فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود مقاله استرس و اضطراب

دانلود مقاله استرس و اضطراب

از آنجايي كه عصر حاضر را دوران اضطراب و استرس ناميده اند و پيچيدگي هاي جاري جامعه بشري سرعت تغييرات و بي توجهي نسبت به زمينه هاي مذهبي و ايدولوژيك ونظام  اجتماعي و عاطفي خانواده براي افراد و اجتماع بشري تضاد ها و تعارض ها و اضطراب هاي جديدي به وجود امده است .استفاده از شيوه هاي درماني مؤثر و كار امد ضروري مي باشد پيچيده شدن تمدن بشري و ارتباطاعات اجتماعي استرس هاي تازه اي را نيز پديد آورده است كه مقابله با آنها براي هر فردي لازم و ضروري است از طرفي نيز همه ما استعدادهاي عظيم و كشف شده اي براي رشد و تكامل و دگرگوني توانايي يافتن معنايي ژرفتر و دست يافتن به توفيق بيشتر در زندگي بهره منديم بنابر اين استفاده از اين توانايي هاو استعدادها براي مقابله با انواع اضطراب ها و استرس هايي كه در زندگي روزمره براي ما پديد مي آيد امكان پذير است .

اضطراب :

اضطراب اغلب نشاندهنده وجود انگيزه اي غير قابل قبول است كه بيمار سعي در رد آن دارد نظير خشم و ...

ريشه اضطراب اغلب ترس پيش بيني شده فقدان در زمينه هاي كار پول ، روابط يا حساسيت جسمي است همه انسانها اضطراب را در زندگي خود تجربه كرده اند اضطراب شامل احساس عدم اطمينان ،درماندگي و بر انگيختگي فيزيولوژيكي است به طور كلي اضطراب يك احساس بسيار ناخوشايند و اغلب مبهم دلواپسي است كه بايك يك يا چند حس جسمي مانند خالي شدن سر دل،تنگي قفسه سينه ، طپش قلب و ... همراه است ..

استرس و اضطراب تا حدي طبيعي و ضروري است .

در انجام هر كاري به طور مطلوب اضطراب تا اندازه اي طبيعي و ضروري است با اين وجود اضطراب بسيار شديد يا خيلي كم هميشه به روي هر كاري اثر زيان آوري دارد علي رقم اين حقيقت كه اضطراب و استرس تا اندازه اي براي انجام دادن هر كاري ضروري و طبيعي است در هنگام مواجه با مشكلات اضطراب و استرس را معمولا با سطوحي از اضطراب و استرس سر و كار داريم كه از نظر باليني خيلي بالا مي باشد صرف نظر از اينكه چه كسي هستيم يا در زندگي احتمالا چه كاري انجام مي دهيم همه ما بدنمان ظرفيت مشخصي براي استرس دارند كه بيش از ان انرا نمي تواند تحمل كند .

همان طور كه سطح استرس در دستگاه بدن ما بالا مي رود اين احتمال افزايش مي يابد كه بدن علائم جسمي ذهني و فشاري يا هر گونه تركيبي از اين علائم را در پاسخ به استرس ايجاد خواهد كرد .

استرس و اضطراب چگونه شروع مي شود ؟

پاسخ ساده  به اين سوال  اين است كه ممكن است اضظراب به طريق گوناگون شروع شده بروز كند . پيش از اين اشاره كرديم  كه تجربه      نشا نه هاي اضطراب  ناشي از استرس است .ممكن است ناشي از استرس مزمن باشد  يا ممكن است ناشي از استرس ناگهاني باشد  يعني هنگامي كه با يك ترس خاص  ، مشكل يا  رويداد مهمي در زندگي مواجه مي شويم كه سبب مي شود ظرفيت استرس مان لبريز شود . ماهيت خاص  استرس  از فردي به فرد ديگر تفاوت زيادي دارد  همان طور كه پاسخ  نشانگر ويژه آنها نيز متفاوت است .

 در دوران كودكي انواع خاصي از ترس ها بسيار شايع هستند . در حدود 92درصد كودكان 5 تا12 سال معمولا  دچار  ترس هاي خاص مي شوند  همچون ترس از حيوانات ، ترس از موقعيت هاي خطر ناك ، ترس از صدا و ترس از تاريكي  .

همان طور كه رشد مي يابيم اين ترس ها از بين مي روند اما گاهي اوقات تا دوران بزرگسالي پايدار مي مانند ساير ترسها ممكن است با مشاهد ه چيزهاي نا خوشايندي كه براي ديگران اتفاق مي افتد شروع مي شود  يا ممكن است  از افراد ديگر مانند والدين آموخته شود  همچنين هر رويداد عمده در زندگي موجب استرس مي شود و اين تجربه ممكن است  نشا نه هاي اوليه اضطراب را  آشكار سازد  بعضي از افرا د ممكن است از اضطرابي عمومي را نشان دهند .

اين افراد آنهايي هستند كه هميشه مضطرب به نظر مي رسند و نوعي نگراني  در آنها وجود دارد . برخي ديگر ممكن است  سالهاي زندگيشان توام با استرس باشد در كارها يشان عجول باشند و مدام يكي پس از ديگري دست بر كار هاي نا ممكن بزنند.

 يك نكته مهم كه در آغاز بايد مد نظر داشت اين است كه ضرورتي ندارد به دنبال تشخيص علت شروع ترس با مشكل خاص باشيم بلكه  همه كوششمان را معطوف اين كنيم كه آن را از بين ببريم .

چه عواملي موجب تداوم اضطراب مي شود؟

اگر چه ممكن است مشخص نمودن آن چه كه بر انگيزاننده اولين تجربه اضطراب ما بوده است خيلي مشكل باشد اما درباره اينكه چه عواملي موجب تداوم اضطراب مي شوند و از طرف شدن خود به خودي اضطراب جلوگيري مي كند اطلاعات زيادي را در اختيار داريم اساسا يك سري عوامل عمومي وجود دارد كه به ابقاي اضطراب كمك مي كنند  .

1-شيوه زندگي ممكن است اضطراب را تداوم بخشد .

2- اجتناب اضطراب را ابقا ءمي كند .

3- فقدان اعتماد به نفس اضطراب را تداوم مي بخشد .

4- تفكراتمان اضطراب را ابقاءمي كند .

اضطراب به علت گوناگوني و به شكلهاي گوناگون به وجود مي آيد برخي از اضطراب ها  عامل خاص وشخصي ندارند و برخي از آنها علل واضح ندارند وبرخي بسيار شديد هستند و برخي خفيف تر بروز مي كند .

روش هايي كه باعث كاهش اضطراب مي شوند عبارتند از :

آرامش ورزي كاهش دهنده اضطراب:

آرامش ورزي كه با معدل انگليسي YELAXATION  معروفيت بيشتري داردروش بسيار عالي براي كنترل اضطراب است . از اين روش معمولا كه جريان روان درماني انواع اضطرابها  ، وسواس ها و ... استفاده مي شود.

افراد مي توانند  با يادگيري اين روش  بدون قرار گرفتن  در جلسات روان درماني آرامش روزمره خود را تامين كنند استفادع  طولاني مدت  از اين روش حفظ آرامش روزمره را در زندگي  فرد ايجاد  مي كند  و موجب  مي شود فرد كنترل بيشتري روي علائم اضطرابي خود داشته باشد در اين روش  بر فرد آموزش داده مي شود به انبساط و شل كردن  عضلات خود بپر دازد  انقباض عضلات يكي از علائم اساسي  اضطراب اس و اساس چنين علائمي متقا بلا شدت اضطراب فرد را افزايش مي دهد

2- از بين بردن افكار منفي  براي كاهش اضطراب :

اغلب در جريان اضطراب  يك سري افكار منفي  در ذهن فرد راه اندازي مي شود  كه نقش مخربي روي ذهن فرد و آرامش او دارند براي كاهش اضطراب  بهتر است فرد بر اين دسته از افكار  خود توجه كند و آنها را شناسايي كند  و افكار مناسبي را بر جاي آنها جايگزين كند .

3- انجام فعاليت براي كاهش اضطراب :

هر زماني كه احساس نگراني و اضطراب داريد بهتر است به كار و فعاليتي مشغول شويد . ذهن انسان در يك لحظه  نمي تواند به چند موضوع متفاوت فكر كنيد . كاري پيدا كنيد  كه برايتان سر گرم كننده باشد و مشغول شويد اين عمل باعث خواهد شد راحت تر با افكار اضطراب مبارزه كنيد

  • عزت نفس و اعتماد به نفس خود را بالا ببريد .
  • به موفقيت هاي خود فكر كنيد به توانايي ها ي كه داريد  و  تلاش هاي كه مي كنيد در خود احساس ارزشمندي بوجود بياورييد اگر چنين احساسي نداشته باشيد اعتماد به نفس  كافي نخواهيد داشت و اين موجب اضطراب  شما خواهد بود .

 5- انجام فعاليت هاي ورزشي براي اضطراب :

 ورزش كردن باعث خواهد شد كه شما درمواجه شدن با شرايط اضطراب زا خونسردي وآرمش بيشتري داشته باشيد ورزش  تا ثيرات  فيزيو لوژيكي دارد  كه اين تاثيرات فيز يو لوژيك فراهم كننده آرامش در افراد است .

  • الگو بر داري از افراد آرام :

برخي افراد خيلي آرام و راحت به نظر مي رسند  كارها و فعا ليتهاي خود را با آرامش با آرامش بيشتري  انجام مي دهند  و كنترل خوبي روي رفتار خود در شرايط اضطراب زا دارند  الگو ها ي رفتاري اين افراد

شامل 9 صفحه فایل word قابل ویرایش


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,500 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Stress-and-anxiety_740807_2833.zip12.1k

دانلود مقاله آزمون های روانی

دانلود مقاله آزمون های روانی يكي از هدفهاي عمدة هر علم ، اندازه گيري پديده هاي مورد نظر و دادن جنبة كمي به آنهاست. وقتي پديده اي را با اعداد و ارقام نشان مي دهيم براحتي مي توانيم آن را طبقه بندي و قوانين دربارة آنها وضع كنيم. هر علم روان شناسي، مجموعه شيوه هايي كه به ما كمك مي كند تا ويژگيهاي رواني اسنان را از حالت كيفي به حالت كمي درآوريم. اصطلاحاً «روش روان سنجي» ناميده مي شود. روان سنجي، در معناي وسيع كلمه، ي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,500 تومان

دانلود تحقیق آزمون های روانشناسی کار

دانلود تحقیق آزمون های روانشناسی کار پيش فرض‌هاي روانشناسي كار اولين پيش فرض روانشناسي كار اين است كه اقتصاد و صنعت با نيروي فكري و يدي انسان هدايت مي شود . بنابراين سلامت فكري ونيروي دستي انسان نقش مهمي در بهبود عملكرد توليد دارد. دوم با توجه به رشد روز افزون زمينه هاي اجتماعي ، اقتصادي و صنعتي بدون در نظر گرفتن جنبه هاي رواني مسائل انسان نمي توان به صورت عقلايي و منطقي مسائل نيروي انساني را در محيط كار حل كرد . سومين پيش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

دانلود مقاله ارزش گذشت

دانلود مقاله ارزش گذشت گذشت و ایثار دو واژه مقدس در ادبیات ماست . همیشه و هر زمان در طول تاریخ بشریت " از خود گذشتگی " جایگاهی بسی ژرف در ارزش های انسانی داشته است و از جمله خصوصیات اخلاقی والا به شمار می رفته است . ذشت و ایثار دو واژه مقدس در ادبیات ماست . همیشه و هر زمان در طول تاریخ بشریت " از خود گذشتگی " جایگاهی بسی ژرف در ارزش های انسانی داشته است و از جمله خصوصیات اخلاقی والا به شمار می رفته است .هر جامعه ای بسی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه