دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود تحقیق آناليز نظريه سي. پي. اچ (Theory of CPH)

دانلود تحقیق آناليز نظريه سي. پي. اچ (Theory of CPH)

در آغاز قرن بيستم تحول عظيمي در فيزيک ايجاد شد. از يکطرف ثابت بودن سرعت نور در تمام دستگاه هاي مختصات، فيزيکدانان را وادار به پذيرش نظريه نسبيت مي کند. يعني پذيرفتن اتساع زمان و انقباض مکان. همچنين با مقاله فوتوالکتريک انيشتين مکانيک کوانتوم متولد مي شود. بعضي ها هم اعتقاد دارند تاريخ پيدايش مکانيک کوانتوم با نظريه ماکس پلانک در مورد تابش جسم سياه مي باشد.

نگاه مکانيک کوانتوم به هستي بگونه اي است که کميتهاي هستي را بصورت گسسته در نظر مي گيرد. کساني که به مکانيک کوانتوم عادت کرده اند بخوبي مي دانند که ما براي بررسي ساختار زير اتمي راهي بجز مدل سازي رياضي نداريم. بنابراين مجبوريم که در آنجا مدل هاي رياضي ارائه دهيم. اشکال اين مدلها در اين است که از شهودي بودن پديده ها مي کاهند و بر ابهامات پديده ها مي افزايد.

يکي از موارد بسيار مهم فيزيک اتحاد چهار نيروي بنيادي طبيعت يعني نيروي هسته اي قوي، نيروي هسته اي ضعيف، نيروي الکترومعناطيسي و نيروي گرانش است. ديراک قضيه اي را ثابت مي کند که طبق آن اتحاد نيروها امکان پذير نمي باشد. اما نظريه هاي جديد از جمله نظريه ابر ريسمانها در تلاش هستند که اتحاد نيروها را توجيه کنند.

نظريه سي. پي. اچ. دو هدف اصولي را پيگيري مي کند، يکي شهودي کردن فيزيک است که نه تنها مکانيک کوانتوم، بلکه نسبيت و حتي نظريه ي هيگيز نيز چندان شهودي نيستند. و هدف دوم فزاهم آوردن زمينه ي اتحاد نيروها است. افزون بر آن ما مي توانيم با هم ارز سازي نيرو و انرژي وحدتي در فيزيک ايجاد کنيم. براي شهودي کردن فيزيک، بهترين روشي که بنظر مي رسد، توجيه پديده هاي فيزيک مدرن است. بهمين دليل برخي از پديده هاي فيزيک را با توجه به نظريه سي. پي. اچ. توجيه خواهيم کرد.

جرم نسبيتي

 همچنانکه مي دانيم در مکانيک کلاسيک جرم ثابت فرض شده، اما در نسبيت جرم متغيير است. لذا قانون دوم نيوتن بصورت زير تصحيح شد.

 بنابر اين جرم  تابع سرعت است و با افزايش سرعت، جرم نيز افزايش مي يابد.  رابطه ي بالا نشان مي دهد که با ثابت بودن سرعت، جرم نيز ثابت باقي مي ماند. براي افزايش سرعت، الزاماً بايستي به جسم نيرو وارد شود تا متناسب با نيروي وارد شده، جسم شتاب بگيرد تا سرعت آن تغيير کند.

 اما به چه طريقي مي توان به يک جسم- ذره نيرو وارد کرد؟

چند مورد بسيار مهم اعمال نيرو بر جسم را مورد بررسي قرار مي دهيم، و همه را با توجه به نظريه سي. پي. اچ. بررسي مي کنيم. اما قبل از بررسي آن بايد توجه داشت که يک کوانتوم انرژي از تعدادي سي. پي. اچ. تشکيل شده است. از طرف ديگر با توجه به هم ارزي جرم و انرژي و توليد و واپاشي زوج ماده و پاد ماده اين نتيجه گرفته مي شود که همه چيز از سي. پي. اچ. شکل مي گيرد. به شکل زير توجه کنيد.

 همچنانکه در شکل زير نشان داده شده است، يک سي. پي. اچ. داراي دو نوع انرژي است، يکي انرژي انتقالي و ديگري انرژي دوراني.

شامل 26 صفحه فایل word قابل ویرایشپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,200 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tahghigh_620134_6891.zip937k