فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود پاورپوینت نفوذ اجتماعی و کنترل

دانلود پاورپوینت نفوذ اجتماعی و کنترل

کنترل:

کنترل را توان اعمال قدرت ، هدایت یا بازداری اعمال و رفتار دیگران یا خود تعریف کرده اند .

نظرهای روانشناسان در مورد موضوع کنترل شخصی نیز به گروههایی تقسیم می شوند . برای مثال رویکرد انسان گرایانه مربوط به رفتار اجتماعی می گویند انسان کنترلی تقریبا کامل بر رفتار خود دارد ، ولی در مقابل اسکینر و پیروانش محیط را تعیین کننده رفتار انسان می دانند  ، یعنی ماتحت کنترل پاداش و تنبیه بیرونی هستسم . در روانشناسی اجتماعی تجربی تاکید بر عوامل موثر بیرونی است تا انتخاب فرد .

 توهم کنترل:

شعبده بازان با تظاهر به کنترل پدیده هایی که ما تصور کنترل آنها را نمی توانیم داشته باشیم ما را سرگرم می کنند . ما غالبا نوعی توهم کنترل نتایج آنها را در خود شکل می دهیم . « الن لانگر » متقاعدکننده ترین شواهد را برای چنین باورهایی عرضه کرده است . عوامل بسیاری می توانند باور مارا در مورد کنترل افزایش دهند .تحقیقات لانگر و راث را می توان در قمار بازی مثال زد .قماربازانی که در مراحل اولیه با برد متوالی روبرو می شوند توهم مهارت در انها ایجاد می شود ،  در مراحل بعدی باخت پی در پی دارند که باعث از دست رفتن سرمایه خود می شود . تصور کنترل داشتن وسیعتر از قدرت واقعی کنترل است .

پیامدهای اعتقاد داشتن به کنترل:

به طور کلی ما در موقعیتهایی که معتقد باشیم روی آنها کنترل داریم واکنش مثبت تری نشان می دهیم تا در موقعیتهایی که فکر کنیم چنین کنترلی را دارا نیستیم  . مثلا افرادی که احساس کنترل روی محیط خود دارند شرایط کاری محیط را مناسب تر و کمتر شلوغ می دانند تا افرادی که احساس چنین کنترلی ندارند . بارزترین مثال نیروی اعتقاد به کنترل مطالعه ای است که توسط رودین و لانگر در خانه سالمندان صورت گرفته است .

تفاوتهای فردی در درک کنترل:

بررسی تفاوت افراد مختلف در چگونگی اعتقاد آنها نسبت به مسئله مرکز یا مکان کنترل به وسیله راتر عنوان شد ، بدین معنی است که مردم عقیده دارند کنترل رویدادها در زندگی آنها یا درونی است و یا بیرونی . افراد درونی به تواناییهای خود در کنترل رویدادها اعتقاد دارند و بیرونیها معتقدند که افراد یا رویدادهای دیگرند که بر اوضاع و احوال زندگی آنها تاثیر می گذارند و آنها را کنترل می کنند .  طی تحقیقات نشان داده شد نظریه راتر از نظر کلی درست است اما ساده انگاشتن مطلب است ، اعتقاد به کنترل بیرونی می تواند وجوه مختلفی را شامل شود مثل اعتقاد به قضا و قدر ، افراد قدرتمند و .....

›واکنش در برابر از دست دادن کنترل:

گاهی ما در موقعیتهایی قرار می گیریم که احساس می کنیم کس دیگر یا چیز دیگر کنترل زندگی ما را در دست داردکه این احساس ناخوشایند است . مثلا مردمانی که در کشور دیکتاتوری زندگی می کنند ممکن است احساس کنند که کنترل کمی روی فعالیتهای روزمره خود ، مکالمات و افکار خود دارند یاکسی که دچار حمله قلبی شده احساس می کند کنترل خود را بر زندگی خویش از دست داده و دچار افسردگی می شود . به طور کلی این واکنشها را به 2 دسته مقاومت در مقابل از دست دادن کنترل و تسلیم شدن به آن می توان تقسیم کرد .

شامل 12 اسلاید powerpoint›

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_723908_5623.zip93k

آخرین محصولات فروشگاه