فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود تحقیق روش و نحوه توليد قطعات لاستيكي (شركت پلمير كاران)

دانلود تحقیق روش و نحوه توليد قطعات لاستيكي (شركت پلمير كاران)

همانطور كه مي دانيم قطعات لاستيكي نيز به نوبة خود در صنعت كاربرد وسيعي دارند از آنجايي كه در دنياي صنعت كمتر دستگاه تا مكانيزي وجود دارد كه در آن قطعات لاستيكي كاربرد نداشته باشد. بيشترين كاربرد قطعات لاستيكي را مي توان در صنعت خودروسازي، لوازم خانگي و تجهيزات پزشكي مشاهده كرد.

نمونه هايي را در صنعت خودروسازي، مي توان به اين ترتيب نام برد:

1-انواع ضرب گير، 2-انواع شلنگ ها و ديافراگم، ون و لوله هاي لاستيكي، واشر، اورينگ، پلينگ، پايه لاستيكي و كاسه نمد را مي توان نام برد.

شايد در يك مكانزيم يا ماشين براي بيننده بيشتر قطعات فلزي مد نظر باشد، در حالي كه اكثر قطعات حفاظتي و ايمني ماشين از قطعات لاستيكي مي باشد.

به عنوان مثال اگر سيستم ترمز يك خودرو را مشاهده كنيد قطعات حساس اين سيستم از قطعات لاستيكي مي باشد. اينگونه تصور كنيد كه اگر اين قطعات از كيفيت مطلوب برخوردار نباشد چه خسارت هاي مالي و جاني در بر خواهد داشت.به نظر بنده بايد در توليد هر چيزي اول بايد به كيفيت و سپس به نحوة توليد و تيراژ بينديشيم. در پايان يادآور مي شوم كليه روشها و مطالب اين تحقيق از شركت پلمير كاران مي باشد.

شركت پلمير كاران

شركت پلميركاران توليد كننده قطعات لاستيكي و لاستيك فلز مصرف در صنايع خودروسازي، لوازم خانگي و … مي باشد.

اين شركت از سال 1375 فعاليت خود را آغاز نموده و در طول ساليان اخير با تكيه بر تواناييهاي فني و احساس مسئوليت نسبت به تعهدات موفق به جلب اعتماد مشتريان خود شده بطوريكه در اين مدت حجم همكاري با شركت هاي طرف قرار داد مرتباً افزايش يافته است.

يكي از اهداف اصلي و استراتژيك شركت پلميركاران توسعه و بهبود مداوم در كليه زمينه ها است، در اين راستا از بعد امكانات توليدي، اين شركت هر ساله تعداد ماشين آلات خود را افزايش داده و در سال 1381-1380 اقدام يه ساخت مكان مناسبي جهت استقرار كارخانه و دفتر مركزي خود نمود.

در حاب حاضر شركت در زميني به وسعت 1800 متر مربع و زيربناي 900 متر مربع اسقرار يافته است. از سوي ديگر همزمان با توسعه فضاي توليدي و ماشين آلات، توسعه نرم افزاري سيستم شركت نيز در جريان بوده است و با استقرار كامل سيستم مديريت كيفيت. در سال 82 شركت موفق به دريافت گواهينامه ISO9001:9002 از شركت RWTUV گرديد.

پس از ان با توجه به افزايش حجم توليدات خودرويي و الزام شركت هاي خودروسازي، استقرار سيستم مديريت كيفيت بر مبناي استاندارد ISO/TS-16949:2002 در دستور كار شركت قرار گرفت:انجام اين پروژه از اواسط سال 1382 آغاز شد و قراراد مميزي و صدور گواهينامه با شركت RWTUV منعقد گرديد. پيش بيني مي شود شركت در اوايل سال 1383 موفق به اخذ گواهينامه مزبور از شركت RWTUV گردد.

انبار مواد اوليه

مواد اوليه مورد نياز معمولاً از بازار تهران خريداري مي شود و از آنجاي كه مواد اوليه مورد استفاده توسط بازرگانان ايراني از خارج از كشور وارد مي شود قيمت بالايي دارند. از جملة اين مواد مي توانيم:اسيد، دود، پارافين، گوگرد، روغن، SPR, TS, SZ كاوئوچو، NBR-NR كه معمولاً از مواد شيميايي نيزمي باشد تهيه مي شوند مواد اوليه تهيه شده معمولاً بعد از ورود به انبار در قسمت منتظر بازرسي قرار مي گيرند تا توسط پرسنل كنترل كيفيت مورد تست و آزمايش قرار گيرند. بازرس كنترل بعد از نمونه برداري از مواد اوليه آن را به آزمايشگاه انتقال مي‌دهد تا توسط مهندسين مربوطه مواد مورد نظر از نظر مرقوبيت كالا مورد بررسي قرار مي گيرد. از جملة آزمايشات تست كشش، دانسيته و سختي مي باشد. كه در صورت تأييد مواد اوليه براي مصرف آماده سازي مي شود. در اين مرحله مواد طبق فرمول كه توسط مهندسين پلمير تهيه شده است نسبت به نوع كاربري مورد نياز مشتري توزين مي شود. كه عمل توزين توسط كامپاندر انجام مي گيرد و براي اينكه اشتباهي در توزين مواد ايجاد نشود مواد را در انبار طبق شماره كد بندي مي كنند. و كامپاندر طبق كد خارج شده در فرمول و روي مواد عمل توزين را انجام مي دهد و در طي توزين كه معمولاً 3-2 ساعت به طول مي‌انجامد بازرس كنترل كيفيت موظف است نحوة انجام كار توزين را در چند مرحله بازرسي كند و نتايج را در فرم هايي كه از قبل تهيه شده درج نمايد (فرم شماره يك) در صورت مشاهدة هرگونه خطا مي‌تواند با هماهنگي بخش توليد فرم تذكر و توقف را صادر كند(فرم شماره 2) تا

نحوة عمليات مورد بررسي قرار گيرد و بعد از توزين مواد اوليه در داخل ظرف هاي مخصوص ريخته مي شود. و به سالن توليد(كامپاندينگ) انتقال داده مي شود و از جمله ماشين آلاتي كه در توزين مواد اوليه كاربرد دارد:

دستگاه گيوتين مي باشد كه مانند جك هاي هيدروليكي عمل مي كند كه براي بريدن SBR و كائوچو و غيره كاربرد دارد و ترازوهاي مورد استفاده بايد از دقت بالايي برخوردار باشند. و در ضمن افرادي كه در اين قسمت كار مي كنند، بايد از تجربة كار بالايي برخوردار باشند و از نظر بهداشتي نيز مجهز به ماسك و دستكش باشند و از آنجايي كه اكثر مواد مورد استفاده شيميايي هستند رعايت نكات بهداشتي ايمني ضروري مي باشد و چون مواد موجود در انبار به رطوبت حساس مي باشند در نگهداري آن بايد دقت

فهرست مطالب:

مقدمه.................................... 1

شركت پلمير كاران......................... 2

انبار مواد اوليه......................... 4

سالن توليد(كامپاندينگ)................... 6

انبار واسطه(كامپاند)..................... 7

سالن توليد(پرس پخت)...................... 9

انواع قالب.............................. 10

نحوة بستن قالب بر روي پرس .............. 10

نحوة تنظيم دماي پرس .................... 11

تنظيم زمان ............................. 11

تنظيم فشار پرس ......................... 12

نحوة انجام مرحلة توليد قطعه ............ 12

بازرسي محصول ........................... 14

بسته بندي............................... 16

 شامل 29 صفحه فایل word قابل ویرایش


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tahghigh_702004_8633.zip21k

دانلود تحقیق کاربرد روباتيك در تكنولوژي وصنعت

دانلود تحقیق کاربرد روباتيك در تكنولوژي وصنعت كارهاي دستي براي اكثر مردم مي تواند رضايت بخش و براي بعضي هم لذّت بخش باشد ، ولي اين رضايت و لذّت زماني به پايان مي رسد كه اجراي كار به صورت عملي تكراري و يك محيط يكنواخت و دائمي به شيوة تكليفي ساده و بدون هيچ گونه رقابت درآيد . وظيفه هايي كه چنين ويژگيهايي دارد ، مي تواند استفاده از دستگاههاي مجهز به وسايل خودكار يا اتوماسيون را مد نظر قرار دهد . همچنين نياز به توليد انبوه ، مرغوبيت كالا و كيفي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,700 تومان

دانلود مقاله اصول کار با دستگاه های ماشین ابزار

دانلود مقاله اصول کار با دستگاه های ماشین ابزار 1_حمل و نقل و تراز کردن دستگاههای ماشین ابزار: در ماشین های ابزار مکان های مخصوصی برای حمل و نقل آنها توسط کارخانه سازنده در نظر گرفته شده است. مثلا در ماشین تراش یک سوراخ روی یکی از پایه ها و یک سوراخ دیگر روی پایه دیگر وجود دارد که هنگام حمل و نقل آن از این دو سوراخ استفاده می کنند به این  صورت که از هر سوراخ یک میله تو پر (با قطری کمی کوچکتر از قطر سوراخ) رد می کنند و سپس دو سر هر میله را ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,300 تومان

آخرین محصولات فروشگاه