دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود مقاله معلول

دانلود مقاله معلول

اول از همه كلمه معلول به زبان لاتين يعني Handicap.

در آغاز هنگامي كه يك خانواده بچه معلولي را متولد مي كند نام و مشخصه معلوليت فرزند را به سازمان حمايت از هندي كاپ ها مي فرستند تا براي فرزند خود اقدامات اوليه انجام شود. يعني از اين طريق دولت به خاطر فرزند آن خانواده حقوقي را براي آنها در نظر مي گيرد و تحت نظر مؤسسه حمايت از هندي كاپها مي شود تا آن خانواده بتواند با امكانات لازم را حتي شخص معلول را فراهم كند تا آن شخص كمبود يا افسردگي يا منزوي نشود. و هنگامي كه شخص اسمش داخل ليست مي رود ارتباطي را با سرپرست معلولين صورت مي گيرد، باخبر مي شوند. در كشور اروپايي مانند سوئد از خود مركز شهر  گرفته تا روستاهاي دورافتاده تمام امكانات يكسان است. مثلاً : هر نوع امكاناتي كه براي مركز شهر در نظر گرفته مي شود مانند همان نه كمتر و نه بيشتر  براي روستاها مورد استفاده قرار مي گيرد.

هر فرد معلول كه حقوقي را از دولت دريافت مي كند پرستار آن نيز حقوقي را به خاطر نگهداري از آن معلول يا هندي كاپ از دولت دريافت مي كند. ولي خانواده هاي كه فرزند معلول دارند بيشتر از افراد خانواده خود براي فرد معلول كمك مي گيرند به خاطر اينكه دوست ندارند افراد غريبه وارد حريم زندگي آنها شوند و آنها عقيده دارند كه احساسات و روحيات بچه بايد با خانواده خودش سازگاري داشته باشد. و براي همين از خاله يا دخترخاله يا بقيه افراد خانواده كمك مي گيرند و هزينه آن را خود دولت پرداخت مي كند. البته نه تنها افراد معلول به خودي خود از دولت حقوق مي گيرند بلكه هر فرزندي كه به دنيا مي آيد دولت براي او حقوقي را در نظر مي گيرد. ولي فرزندهايي كه هندي كاپ به دنيا مي آيند يا به مرور زمان هندي كاپ مي شوند حقوق بيشتري را دريافت مي كند و همين طور امكانات بيشتري را.

معلولين كه گفتيم اسمش هندي كاپ است از لحاظ تلفظ اروپايي معلولين شنوايي يا بينايي يا چشايي نداريم آنها مي گويند هندي كاپ از نوع آسيب ديده. مثلاً : چشم آسيب ديده از نوع چشم.

در يكي از شهرهاي اروپايي براي افر اد معلول تئاتر موزيكال براي اولين بار پخش شد كه امكناتي براي آنها در نظر گرفته شده بود. عبارت از: همراه با فروش بليط براي هر فرد معلول يكي كاست راهنما هم داده شد. يكي از آن افراد كور آن ماري نام داشت كه اين بيوگرافي ر ا در اينترنت آورده و در مورد آن توضيحاتي داده است.

به گفته آن ماري هنگامي كه با سازمان معلولين تماس گرفتند آنها به من گفتند بليط و آن نوار كاست را ما براي تو به درِ خانه مي فرستيم. آن ماري كاست را دريافت كرده و قبل از اينكه به تئاتر برود آن را به دقت گوش داد. محتواي كاست عبارت از: معرفي هنرپيشگان، اسم اصلي و در درون تئاتر بازي مي كند. كارگردان، نورپرداز و غيره   … . و معرفي نقش هنرپيشه در تئاتر.

روز موعد فرا رسيد و آن ماري و بقيه دوستان به ديدن تئاتر رفتند براي هر نفر يك هدفني در نظر گرفته شده بود. و براي آنها از طريق هدفن ماجراي تئاتر و مميك چهره و نوع لباس، رنگ لباس، رنگ نورهاي مختلف و حركات آنها براي افراد توضيح داده مي شد. اين تئاتر در مورد زندگي مسيح بوده است و به گفته آن ماري اين تئاتر بسيار جذاب، شيوا، و واقعاً شنيدني بود و در اين لحظه بود كه من احساس كردم با چشماني باز به اين تئاتر مي نگرم و به گفته سرپرست اين گروه تمام تلاش ما براي افراد كور اين بود كه اين افراد مانند افر اد بينا از تئاتر لذت كافي ببرند و احساس نابينايي نكنند.

قوانين راهنمايي و رانندگي براي افراد نابينا: در هنگام رد شدن از خيابان براي يك فرد معلول از نوع چشم در قسمت چراغهاي خطر آهنگي در نظر گرفته شده و با صداي موزييك فرد نابينا متوجه مي شود چه موقع بايد از خيابان گذر كند و اين روش قابل كنترل است يعني يك فرد نابينا با فشار دادن دكمه مي توان چراغ خطر قرمز روشن كرده يا براي آن روشن كند تا او بتواند به راحتي از خيابان گذر كند. (فقط براي افراد منحصر هر نوع معلولي).

هر فرد معلول مي تواند در مراكز خريد يا سالن ها يا سينماها يا رستورانها هر جايي ماشين خودش را پارك كند و هيچ ممنوعيتي براي او در نظر گرفته نشده ولي هميشه نزديك ترين جا به در ورودي براي پارك معلولين در نظر گرفته مي شود و هر كس در جاي پارك مخصوص معلولين پارك كند به پول ايران 000/100 تومان جريمه مي شود. براي افراد معلول ماشينهاي مخصوصي ساخته شده است.

از طرف اداره راهنمايي و رانندگي سيري آموزشي براي افراد ناشنوا داده مي شود و به زبان ناشنوايان كه علامت روي آن يك دست مي باشد در اختيار قرار مي گيرند و آنها مي توانند از اين قوانين استفاده كرد و براي گواهينامه امتحان دهند. و حتي سايت مخصوصي براي آنها وجود و آنها مي توانند از طريق اينترنت آموزش ببيند.

استفاده از حيوانات براي افر اد معلول در كشورهاي اروپايي ؛ سگها را براي افراد نابينا و معلوليني جسمي آموزش مي دهند تا كارهاي روزمره آنها را انجام داده و به كمك آنها بشتابند. سگها براي تميز كردن تخت و آوردن اجسام شخصي فرد بيشتر آموزش مي بينند.

سرويسهاي بهداشتي :

رستورانها، مراكز خريد، سالنهاي تئاتر، سينماها و … بايد براي معلولين امكاناتي را در نظر گرفته باشند وگرنه به آنها مجوز ساخت در نظر گرفته نمي شود. كه اين امكانات عبارت از صندليهاي مخصوصي براي معلولين، توالتها، كه از توالتهايي افراد معلوليني 3 تا 4 سانت از توالتهاي افراد معمولي پايينتر است براي اينكه معلول راحت بتواند از روي ويلچر خود بر روي آن بنشيند. دستگيره هاي در براي توالت آنها 3 تا 4 سانت پايينتر نصب شده است. دستشويي 3 تا 4 سانت پايينتر حتي آينه توالت 3 تا 4 سانت پايينتر از بقيه نصب شده است تا معلول بتواند به راحتي دستهاي خود را شسته و خود را در آينه نگاه كند.

اتوبوس ها :

اتوبوس ها به اين صورت مي باشند كه هر وقت در ايستگاه قرار مي گيرند سطح اتوبوس پايين مي آيد و با لبه پياده روها يا همان لبه ايستگاه اتوبوس مماس شده و نشست مي كند تا معلول به راحتي وارد اتوبوس شود.

متروها :

اول اينكه آسانسورهاي مخصوصي براي رفت و آمد معلول به داخل ايستگاه مترو و خارج آن نصب شده است كه معلول به وسيله آن وارد ايستگاه مربوطه شده و وارد خود مترو مي شود صندلي كنار در مترو يعني همان اولين صندلي مخصوص هندي كاپ مي باشد كه 2 تا 3 سانت از صندلي هاي معمولي پايينتر مي باشد.

مدرسه و ورزش معلولين :

اين مدرسه براي بچه هايي كه معلول متولد مي شوند تأسيس شده و كار آن اين است كه بچه ها را هماهنگ مي كند براي يك ورزش كه مناسب وضع آنها است. و به آنها اين شانس را مي دهد كه بتواند ورزش مورد علاقه خود را پيدا كنند و در آن فعاليت كنند. خيلي از جوانترها كه معلول بودند و الان در زمينه ورزشي موفق هستند از همين مراكز شروع كرده اند.

 شامل 8 صفحه فایل word قابل ویرایشپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,600 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Handicap_742091_3159.zip9k

دانلود مقاله مشكلات روانپزشكي در كودكان زير پنج سال

دانلود مقاله مشكلات روانپزشكي در كودكان زير پنج سال بيماري هاي رواني از بدو پيدايش بشر وجود داشته و هيچ فردي، از هيچ طبقه اقتصادي  اجتماعي خاصي، در مقابل آن ها مصونيت نداشته و خطري است كه بشر را همواره تهديد مي كند. خوشبختانه نهضت بهداشت رواني در نيم قرن اخير، افكار غلط و خرافات در مورد اين بيماري ها را كنار گذاشته و نشان داده كه اولا بيماري هاي رواني، قابل پيشگيري بوده و ثانيا در صورتي كه مانند ساير بيماري ها به موقع تشخيص داده و تحت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود مقاله کودکان تیز هوش

دانلود مقاله کودکان تیز هوش کنجكاوي و تفكر پيرامون افراد تيز هوش و با  استعداد  وسابقه ي بسيار طولاني دارد و احتمالا به زماني بر مي گردد كه براي اولين بار انسان علاقه مند شد به آنكه بداند چرا افراد با هم متفاوتند . در جوامع مختلف هر زمان افرادي بودند كه از خود توانايي هايي و برجستگي هاي خاصي نمايين ساخته و موجب بر انگيختن حس كنجكاوي مردم شده ومورد شك يا نفرت و يا ترغيب و تشوبش آنها بسته به چگونگي فرهنگ وخلق و خو وع ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

دانلود مقاله فرزند سالاری

دانلود مقاله فرزند سالاری بدون تردید خانواده و چگونگی روابط میان اعضای خانواده و کیفیت ارتباط والدین با فرزندان، در شکل گیری شخصیت و رشد اجتماعی، عاطفی و عقلانی فرزندان نقش و اهمیت فراوانی دارد.       بدون تردید خانواده و چگونگی روابط میان اعضای خانواده و کیفیت ارتباط والدین با فرزندان، در شکل گیری شخصیت و رشد اجتماعی، عاطفی و عقلانی فرزندان نقش و اهمیت فراوانی دارد. روانشناسان معتقدند محیط خانه اولین و باد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,500 تومان