فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود پروژه کارآفرینی تولید مربای هویچ

دانلود پروژه کارآفرینی تولید مربای هویچ

تعریف محصول :

مرباي هويج حاصل از پخت هويج از نوع مناسب و افزودن شكر به نسبت لازم مي باشد.

ظرفیت طرح یا تولید سالانه

2500000  →  250 × 10000 شیشه مربای تولیدی

تعداد روز کاری :

250 روز در سال

تعداد شیفت کاری :

دو شیفت

ساعات کاری شیفت :

12 ساعت

مساحت زمین و زیربنای مورد نیاز :

مساحت زمین 1500 متر مربع، مساحت زیر بنا 1210 متر مربع

تعداد كاركنان :

 44 نفر

سرمایه ثابت طرح :

2484041550 = سرمایه ثابت طرح

سرمایه در گردش و سرمایه گذاری کل

سرمایه در گردش 111365650

سرمایه گذاری کل = 3597698051

ارزش افزوده خالص=  1130701374

قيمت تمام شده محصول =4481/507428

قيمت فروش محصول = 4770

نقطه سر به سر طرح 0/97=

تعریف محصول :

مربای هویج حاصل از پخت هویج  از نوع مناسب و افزودن شکر به نسبت لازم به ان است که پاستوریزه شده و غیر قابل نفوذ بسته بندی می شود . مربای هویج باید خوش طعم باشد (عاری از هر گونه طعم خارجی) و باید دارای بویی طبیعی باشد و رنگ آن باید نارنجی طبیعی باشد به رنگ خود میوه .بریکس آن باید 67 تا 70 باشد و PH آن بین 3 تا 4 باشد و درصد پری آن حداقل 90 درصد باشد . اسیدیته ی آن بین 5/0 تا 5/1 باشد و درصد پکتینی که اضافه می کندد برای قوام مربا باید کمتر از 5 درصد باشد .

فاکتورهای شیمیایی موثر در کیفیت محصول

  1. بریکس، که غلظت مربا می باشد که حداقل 65 می باشد .
  2. PH ،لگاریتم غلظت یون H+ که بین 4-3 می باشد .
  3. درصد پری/ نسبت حجم، ظروف به ظروف که حداقل 90% می باشد .
  4. مربا عاری از هرگونه حشرات، شن ، خاک، اجسام خارجی و زواید و ضایعات میوه باشد
  5. رنگ وطعم و بوی مربا باید طبیعی و مشخص کننده نوع میوه باشد .
  6. اسدیته، اسیدهای آزاد موجود در یک میلی لیتر فراورده، بین 5/1 – 5/0 باشد .
  7. پکتین، که باید زیر 5 % باشد .

ارزش غذایی محصول

هر شیشه مربای هویج دارای :

کربوهیدرات  62  gr                                          چربی 0  gr           

 انرژی 252 kcal                                             پروتئین  0/4  gr     می باشد .

موارد مصرف و جامعه مصرف کننده

بیشتر به عنوان صبحانه مورد مصرف قرار می گیرد و به همراه مواد غذایی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد و جامعه مصرف کننده  آن بیشتر شهرنشینان می باشند .

میزان تقاضای محصول

با توجه به اینکه این کارخانه وابسته به یک شعبه بزرکتر می باشد میزان تقاضا از جانب شعبه مرکزی برای کارخانه تعیین شده و بنا به این درخواست روزانه حدود 1 تن مربا وارد بازار مصرف می شود .

میزان تولید محصول

با توجه به ظرفیت کارخانه این مقدار روزانه 875 کیلوگرم مربا ماهانه 17500 کیلوگرم و سالانه به میزان 218750 کیلوگرم می باشد .

میزان واردات و صادرات

با توجه به اینکه میزان ظرفیت تولید کارخانه متناسب با میزان تقاضای محصول می باشد لذا مخصوص صادرات تولید می شود . و امامیزان واردات ، شامل شیشه مربا و درب آن می باشد که از کشور تاکستان وارد می شود بنابر تقاضا و ظرفیت تولیدی کارخانه .

تکنولوژی تولید

میوه ورودی وارد کارخانه شده که ممکن است از نقاط مختلف باشد و قیمت تمام شده رابطه ی مستقیمی با قیمت خرید میوه دارد . که هزینه ی حمل ونقل هم با آن همراه می باشد .

قیمت هر کیلو هویج 150 – 120 تومان می باشد . در ابتدا میوه توسط دستگاه پوستگیری سایشی با دور شدید پوستگیری شده و بعد شسته می شود . بعد از این عمل هویج ها روی میز ریخته و سرو ته هویج به همراه قسمتهای فرو رفته که پوستگیری نشده اند توسط کارگر جدا می شود و سپس شستشوی نهایی انجام می شود .

و توسط خلال کن تبدیل به خلال می شود .و بعد خلال ها در پاتیل ها (مخازن پختی که دو جداره اند و در جداره خارجی آن بخار است و حرارت خود را به محتویات داخل می دهد ) به همراه  درصد کمی آب حدود 45 دقیقه پیش پز انجام می شود (بسته به واریته هویج و نوع آن مدت پیش پز متفاوت است) عمل پیش پز را برای این انجام می دهیم که اگر بخواهیم به خلال خام شکر را اضافه کنیم خلالها در زیر دهان محسوس است و مورد پسند نیست . بعد از پیش پز  شکر اضافه می شود و بته به نوع هویج و درصد آب موجود در هویج حدود 6/1 – 5/1 کیلو به ازای هر کیلو خلال هویج شکر اضافه می شود و عملیات پخت را انجام می دهیم . در حین کار اسید نیستریک هم به مربا اضافه می شود ، به منظور جلوگیری از شکرک زدن . حرارت را ادامه می دهیم تا زمانیکه بریکس حدود 65 باشد و بعد وارد دستگاهی به نام فیله شده تا از یک طرف شیشه های بخار زده وارد شود و مربا داخل آنها قرار گیرد و بسته به حجم شیشه مقدار مربا فرق می کند .

سپس توسط کارگر یا دستگاه درب شیشه ها بسته می شود و بعد داخل تونل پخت (اتوکلاو) قرار گرفته و ابتدا با آب داغ و بعد با آب گرم  و در نهایت با آب سرد پخت، شستشو و خشک کردن انجام می گیرد و وارد سالن بسته بندی می شود . در سالن اولین مرحله گذاشتن نالان یا ویسکوز (پلاستیک دور درب) می باشد ، که در داخل تونل حرارتی کاملا محکم می شود  وبعد با دستگاه جت پرینتر مشخصات دلخواه (تاریخ تولید ، انقضاء ، قیمت، سری ساخت) ثبت می شود ، و به دستگاه اتیکت زن منتقل می شود و بعد از چسباندن اتیکت بر روی بدنه داخل یکسری کفی هایی به تعدا 12 عد چیده شده و توسط دستگاه شیرینگ یک بسته بندی  نهایی و به انبار منتقل می شود .

شامل 28 صفحه فایل word قابل ویرایش


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,200 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
kar-afariny_696576_4143.zip160.9k

دانلود گزارش کارآموزی شرکت شیر پاتیرام

دانلود گزارش کارآموزی شرکت شیر پاتیرام 1-1: شناسنامه کارخانه   شرکت فرآورده های لبنی پاتیرام درگز( پانیذ درگز) واقع درکیلومتر7 جاده ی درگز- چاپشلودرمنطقه ی حق وردی فعالیت خودراازشهریورسال 1385 باسرمایه ای بالغ بر ده میلیارد ریال بامشارکت جهاد کشاورزی درزمینی به مساحت 1500مترمربع وبه منظور تامین نیازجامعه به شیروفرآورده های لبنی وایجاد اشتغال درمنطقه آغازنموده است. این واحد صنعتی باظرفیتی درحدود پنچ تن تولید روزانه وفرآوری ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,500 تومان

دانلود گزارش کارآموزی کارخانه بهروز

دانلود گزارش کارآموزی کارخانه بهروز تاریخچه بهروز فروتن بهروز فروتن در سال 1324 در محله اميريه تهران پا به عرصه حيات گذاشت . پدرش كه در تربيت و پرورش او نقش فراواني داشت، گرچه از وضعيت مالي مناسبي برخوردار بود، اما با اين اعتقاد كه « بچه بايد جوهر كار داشته باشه » بهروز را از همان دوران كودكي همراه تحصيل علم و دانش ، در زمان تعطيلي مدرسه به شاگردي و فراگرفتن رمز و راز كار واداشت تا علم و كار را باهم بیاموزد. وی مدتي د ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود گزارش کارآموزی کارخانه نان قدس رضوی

دانلود گزارش کارآموزی کارخانه نان قدس رضوی کارخانه نان قدس رضوی وابسته به آستان قدس رضوی می باشد که شرکت خصوصی وابسته به آستان قدس می باشد ودارای محصولات مختلفی ازقبیل دونات ، کیک کلوچه رضوی ، محصول جدید اشترودل، کیک اسفنجی و روغني می باشد. این کارخانه بیش از 30سال سابقه تولید دارد هر فعالیت خود را با تولید نان آغاز کرده است و اکنون یکی از بزرگترین و مهم ترین کارخانجات در زمینه تولید انواع محصولات کیک و کلوچه می باشد. این کارخانه بیش از 20 ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه