فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود مقاله Spss تحت ویندوز

دانلود مقاله Spss تحت ویندوز

Spss  برنامه  جامعی برای تحلیل داده می باشد spss می تواند داده ها را تقریبا از هر نوع فایلی بگیرد و آنها را برای تولید گزارشات جدول دار نمودارها ، نمودارها ی پراکندگی و نمودار روند (trend) آمارهای توصیفی و آنالیزهای پیچیده اطلاعات بکار گیرد .

Spss ، تحلیل داده را برای مبتدیان  آسان و برای افراد مجرب راحت می سازد . منوهای ساده و انتخابهایی که از طریق جعبه های محاوره ای انجام می گیرد این امکان را فراهم می آورند که بدون تایپ کردن حتی یک خط دستور ، تحلیلهای پیچیده بر روی داده ها انجام می گیرد ، ویرایشگر داده ها ابزاری است که اجازه می دهد ورود داده ها و نمایش آنها بصورت یک صفحه گسترده به طرز ساده و موثری انجام گیرد .

نمودارهای interactive و نمودارهای با قدرت تفکیک بالا درنگارشهای Base و student برنامه spss وجود دارند . به کمک نمودارهای interactive می توانید در داده های خود پیمایش نموده و آنها را تغییر دهید نتیجه این تغییرات سریعا درپنجره نمایشگر ظاهر می گردد . تغییر دادن میله های نموداربه خطوط ، عوض کردن متغیرها ، اضافه کردن میله های خط ، تفکیک کردن میله های نمودار به قالب خوشه بندی شده تغییر دادن با دقت یک هیستوگرام و عوض کردن نمای یک نمودار همگی با چند کلیک ماوس انجام می گیرد . راهنمای کوچک spss8.0 تحت ویندوز فصول آموزشی را شامل می باشد که برای آشنا کردن شما با قسمت های مختلف برنامه spss طراحی شده اند .

منابع اینترنت  

در spss hme page  که بر روی شبکه جهانی web قرار دارد پاسخهایی به اشکالاتی که مکررا درباره نصب و راه اندازی نرم افزار spss پیش می آید داده شده است 

همچنین امکان دسترسی به کلید واژه ها spss newsletter  فایلها های داده ای و اطلاعات مفید دیگر وجود دارد . آدرس spsshome) URL) در مقابل آمده است . http / www spss com 

به علاوه در گروه بحث  SPSS Use NET ( که مورد حمایت مالی کمپانی spss نمی باشد ) برای هرکسی برای محصولات spss علاقمند است امکان استفاده وجود دارد آدرس com.soft.sys.stat.spss,usENET. می باشد . این گروه با کامپیوتر ، موارد کاری و سایر موارد اجرایی که به نرم افزار spss مربوط است سروکار دارند همچنین می توانید درخواست عضویت خود را در لیست پیغامهای پشت .الکترونیکی که توسط گروه USENET  ایجاد شده بفرستید .درخواست عضویت خود را توسط پست الکترونیک آدرس Lister @ uga.cc.uga.edu بفرستید . متن نامه باید به شرح زیر باشد subscribe spssx.last.name سپس می توانید با فرستادن نامه ای به آدرس spssx.l@ uga.cc.uga.edu پیغامهای خود را به لیست مذکور پست کنید .

داده های نمونه

از فایلی به نام empioyee data. Sag می باشد این فایل در برنامه spss8.0 تحت ویندوز نگارش student آن وجود دارد . مثال سریهای زمانی از فایلی به نام inventor.salo استفاده می کند این فایل صرفا در نگارشیstudent برنامه spss یافت می گردد . از طریق زیر می توانید به فایلهای فوق الذکر دسترسی پیدا کنید .

سایت spss web می توانید سایتهای مذکور را از spss به آدرس http.www.spss.com/support فراخوانی کنید در آرشیوهای anonymous ftp به آدرس ftp.spss.com نیز قابل دستیابی می باشد محل آن pub/spss/sampte/databases  می باشد و اسم فایل 15.brief.exe است.

بخشهای انتخابی spss : بخشهای زیر برای ارتقاء بخشیدن به برنامه spss pase ( غیر از نگارش student ) موجود هستند .

Spss professional statistics (T.M) : برای تحلیل داده هایی که با مدلهای مرسوم خطی سازگار نیستند روشهایی رادارا می باشد . این بخش شامل روشهای آنالیز probity ، رگوسیون نیستند برآوردن وزن رگرسیون کمترین مربعات دو مرحله ای ،  مدلهاسی رگوسیون غیر خطی scatting چند بعدی و تحلیل reliability ( پایانی ) می باشد .

  1. M

Spss Exact tests  : مقادیر دقیق p-value را برای تستهای آماری هنگامی که حجم نمونه کوچک یا توزیع غیر همسان نمونه ، استفاده از تستهای معمول را نادرست می سازد محاسبه می کند .

  1. M

Spss tables : ایجاد انواع مختلف گزارشات با کیفیت بالا ، شامل جدول پیچیده stab-and-banner و نمایش داده های متعدد را امکان پذیر می سازد .

  1. M

Spss trends : آنالیز پیشگویی و مدلهای زمانی را با استفاده از مدلهای برازش منحنی متعدد و مدلهای همواره سازی داده ها و روشهای تخمین توابع autoregressive  انجام می دهد .

  1. M

Spss missing values Analysis  : الگوهای داده های گمشده را توصیف می کند ، میانگین ها و آماره های دیگر را برآورد می نماید و مقادیری برای مشاهدات گمشده محاسبه می کند . همچنین خانواده محصولات spss  برنامه هایی برای ورود اطلاعات تحلیل متن (text) ،کلاسه بندی ، شبکه های عصبی و فلوچارت کشیدن دارا می باشد .

(( یک نور سریع ))

  • راه اندازی برنامه spss و خروج از آن
  • استفاده از منوی statistics برای رسم جدول فراوانی و نمودار میله ای
  • مشاهده خروجی
  • کسب اطلاعات از طریق ontinettelp ( راهنما ) و ontine tutorial ( آموزشگر )

Tbeonline tutorial  ( آموزشگر )

آموزشگر online برنامه spss که قسمتی از راهنمای spss می باشد و با نرم افزار spssتحت ویندوز بر روی کامپیوتر نصب می گردد . مروری بر spss برای شما فراهم نموده است . در حالیکه آموزشگر online فاقد دیدگاه انجام کار عملی که در این کتاب وجود دارد می باشد ولی برای یکسری از قابلیتهای spss همانند نوار اطلاعات بیشتری ارائه می دهد .

از طریق هر پنجره spss می توانید به آموزشگر برنامه tutorial دستیابی پیدا کنید . برای شروع کار با آموزشگر در هر کدام از پنجره هایی که spss که هستید عنوان tutorial را از منوی Help انتخاب کنید .

نکته : اگر spss در حال اجرا باشد می توانید آموزشگر را /با انتخاب گزینه tutorial از منوی Help اجرا کنید .

شروع کار : برای شروع کردن یک جلسه آموزشی با spss  :

1 – عنوان spss 8.0for windows student version  یا spss 8.0for windows  را از زیر عنوان programs که در منوی start ویندوز قرار دارد انتخاب نمائید .

این عمل منجر به باز شدن پنجره ویرایشگر داده های spss می گردد .

باز کردن فایل داده ها :

در این مثال داد ه ها در فایلی به نام Employee . data .save  ذخیره شده اند

1 – در نوار منو بر روی عبارت  File کلیک کنید این عمل منوی File  را باز می کند که دارای لیستی از انتخابهای ممکن می باشد . ( open و new و غیره )

2 – بر روی  گزینه open کلیک کنید این عمل کادر محاوره باز کردن فایل ها (open File) را باز می کند ..

3 – از قسمت لیست فایل ها ، فایل Employee .data. save   را انتخاب نمایید  با این عمل نام این فایل در کادر نام فایل  Filename  نوشته می گردد .

نکته : روش دیگری برای باز کردن فایل دوبار کلیک کردن بر روی نام فایل در لیست فایل ها است .

4 – در کادر محاوره باز کردن فایل بر روی دکمه open  کلیک کنید . با این عمل فایل داده ها باز می گردد . پنجره ویرایشگر داد ه ها که حاوی اطلاعات فایل data . save  Employee می باشد . در بالای پنجره داد ه ها سطری است که برای انواع اطلاعاتی که در ستونهای فایل داده ها موجود هستند ، دارای نامهایی می باشنداین نامها متغیر (vaniable) نامیده می گردند اولین متغیر به نام Employee code بیانگر این است که شماره هایی که در ستون اول قرار دارند نشان دهنده شماره ID کارکنان می باشند . پنج ستون که به طرف راست برویم متغیر Current salary نشان می دهد که این ستون شامل حقوق سالانه هر کارمند می باشند . سطرهایی که در فایل داده ها  قرار دارند ، نمونه یا مشاهده (case) نامیده می شوند .

نکته :  در برخی متغیرها از کدهای  عددی برای مشخص کردن صفات اسمی استفاده شده است . برای متغیر اقلیت (minority) به معنای  خیروکد یک  به معنای بله می باشد .

محاسبه آماره های  ساده :

اکنون که فایل داده ها در spss باز می باشد ، می توانید تعدادی از آماره های ساده را برای آن محاسبه کنید . هنگامی که شروع به آنالیز یک سری داد ه می نمایید . اغلب علاقمندید که از تعداد نمونه های موجود در رده های مختلف هر متغیر آگاهی یابید . spss این عمل را انجام داده و نتایج را در جدول نشان می دهد . متغیر Employment category یکسری کد برای رده  های مختلف شغلی کارمندان دارا می باشد هر نوع شغل با کدی بین 1 و 3 در نوسان می باشد مشخص شده است . توضیح هر کدام از این کدها در فایل داده ها قرار دارد و spss هنگام نمایش نتایج از این توضیحات استفاده می کند .

نکته : برای دیدن نامهای رده های شغلی می توانید بر روی متغیر Employment category در بالای ستون قرار دارد دوبار کلیک کرده و کادر ظاهر شده بر روی دکمه Labets  کلیک نمائید .

1 – برای محاسبه تعداد نمونه های موجود در رده های مختلف داده ها از منوها به ترتیب زیر انتخاب کنید .

نتخاب روش Frequencies از منوها باعث باز شدن کادر محاوره Frequencies می گردد روش Frequencies تعداد نمونه های موجود در هر رده یک متغیر را می شمارد . متغیرهایی که در فایل Employee data . save وجود دارد . در کادر محاوره ای در سمت چپ قراردارد  .

2 – گزینه Employment را از لیست متغیرها انتخاب کرده ( با کلیک کردن بر روی آن و سپس بر روی علامت + کلیک کنید . با انجام این عمل متغیر Employment به قسمت variable(s) منتقل می گردد . مواظب باشید که متغیر Employment category را انتخاب کرده باشید . اگر متغیر Employment  ID را .انتخاب کنید  ، جدول بسیار طویلی ایجاد خواهد شد . نکته : راه دیگر انتقال دادن متغیر Employment category به قسمت

شامل 26 صفحه فایل word قابل ویرایش


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت و دانلود

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Spss-Windows_728642_1340.zip26.4k

آخرین محصولات فروشگاه