فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود مقاله مراقبتهای پرستاری بیماران سرطانی در بیمارستان و خانه

دانلود مقاله مراقبتهای پرستاری بیماران سرطانی در بیمارستان و خانه

هر پرستار حرفه ای یک مسئولیت معین و قطعی در کنترل سرطان و پرستاری سرطان دارد، اعم از کار سازمانی، بهداشت عمومی، ظیفه ی شخصی، وظیفه ی پرستاری، ولو این که او بیکار باشد. با یک روند رو به افزایش درمقدار مرگ ناشی از سرطان از سال 1934، سرطان اکنون دومین علت مرگ در ایالت متحده است. میزان مرگ ناشی از سرطان در سال 1957 بود 147 مورد در جمعیت 100000 نفری بود. 245 مورد جدید وجود دارد در جمعیت 100000 نفری هر ساله. اعداد و ارقام نشان می دهند که از هر 4 نفری که هم اکنون زنده است، یک نفر مشمول سرطان خواهد شد.

سرطان ملاحظه کننده ی سن و جنس نیست. سرطان علت عمده ی مرگ ناشی از بیماری در بچه های زیر 15 سال و در زنان سنین بین 35 تا 55 سال است. مرگ ناشی از سرطان در مردان بیشتر از زنان است. (46 تا 53 سال).

25 سال پیش میزان بقاء 20% بود، اما با تشخیص های زود هنگام و معالجه این مقدار به 35% افزایش یافته است. در سال 1955، مرگ بیشتر مردها ناشی از سرطان بود. برای مثال: مشکلات گوراشی شامل معده 5/37% و سیستم تنفسی شامل شش و حنجره 20%، پروستات 7/10%.

مرگ بیشتر زنان ناشی از سرطان به دلایل زیر بوده است: مشکلات گوارشی شامل ناراحتی معده 7/33%.

ناحیه تناسلی 1/20% و سرطان سینه 19%.

حال اقدامات یک پرستار در این باره چیست؟

در هر جامعه ای او باید پیدا کند:

  • بیماران بالقوه سرطانی را.
  • افرادی را با علائم و نشانه های مشکوک سرطان.
  • بیمارانی که معالجه را شروع کرده اند یا درمانشان کامل شده است.
  • بیمار نهایی سرطان.

هر گروه برای پرستار قابل توجه است.

آموزشهای جدی به گروه های سرطانی بالقوه راهنمایی شده است. در جریان جنبه های پیشگیرانه مثل:

  • گوش به زنگ بودن افراد و توجه داشتن به 7 علامت خطر.
  • تأکید بسیار که هر مطب دکتری مرکز کشف سرطان است.
  • تشویق به معاینه فیزیکی در هر سال. شامل معاینات مربوط به لگن و رکتوم.

پرستار می تواند توضیح دهد که تکنیک سیتولوژی روشی است که می گیرند ترشحات واژینال که مورد استفاده قرار می گیرد برای کشف زود هنگام سرطان رحمی، بوسیله توضیح دادن که این کار بدون هیچ گونه درد است و این روش یک تست لگنی بسیار مهم به شمار می رود، پرستار می تواند در بر طرف کردن ترس و احساس کاذب شرم و حیاء در مورد آزمایشات و تستهای مربوط به لگن و واژن به بیمار خانم (زن) کمک کند.

بسیاری از افراد ممکن است از علائم و نشانه های مشکوک سرطان بی اطلاع باشند یا ممکن است اقدام برای مراقبتهای پزشکی و درمانی را به تأخیر اندازند زیرا از تشخیص سرطان واهمه دارند. یک پرستار باید تشخیص بدهد علائم را بوسیله دانشی که در مورد بیماری ها دارد.

با برقرار کردن رابطه ی مناسب و با شروع یک شنوایی خوب، او ممکن است بیرون بیاورد اطلاعات و نشانه ها و علائمی که ممکن است از نظر بیمار بی اهمیت تلقی شوند. این گمان های بی اهمیت ممکن است نشانه ها و علائم بیماری باشند.

مثلاً: برآمدگی سینه که بی درد است و خونریزی یا لکه بینی بین دوره های قاعدگی، خونریزی از مقعد که ممکن است ناشی از همورویید باشد یا ناشی از غذایی که با بدن بیمار ناساگار است یا یک کوفتگی ساده در یک بچه تند مزاج که به سختی بازی می کند. (مواردی که گفته شده از نظر بیمار اینگونه تلقی می شوند).

او (پرستار) تأکید می کند بر این که این شرایط نرمال نیستند و بیمار را تشویق
می کند تا پزشک را ملاقات کند. پرستار احساسات و ترس بیمار را درک می کند و
می تواند خاطر نشان کند دورنمایی امید بخشی را با تشخیص سریع و معالجه زود هنگام به بیمار سرطانی. او در یک موقعیتی است که مورد بحث قرار می دهد متدها و روشهای درمان سرطان را بوسیله ی عمل جراحی و رادیوتراپی (تشعشع).

پرستار می تواند اطلاعات مربوط به پزشک توضیح دهد که این به تشخیص وی کمک خواهد کرد. در حالیکه این مهم است تا به یاد داشته باشد که سرطان نباید یک کلمه باشد که داغ یا مرگ ضمیمه آن است، پرستار ممکن است یاد داشته باشد که تومور و رشد هست بیشترین مورد پذیرفتنی از سوی بیمار.

شامل 7 صفحه فایل word قابل ویرایش


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,500 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Nursing-Care_711636_4619.zip9.3k

دانلود مقاله روش الکساندر چیست؟(Alexander technique)

دانلود مقاله روش الکساندر چیست؟(Alexander technique)   تکنیک الکساندر یک روش حرکتی است که به مردم یاد می دهد چطور با بدنشان رفتار کنند.این روش ، طرز ایستادن را اصلاح ، انقباض عضلانی را برطرف و حرکت بدن را آسانتر می کند. هدف این روش، از بین بردن عادتهای بد مثل قوز کردن یا منقبض کردن عضلات (که می تواند  به ایجاد درد،کاهش تحرک و مشکلات دیگر منجر شود) و تبدیل آنها به وضعیتهای مناسب است .به عبارت دیگر ، هدف این رشته متعادل نمودن مجدد بدن از راه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

دانلود مقاله سرطان کلیه (kidney cancer)

دانلود مقاله سرطان کلیه (kidney cancer) سرطان کلیه سرطان است که منشاء در کلیه ها می باشد. کلیه ها دو لوبیا شکل اندام ، هر یک به اندازه مشت خود را. آنها پشت سر اورگانهای داخل شکم خود ، واقع شده است با یک کلیه در هر طرف ستون فقرات شما. در بزرگسالان ، شایعترین نوع سرطان کلیه کارسینوم سلول کلیوی می باشد. انواع دیگر کمتر شایع سرطان کلیه می تواند رخ دهد. کارسینوم سلول انتقالی ، که تحت تاثیر قرار می گیرد ، همچنین می تواند در کلیه ها آغاز خوا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,700 تومان

دانلود مقاله پانسمان (wound dressing)

دانلود مقاله پانسمان (wound dressing) انسانها همواره در جستجوی مرهمی برای درمان بهینه زخم بوده اند و در این راه ضمادها و ترکیبات گوناگونی را آزموده اند.مصریان باستان از ترکیبات مختلفی که منشاء طبیعی داشته اند مانند چربی حیوانات،عسل و الیاف گیاهان استفاده نموده اند.سایرین از پوست برگ درختان و ترکیبات گیاهی،گل و خاشاک،الیاف پارچه و سایر ترکیبات صناعی استفاده کرده اند که برخی موثر و برخی دیگر غیرموثر و حتی گاهی سمی و کشنده بوده اند.برخلا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

آخرین محصولات فروشگاه