فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود مقاله روش الکساندر چیست؟(Alexander technique)

دانلود مقاله روش الکساندر چیست؟(Alexander technique)

  تکنیک الکساندر یک روش حرکتی است که به مردم یاد می دهد چطور با بدنشان رفتار کنند.این روش ، طرز ایستادن را اصلاح ، انقباض عضلانی را برطرف و حرکت بدن را آسانتر می کند. هدف این روش، از بین بردن عادتهای بد مثل قوز کردن یا منقبض کردن عضلات (که می تواند  به ایجاد درد،کاهش تحرک و مشکلات دیگر منجر شود) و تبدیل آنها به وضعیتهای مناسب است .به عبارت دیگر ، هدف این رشته متعادل نمودن مجدد بدن از راه افزایش آگاهی نسبت به بدن ،  انجام حرکات و لمس است که آنرا از طریق اصلاح نحوه در امتداد هم قرار گرفتن پشت و ستون فقرات با سر و گردن انجام می دهد.

تاریخچه روش الکساندر چیست؟

  بنیانگذار این روش فردریک الکساندر(1955-1869) یک هنرپیشه استرالیایی بود که هنگام بازی روی صحنه دچار مشکل  گرفتگی صدا شد .هنگامی که دارو و استراحت نتوانست به او کمک کند ،  وضعیت شغلی او به مخاطره افتاد . او با استفاده از آینه متوجه شد که موقع خواندن قطعات خاصی روی صحنه ، سر خود را بطرزی نگه می دارد که باعث انقباض در عضلات گردن می شود و بخاطر آورد که این عادت در او بسیار قدیمی است . به همین خاطر  به شدت تلاش کرد تا نحوه نگه داشتن سر خود را بهبود بخشد . وی متوجه شد وقتی این کار را انجام می دهد، صدای او به حالت اول بر می گردد.

   بر پایه این موفقیت شخصی ، در حدود سال 1896 روش الکساندر را ابداع کرد و سپس در سال 1910 اولین کتاب خود را با نام  "میراث برتر انسان" یا "Man`s supreme inheritance " ، منتشر کرد. الکساندر بسیار موفق بود زیرا سایر هنرپیشه ها و خوانندگان از او تقاضای کمک کردند. او سرانجام هنرپیشگی را رها نمود و یک برنامه مدون ایجاد کرد تا روش خود را رواج دهد.

میزان استقبال عمومی از تکنیک الکساندر به چه میزان است؟

  امروزه روش الکساندر در همه جای دنیا تدریس می شود. بسیاری از مدارس هنرهای نمایشی، روش الکساندر را در برنامه آموزشی خود گنجانده اند. همچنین بسیاری از ورزشکاران ، از این روش برای جلوگیری از صدمات احتمالی استفاده می کنند.بعلاوه ، مردمی که از مشکلات پشت و دردهای مزمن مختلف رنج می برند به این روش رو آورده اند تا عادات خود را اصلاح کنند و دردهای خود را از بین ببرند.

اين شيوه چگونه عمل مي كند ؟

   مطابق فلسفه روش الکساندر ، ارتباط صحیح بین سر ، گردن و ستون فقرات برای سلامتی ضروری است . طرفداران این روش ، آن را سه راه ارتباطی " تنظیم اولیه " نامیده اند زیرا آنها معتقدند که این روش ، کلید  درست ایستادن، درست نفس کشیدن و حرکتهای درست است.

 وضعیت نامناسب سر در ارتباط با گردن و ستون فقرات ،برای مثال ، می تواند انقباض عضلانی ایجاد کند و باعث درد شود. یکبار که سر، گردن و ستون فقرات در وضعیت مناسبی با یکدیگر قرار گیرند، بدن خودبخود آسایش و راحتی را احساس می کند. با تمرینات این روش ، نه تنها می توان انقباض عضلانی و درد را کاهش داد،بلکه فعالیتهای طبیعی بدن نظیرنفس کشیدن و حرکات معمول اندامها بسیار طبیعی تر و آسانتر انجام می شود.

چه انتظاري از روش الکساندر مي توان داشت ؟

  شما می توانید تکنیکهای این روش را  بطور خصوصی یا در گروه یاد بگیرید. در یک جلسه که حدودا 45 دقیقه طول می کشد، آموزگار روش درست راه رفتن ، ایستادن،نشستن، دراز کشیدن و خم شدن را به شما نشان می دهد.(باید لباس راحت و آزاد بپوشید).

  به شما شل کردن عضلات گردن آموزش داده می شود بطوریکه سر شما آزادانه و با تعادل روی گردن شما قرار گیرد و اجازه دهد که در پشت شما کشش ایجاد شود.سپس مربی با دستورات شفاهی و لمس ملایم بدن، وضعیت مناسب در طول فعالیتهای مختلف روزانه ، مثل، نشستن پشت میز و صحبت کردن با تلفن را به شما یاد می دهد. یک عادت بد، مثل قراردادن گوشی تلفن بین سر و شانه، (که گردن شما را در وضعیت بدی

شامل 6 صفحه فایل word قابل ویرایش به دوزبان فارسی ولاتین


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,500 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Alexander-technique_711392_2823.zip53k

دانلود مقاله سرطان کلیه (kidney cancer)

دانلود مقاله سرطان کلیه (kidney cancer) سرطان کلیه سرطان است که منشاء در کلیه ها می باشد. کلیه ها دو لوبیا شکل اندام ، هر یک به اندازه مشت خود را. آنها پشت سر اورگانهای داخل شکم خود ، واقع شده است با یک کلیه در هر طرف ستون فقرات شما. در بزرگسالان ، شایعترین نوع سرطان کلیه کارسینوم سلول کلیوی می باشد. انواع دیگر کمتر شایع سرطان کلیه می تواند رخ دهد. کارسینوم سلول انتقالی ، که تحت تاثیر قرار می گیرد ، همچنین می تواند در کلیه ها آغاز خوا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,700 تومان

دانلود مقاله پانسمان (wound dressing)

دانلود مقاله پانسمان (wound dressing) انسانها همواره در جستجوی مرهمی برای درمان بهینه زخم بوده اند و در این راه ضمادها و ترکیبات گوناگونی را آزموده اند.مصریان باستان از ترکیبات مختلفی که منشاء طبیعی داشته اند مانند چربی حیوانات،عسل و الیاف گیاهان استفاده نموده اند.سایرین از پوست برگ درختان و ترکیبات گیاهی،گل و خاشاک،الیاف پارچه و سایر ترکیبات صناعی استفاده کرده اند که برخی موثر و برخی دیگر غیرموثر و حتی گاهی سمی و کشنده بوده اند.برخلا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

دانلود مقاله پانسمان و روش نوین درمان زخم

دانلود مقاله پانسمان و روش نوین درمان زخم طی سال های اخیر مراقبت ودرمان زخم متحول شده وپیشرفت های چند دهه اخیر در این زمینه به تنهایی بیش از دستاورد های کل 2000سال گذشته بوده است بخش عمده این تحولات مدیون تحقیقات دکتر winter  در دهه 1960بوده است یافته های او به موازات ان ازمایشات hinman&maibach اغازگر فصل نوینی در دانش درمان زخم بود که با قاطعیت باور وسنت غلط خشک نگاه داشتن زخم برای بهبود ان را رد کرد.به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,200 تومان

آخرین محصولات فروشگاه