فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود پاورپوینت هیبریداسیون

دانلود پاورپوینت هیبریداسیون

تکنیک های مبتنی برکشت:

تعیین وشناسایی میکروارگانیسم های جداشده از مواد غذایی تا به امروز اساسا از طریق روشهای فنوتیپی و بیوشیمیایی صورت گرفته است .با این حال دانشمندان علم رده بندی معتقدند که احتمالا فنوتیپ به درستی وابستگی های صحیح باکتریایی را منعکس نمی سازد .روشهای فنوتیپی عموما بسیار طاقت فرسا ، زمان گیر و اکثرا بدون نتایج یکسان می باشند . علاوه براین ، روشهای سنتی غالبا جهت شناسایی واقعی بسیاری از گونه های باکتریایی و نمایش رشد و دینامیک گونه ها یا نژادهای ویژه در جوامع پیجیده باکتریایی ناکارامد هستند ..

 شناسایی میکروبی:

در بسیاری از موارد ، دادن یک نام به باکتری های جداشده کار دشئاری می باشد . شناسایی گستره وسیعی از گونه های باکتریایی شامل انواعی که سبب ایجاد نگرانی در صنایع غذایی می گردند  ( نظیر باکتری های بیماری زا ) ممکن است ، مشکلات جدی در پی داشته باشد . این امر منجر به توسعه روش های شناسایی مولکولی بویژه روشهای مبتنی بر PCR  شده است .خودکارسازی بسیاری از تکنیک های مرتبط با توسعه آمار و دانش داده پردازی زیستی برای میکروب شناسی ، منجر به اصلاح یا جایگزینی شیوه های متعارف در آزمایشگاههای میکروب شناسی موادغذایی گردیده است .

 هیبرید سازی:

ملکولهای  DNA را می توان با حرارت دناتوره و با سرد کردن رناتوره نمود . اسیدهای نوکلئیک تک رشته ای با توالیهای مکمل ، ممکن است تحت تأثیر هیبریداسیون ، هیبریدهای دورشته ای تشکیل دهند . ایجاد انواع هیبریدهای DNA/DNA   ، DNA/RNA ، RNA/RNA امکان پذیر می باشد .هیبریدسازی اساس چندین تکنیک آنالیزی است که برای تشخیص توالیهای اسید نوکلئیکی ویژه در میان مخلوطهای پیچیده مورد استفاده قرار می گیرند .

 کاوشگرها:

هیبریدسازی اساس تکنیک هایی است که در آنها برای تعین توالیهای اسید نوکلئیکی از کاوشگرها استفاده می شود .DNA تکثیر شده توسط کلون سازی یا واکنش زنجیره ای پلیمر از ( PCR ) ، الیگونوکلئوتیدهای سنتزی و RNA حاصل از نسخه برداری در محیط in vitro ، همگی به عنوان کاوشگر مورد استفاده قرار می گیرند .

کاوشگرهای مورد استفاده در هیبرید سازی باید تک رشته ای باشند . کاوشگرهای RNA یی و الیگونوکلئوتیدی طبیعتا تک رشته ای هستند ، اما کاوشگرهای DNA  یی باید قبل از استفاده دناتوره شوند . نشان دار کردن کاوشگرها با مواد رادیواکتیو اجازه تصویرسازی از هیبریدها راتوسط خود پرتونگاری می دهد .البته نشان گذاریهای غیر رادیواکتیو نیز مورد استفاده قرار می گیرند .

شامل 18 اسلاید powerpoint


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,200 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Hybridization_725831_8425.zip45.8 MB

آخرین محصولات فروشگاه