فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود مقاله اختلال ODD چیست

دانلود مقاله اختلال ODD چیست

ODD چیست ؟ ODD یک اختلال روانپزشکی است که با دو دسته از مشکلات متفاوت شناخته می شود . این افراد پرخاشگر هستند و عمدا تمایل دارند که دیگرا ن را  آزار داده و تحریک نمایند . دقیقا به همین دلیل است افراد دنبال درمان می گردند  . هنگامی که ODD با ADHD افسردگی ،teures ، اختلالات اضطرابی یا دیگر اختلالات عصبی و روانی همراه می گردد ، زندگی با این کودک بسیار مشکل تر می شود . به عنوان مثال ADHA همراه با ODD خیلی بد تر از ADHD تنها می باشد به این علت آنقدر دردسر ساز می باشد که باعث می شود ، افراد به دنبال درمان بگردند . ملاک هایی که برای ODD در نظر گرفته می شود عبارتند از : الگویی از رفتار های منفی ، حیورانه و خصومت آمیز که حد اقل شش ماه به طول انجامد که در خلال آن حد اقل چهارتا یا بیشتر علامت های زیر وجود داشته باشد .1- اغلب عصبانی می شوند 2- اغلب با بزرگتران بحث می کنند . 3- اغلب فعالانه افراد را به مبارزه می طلبد و یا از موافقت با درخواست ها یا قوانی بزرگسالان سر باز می زند . 4- اغلب عمدا افراد را آزار می دهد 5- اغلب دیگران را به خاطر اشتباهات یا بدرفتاری هایش مقصر می داند 6- اغلب زود رنج است یا به سادگی توسط  دیگران آزرده می شود . 7- اغلب ناراحت یا بی میل است . 8- اغلب جنگجو و کینه توز است. اختلال در رفتار عامل بروز اختلالات مهم کلینیکی در اجتماع ، آموزشگاه یا عملکردهای شغلی می شود . چه میزانی را اغلب می دانید (اغلب چه قدر است ؟)  همه ملاک هایی که در بالا ذکر شد وازه "اغلب "را شامل می شود اما واقعا این کلمه چه معنایی دارد ؟ مطالعات اخیر نشان داده است که این رفتار ها به درجات متغیری در همه کودکان روی می دهد این تحقیقات نشان داده است که واژه "اغلب" به بهترین شکل توسط معیارهای زیر حل می شود . آیا اصلا در طول 3 ماه گذشته اتفاق افتاده است ؟

  1. کینه توز و ؟؟؟؟ است 5. دیگران را برای بدرفتاری ها و اشتباهاتش مقصر می داند . حد اقل دو بار در هفته اتفاق می افتد . 6.زو درنج است و به راحتی و آسانی توسط دیگران مورد آزار قرار می گیرد 1. زود عصبانی می شود . 2.با بزرگترها جروبحث می کند . فعالانه افراد را به مبارزه می طلبد و از موافقت با درخواست ها یا قوانین بزرگترها امتناع می کند حد اقل چهار بار در هفته اتفاق می افتد ؟7- عصبانی و بی میل است 4. عمدا مردم را آزار می دهد علل بروز آن چیست ؟ شبیه بیشتر بیماری های روانپزشکی سه علت وجود دارد محیط ، وراثت ، مشکلات پزشکی (دارویی )

محیط

اگر مادر طول بارداری دخانیات مصرف کند ، احتمال اینکه بعدا کودک ODD یا CD داشته باشد 2 یا 3 برابر بیشتر می شود .  هیچ کس دقیقا نمی داند  الگوی معمول این است که این مشکلات در سنین بین 1-3 سالگی شروع می شود . اگر در این باره فکر کنید می بینید که تعداد زیادی از این رفتار ها در دوسالگی طبیعی هستند ، اما در کودکانی که دچار این اختلال هستند این رفتارها هرگز از بین نمی رود . این اختلال در خانواده ها سرایت می کند . اگر والدی الکلی باشد و با قانون مشکل داشته است احتمال اینکه  فرزندانش دچار ODD شوند سه برابر می شود . یعنی اینکه 18% کودکانی که پدر یا مادرشان الکلی است و با قانون مشکل داشته است ODD خواهند داشت چه وقت می توانیم بگوییم که یک کودک ODD دارد ؟ ODD هم مانند بسیاری از بیماری های روانپزشکی دیگر کودکان تشخیص داده می شود . لازم است که شما کودک را معاینه کنید ، با او صحبت کنید ، با والدینش صحبت کنید ، تاریخچه پزشکی او را مرور کنید . گاهی اوقات سایر آزمایشات پزشکی لازم است تا مطمئن شویم که اختلال چیز دیگری نیست . مجبورید که شما کودک را از نظر دیگر اختالات روانی نیز بررسی کنید زیرا که داشتن دیگر اختلالات همراه با ODD در بین بچه ها شایع است . 7- بیماری های دیگری که شبیه ODD و ADHD هستند . شماری از اختلالات خواب وجود دارند که می توانند شبیه ODD باشند یا آن را بد تر کنند چه کسانی به این بیماری مبتلا می گردند . کودکان زیادی این عمومی ترین مشکل روانپزشکی کودکان می باشد . بیش از 5% کودکان به این بیماری مبتلا هستند . در کودکان خردسال این بیماری در پسر ها شایع تر از دخترها است . اما هرچه بزرگتر می شوند ،میزان ابتلا در مذکر و مونث ها مشابه ویکسان تر می شود.

Odd به ندرت به تنهایی بروز می کند comorbidity  

بسیار نادر است که یک روانپزشک odd را به تنهایی در یک بیمار (کودک) مشاهده کند معمولا کودک بعضی اختلالات دیگر عصبی – روانی نیز همراه با  odd دارد.تمایل برای بروز بیماریها با هم در عمم پزشکی comorbidity نامیده میشود. فهمیدن comorbidity در روانپزشکی کودکان یکی از مهمترین حوزه های تحقیقات امروزه می باشد.

الگوهای رایج comorbidity

Odd+adhd اگر کودکی به کلینیک مراجعه کرده و adhd در او تشخیص داده شود در حدود 30تا 40درصد موارد کودک odd هم دارد

Odd بعلاوه افسردگی  اضطراب

این یکی دیگر از ترکیبات دیگر شایع با oddاست. اگر شما به کودکان odd نگاه کنید شاید 20-15درصد آنها از نضر خلق وخو دچار مشکل هستند و حتی مضطربترهستند انجا چند مثال هست که این پدیده ممکن است چگونه بروز کند.

پیش دبستانی(arriane)

Arriane چهار ساله است.او بچه راحتی نبوده است.مادر او نمی خواهد که بچه ها را با هم مقایسه کند ولی انجام ندادن این کارخیلی سخت است.کنار آمدن با برادر arrianeخیلی ساده،است او هیجان زده و با انرژی است.از او توقع میشودکه با arrianeدر مورد کارهای روزمره و یا وظایف بحث وجدل داشته باشد،اما بیشتر مشکلات او باarriane بر سر مسائل بازی و سرگرمی است.جواب اول arriane تقریبا" به همه فعالیتها نه"من نمیخواهم آن کار انجام دهم"میباشد. مادرarrianeفهمیده است چنانچه او را به بیرون به عنوان مثال به کودکستان ببرد تا هنگامی که در آنجا باشد به خوبی و درستی عمل می کند. بدین معنی که تا زمانی که همه چیز بر وفق مراد او باشد.برای اینکه arriane اعصابش خرد شود مشکل بزرگی لازم نیست. دو روز پیش او به کودکستان فرا خوانده شد بخاطر اینکه پسر دیگری او را هل داده بود و اوهم پنیر و بقیه غذایش را روی فرش انداخته بود.arriane بچه رابا کمر بند زده بود وفریاد زده بود ."از تو متنفرم،از اینجا متنفرم" تا وقتی که مادرش سررسیده بود.البته او روزبعدباز برگشته بود و همه چیز هم درست پیشرفته بود. مادرarriane خاطرات غیرطبیعی داردیا حداقل اینگونه فکر میکند اوپاییزگذشته هنگامی که arriane رابرای اولین باربه اسب سواری برده بودند به یادمی آورد.چهره آریانا برای یک ساعت تمام شادی واقعی را نشان می داد.مادرش نمی دانست گریه کندیا نه ، زیرا او چنان احساسی راقبل از آن بیش ازچنددقیقه بر روی فرزندش ندیده بود.آن خاطره مادر راامیدوار میکند که شاید مجددا" بتواند شادی رابه arriane برگرداند.این کارساده ای نیست. ترکیب زودرنج بودن ومقابله ای(oppositional)صبروهرکسی را محک می زند؟؟؟ او تا هنگامی که فرزندش را به یک پرستار واگذار نکرده بود تا بتواند به بیرون رفته و از دوستانش دیدن کند نفهمیده بود که این کار چقدراسترس زاست. نهایتا" اودیگر در فکر نبود که arriane را چگونه نگهدارد که هر دقیقه گمش نکند،عاقبت او به این نتیجه رسید که تلاشهای او نمی تواند زندگی را به گونه ای که Arrian  می خواهد بسازد.

جستجو برای افسردگی در جوانانی که با ODD همراه هستند خیلی مهم است . (قسمت درمان را ملاحظه فرمایید)  برای کودکانی که با این (اختلال) همراه هستند هنگامی که بزرگ می شوند چه اتفاقی می افتد ؟ سه راه اصلی برای کودکی که این اختلال را خواهد داشت وجود دارد.

شامل 10 صفحه فایل word قابل ویرایش


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,800 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
oppositional-defiant-disorder_740288_9150.zip11.7k

دانلود مقاله پرخاشگری ، نظریه ها ، کنترل و درمان آن

دانلود مقاله پرخاشگری ، نظریه ها ، کنترل و درمان آن طرفداران ذاتی بودن پرخاشگری گروهی از صاحب نظران علوم رفتاری نظیر فروید1 و لورنز2 معتقدند که پرخاشگری یک رفتاری است که ریشه در ذات و فطرت انسان دارد. این دومعتقدند که پرخاشگری به عنوان یک نیروی نهفته در انسان دارای حالت هیدرولیکی است که به تدریج در شخص متراکم و فشرده می شود و سرانجام نیاز به تخلیه پیدا می کند. به نظر لورنز اگر چنین انرژی به شکل مطلوب و صحیح مثلا در طرق ورزش ها و بازیها تخلیه شود ج ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,800 تومان

دانلود مقاله تاريخچه روانشناسی رشد

دانلود مقاله تاريخچه روانشناسی رشد اگر امروز حمايت ازكودكان و فراهم آوردن امكانات براي رشد همه جانبه و شكوفا كردن تمام ظرفيتهاي انساني آنها هدف مطالعه كودكان است، چنين ديدگاهي در گذشته كمتر وجود داشته است. در دوران باستان بسيار اتفاق مي افتاد كه كودكان را به دلايل مختلف از بين  مي بردند مثلاً در رم قديم (تا سال 374ميلادي ) كشتن كودكان حق قانوني والدين بود. تاريخ گذشته پر است از رويدادهايي كه درآن كودكان را قرباني خدايان و بته ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,500 تومان

دانلود مقاله تبیین روانکاوی فروید

دانلود مقاله تبیین روانکاوی فروید جايگاه روانكاوي در تاريخ روان شناسي روانكاوي يا روان تحليل گري و نام زيگموند فرويد در سرتاسر دنياي نوين براي بيشتر مردم آشناست. گر چه ساير چهره هاي پيشرو در تاريخ روان شناسي، مانند فخنر، وونت و تيچنر خارج از روان شناسي حرفه اي كمتر شناخته شده اند، فرويد در ميان عامه مردم از شهرت فوق العاده اي برخوردار است. بيش از چهل سال پس از مرگ فرويد نيوزويك نوشت كه بدون او تفكر قرن بيستم به دشواري قابل تصور ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,400 تومان

آخرین محصولات فروشگاه