فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود پاورپوینت فرانک لويد رايت وآثار معماری او

دانلود پاورپوینت فرانک لويد رايت وآثار معماری او

در 2 جون 1867 در مرکز ريچليز، ويسکونيس به دنيا آمداو بعد از کار در مزرعه به عنوان يک دانشجوي ويژه در دانشگاه مهندسي ويسکونيس ثبت نام کرد او راضي نبود و بعد از گذراندن يک ترم در سال 1887 به شيکاگو نقل مکان کرد و به عنوان طراح در شرکت  ادلر و ساليوان مشغول به کار شود وقتي که زير نظر ساليوان کار مي کرد او شروع به طراحي کرد و به طور مستقل خانه هاي شخصي براي بعضي از مشتريان ادلر و ساليوان مي ساخت فرانک لويد رايت نزديک به 7 سال را در دفتر (ادلر و ساليوان ) سپري کرد و بعد به خاطر به توافق نرسيدن بر سر قراردادي از انها جدا شد رايت اولين کار شخصي خود را با خانه ويليام.اچ.وينسلو شروع کرد اين معمار در طي 90 سال عمر پر بار خود بيش از 60 سال فعاليت مستمر معماري داشته و حدود 560 ساختمان اجرا نموده است او در 9 اوريل 1959 فوت کرد 

نوع خاصي از طراحي مسکوني بود
که توسط رايت در سال هاي 1900
 تا 1911 ساخته شداين خانه ها به
 نام خانه هاي دشتهاي مسطح نيز
معروف بودند، زيرا اين خانه ها كه غالبا درحومه شهر شيكاگو ساخته شده بودند، در تلفيق  و هماهنگي با دشتهاي مسطح و سرسبزاين نواحي طراحي شده بودند .
از مشخصه هاي بارز اين ساختمانها

مي توان  به تناسبات کوچک نزديک به زمين ِ پنجره هاي سرتاسري كنسول نمودن بام و نمايش افقي آن به موازات سطح زمين مسطح ونشان دادن مصالح در ساختمان اشاره كرد .اما وراي اين خوصوصيات بيرونييک زبان جديد کلي از معماري متولد شد اولين قدم در اين جهت توسعه طبيعي پلان خانه : فضاي باز بيشتر توسط وسايل ساده معماري به جاي جداکننده ها و درها بود اين پلان به نام (پلان باز)معروف شد يکي شدن ساختمان با سايت طبيعي اش توسعه ديگري بود .

اين منطقه بخاطر بلند بودن از سطح زمين به منظور ايجاد چشم انداز وسيع تر مطلوب بود.

به اين دليل رايت طبقه زيرزمين را همسطح همکف قرار داد و اين کار باعث شد به عنوان پايه ستوني براي طبقه اصلي بالا باشد ديوارها مستقيما از پي بالا مي رفتند پنجره هاي طبقه دوم يک نوار متصل زير پيش آمدگي لبه بام بوند در بحث مصالح رايت  استفاده از مصالح تک ماده را نسبت به ترکيبي از مصالح مختلف ترجيح مي داد .خانه هاي از جنس  روکار سيماني  داراي تخته روکار چوبي بودند همه اين خانه هاي اوليه مثل  بردلي (Bradley ) ِ دانا ((Dana ويليتس ((Willitsگرفته تا خانه هاي بعدي مثل مارتين ((Martin  ِ کونليCoonly) ) و رابي (Robie) همه اين خانه ها به سبک پرايري قلمداد مي شوند

فرانک لويد رايت به عنوان يکي از اشخاص مؤثر در معماري غربي مدرن به شمار مي آيد اساساً در طرح هاي مبتکرانه او،از سبک ساختمان سازي براساس اشکال طبيعي استفاده مي شود که به عنوان معماري ارگانيک ناميده مي شود .

رايت معماري ارگانيك را با عبارات زير تعريف مي كند :

1- طبيعت : فقط شامل محيط خارج مانند ابرها،درختان وحيوانات نمي شود  بلكه شامل داخل بنا واجزا ومصالح آن نيز مي باشد

2- ارگانيك : به معناي همگوني وتلفيق اجزا نسبت به كل وكل نسبت به اجزا مي باشد.

3- شكل تابع عملكرد: عملكرد صرف صحيح نمي باشد بلكه تلفيق فرم وعملكرد واستفاده از ابداع وقدرت تفكر انسان در رابطه با عملكرد ضروري است. فرم وعملكرد يكي هستند.

4- لطافت: تفكر وتخيل انسان بايد مصالح وسازه سخت ساختمان را به صورت فرمهاي دلپذير و انساني شكل دهد.همانگونه كه پوشش درخت وگلهاي بوته ها،شاخه هاي آنها را تكميل ميكند.مكانيك ساختمان بايد در اختيار انسان باشد ونه با العكس .

5- سنت: تبعيت ونه تقليد از سنت اساس معماري ارگانيك است.

6- تزئينات : بخشي جدايي ناپذير از معماري است . رابطه تزييات به معماري همانند گلها به شاخه هاي بوته مي باشد.

7- روح:روح چيزي نيست كه به ساختمان القا شود بلكه بايد دردرون آن باشد واز داخل به خارج گسترش يايد.

8-بعد سوم:بر خلاف اعتقاد عمومي ،بعد سوم عرض نيست ، بلكه ضخامت وعمق است.

9-فضا:عنصري است كه دائما بايد در حال گسترش باشد.فضا يك شالوده پنهاني است كهتمام ريتمهاي ساختمان بايد از آن منبعث شوند و در آن جريان داشته باشند .

منبع الهام کارهاي رايت :

žهنر و صنايع ( هنر و پيشه ) - ساختمانهاي ژاپني - مکتب شيکاگو در کل سه هدف عمده رايت عبارتند از : ارتباط سيال بين داخل و خارج با گشودگي هاي مداوم و عناصر برنامه ريزي شده افقي بودن چشمگير آنها که ارتباط کامل با زمين به وجود مي آورد . تقارن محوري براي تمرکز سياليت در نقاط مشخص ، براي نمونه در جلوي بخاري يا به سمت منظر اصلي ( چشم انداز ) بکار گرفته شده است .
نظريات رايت در مورد معماري ، در سال 1930 ، اصول برنامه ريزي برگرفته شده از کتاب رايت در معماري و دموکراسي :
ž1- کم کردن ديوارهاي داخلي و ايجاد يک محيطي براي جريان هوا ، نور و چشم انداز به طوري که در کل پيوسته نشان داده شود .
ž 2- هماهنگ ساختن بنا با محيط خارج ( ثابت شده است که سطوح گسترده افقي بهترين وسيله براي ايجاد همبستگي است )
ž 3- پلان آزاد
ž 4- نشان دادن پي ها به صورت سکوي آجري کوتاه براي قرار گرفتن خانه بر روي آن
شامل 84 اسلاید POWERPOINT

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,900 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
POWERPOINT_656477_3566.zip10.6 MB

آخرین محصولات فروشگاه