فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود پاورپوینت نکات سوره نجم

دانلود پاورپوینت نکات سوره نجم

نكته ‏ها:
1 -  هدف معراج،
رسيدن پيامبر صلّى اللّه عليه و آله به شهود باطنى از يكسو، و ديدن عظمت خداوند در پهنه آسمانها با همين چشم ظاهر از سوى ديگر بوده است، كه هم در آخرين آيه مورد بحث در اينجا «لَقَدْ رَأى‏ مِنْ آياتِ رَبِّهِ الْكُبْرى‏» و هم در آيه 1 سوره اسراء «لِنُرِيَهُ مِنْ آياتِنا تا برخى از آيات خود را به او نشان دهيم». به آن اشاره شده است و نيز به مسائل زياد و مهمى از فرشتگان و بهشتيان و دوزخيان و ارواح انبيا آگاهى يافت كه در طول عمر مباركش الهام‏بخش او در تعليم و تربيت خلق خدا بود.

2 -  گوشه‏اى از گفتگوهاى خداوند با پيامبرش در شب معراج:
در كتب حديث روايتى از امير مؤمنان على عليه السّلام از پيامبر اسلام صلّى اللّه عليه و آله در اين زمينه آمده است كه بسيار مشروح و طولانى است، و ما گوشه‏هائى از آن را در اينجا مى‏آوريم.
در آغاز حديث مى‏خوانيم كه پيامبر صلّى اللّه عليه و آله در شب معراج از پروردگار سبحان چنين سؤال كرد: «يا ربّ اىّ الاعمال افضل؟ پروردگارا! كدام عمل افضل است؟».

خداوند متعال فرمود: «هيچ چيز نزد من برتر از توكل بر من و رضا به آنچه قسمت كرده‏ام نيست، اى محمّد! آنها كه به خاطر من يكديگر را دوست دارند محبتم شامل حال آنهاست، و كسانى كه به خاطر من مهربانند، و به خاطر من پيوند دوستى دارند آنها را دوست دارم، و نيز محبتم براى كسانى كه توكل بر من مى‏كنند فرض و لازم است، و براى محبت من حد و حدود، و مرز و نهايتى نيست»! در فراز ديگرى آمده است: «اى احمد! همچون كودكان مباش كه سبز و زرد و زرق و برق را دوست دارند، و هنگامى كه غذاى شيرين و دلپذيرى به آنها مى‏دهند مغرور مى‏شوند، و همه چيز را به دست فراموشى مى‏سپارند».
پيامبر صلّى اللّه عليه و آله در اينجا عرضه داشت: «پروردگارا! مرا به عملى هدايت كن كه موجب قرب به درگاه توست».                       
 فرمود: «شب را روز، و روز را شب قرار ده»! عرض كرد: «چگونه»؟! فرمود: «چنان كن كه خواب تو نماز باشد، و هرگز شكم خود را كاملا سير مكن».

در فراز ديگرى آمده است: «اى احمد! محبت من محبت فقيران و محرومان است، به آنها نزديك شو، و در كنار مجلس آنها قرار گيرد، تا من به تو نزديك شوم، و ثروتمندان دنياپرست را از خود دور ساز، و از مجالس آنها بر حذر باش»! در فراز ديگر مى‏فرمايد: «اى احمد! زرق و برق دنيا و دنياپرستان را مبغوض بشمر، و آخرتت و اهل آخرت را محبوب دار».
عرض مى‏كند: «پروردگارا! اهل دنيا و آخرت كيانند»؟
فرمود: «اهل دنيا كسانى هستند كه زياد مى‏خورند، و زياد مى‏خندند و مى‏خوابند، و خشم مى‏گيرند، و كمتر خشنود مى‏شوند، نه در برابر بديها از كسى عذر مى‏خواهند، و نه اگر كسى از آنها عذر طلبد مى‏پذيرند، در اطاعت خدا تنبل، و در معاصى شجاعند، آرزوهاى دور و دراز دارند، و در حالى كه اجلشان نزديك شده هرگز به حساب اعمال خود نمى‏رسند، و نفعشان براى مردم كم است، افرادى پرحرف، فاقد احساس مسؤوليت، علاقه‏مند به خورد و خوراكند.

شامل 10 اسلاید powerpoint


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,800 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_725820_3758.zip50.3k

دانلود پاورپوینت نکات سوره قمر

دانلود پاورپوینت نکات سوره قمر 1 - شق القمر یك معجزه بزرگ پیامبر اسلام (صلى‏الله‏علیه‏وآله‏وسلّم‏) گرچه بعضى از كوتاه‏نظران اصرار دارند كه این معجزه را طورى توجیه كنند كه از صورت یك خارق العاده خارج شود ، چنانكه گفته‏اند : آیهفوق از آینده خبر مى‏دهد ، و مربوط به اشراط ساعت یعنى حوادث قبل از قیامت است ، ولى قرائن متعددى در آیه وجود دارد كه تاكید بر وقوع یك اعجاز مى‏كند ، از جمله ذكر این موضوع ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود پاورپوینت نکات سوره طور

دانلود پاورپوینت نکات سوره طور 1 - مجرمان را چگونه به دوزخ مى‏برند ؟  بدون شك بردن آنها به سوى آتش دوزخ ، توأم با تحقیر و ذلت و زجر و عذاب است ، ولى در آیات مختلف قرآن ، تعبیرات گوناگونى در این باره دیده مى‏شود : در سوره حاقه آیه 30 و 31 مى‏خوانیم : خذوه فغلوه ثم الجحیم صلوه : او را بگیرید و در غل و زنجیر كنید ، سپس در آتش دوزخ وارد سازید.  و در سوره دخان آیه 47 چنین آمده : خذوه فاعتلوه الى سواء الجحیم : ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,400 تومان

دانلود پاورپوینت نکات سوره ذاریات

دانلود پاورپوینت نکات سوره ذاریات 1 - گسترش دامنه آرزوها!  آرزو و تمنى از محدود بودن قدرت انسان و ناتوانى او سرچشمه مى‏گیرد زیرا هر گاه به چیزى علاقه داشت و به آن نرسید شكل آرزو و تمنى به خود مى‏گیرد ، و اگر همیشه خواستن توانستن بود و هر چه مى‏خواست فورا به آن دست مى‏یافت آرزو معنى نداشت.  البته تمنیات انسان گاهى صادق است و از روح بلند او سرچشمه مى‏گیرد و عاملى است براى حركت و تلاش و جهاد و سير تكام ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه