فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود مقاله اثرات مثبت يوگا بر ارگان هاي بدن

دانلود مقاله اثرات مثبت يوگا بر ارگان هاي بدن

بعضي از وضعيت هاي بدن، در يوگا مي تواند روي مفاصل مختلف گذاشته و خصوصاً مفاصلي كه كمتر مورد استفاده قرار مي گيرند، به كار گيرد. علاوه بر مفاصل، يوگا تاثيرات مثبتي بر روي ليگامان ها و تاندون ها دارد. تحقيقات نشان داده است كه يوگا، تنها فعاليتي است كه به تمامي ارگان ها و اندام هاي داخلي بدن سلامتي كامل مي دهد. با كشيدن ملايم و آرام ماهيچه و مفاصل، حداكثر ميزان خون به قمست هاي مختلف بدن مي رسد و باعث سم زدايي از بخش هاي مختلف و گوناگون آن مي شود و به همين جهت تغييرات ناشي از افزايش سن را به تاخير مي اندازد و انرژي و شوق لازم براي زيستن را بوجود مي آورد.

با يوگا مي توان، ضعف و سستي عضلات را با تكرار تحريكات ملايم از بين برد. همچنين در روند تمرينات يوگا، عضلات شكم و كمر كه مهره هاي كمري را حمايت مي كنند، تقويت شده، مشكلات پنهاني در دستگاه گوارش، آشكار شده، چون فرد احساس سوزش يا درد در ناحيه معده يا روده مي كند و مشكلات احتمالي در ناحيه كمر و يا مشكلات مربوط به عصب سياتيك آشكار مي شود.

 دستگاه عصبي:

يوگا در سيستم عصبي تعادل ايجاد مي كند. يوگا باعث كم شدن تنش و استرس مي شود، چرا كه نوع ملايمي از تمرينات يوگا كه با كنترل تنفس همراه است، به آرام كردن عمومي بدن كمك مي كند. بدن وسيله اي براي حمل روح و فكر است و در اين زمينه ، يوگا كمك موثري است براي سالم نگهداشتن جسم.

دستگاه قلبي – عروقي:

تمرينات هاتايوگا، توانايي بسيار بالايي در آرام كردن جسم و ذهن دارد. از آن جايي كه بسياري از مشكلات قلبي به علت استرس و تغذيه ناسالم و شرايط بد بدني ايجاد مي شود كه بار كاري بيشتري بر قلب تحميل مي كند، مي توان مشكلات زمينه ساز را با يوگا برطرف كرد. امروزه در درمان بيماري هاي مختلف، توجه و تمركز بيشتر بر درمان بيماري ها و نشانه هاي آزار دهنده ي آن هاست. و در اكثر موارد، ريشه هاي بيماري از بين نمي رود و بعد از مدتي دوباره همان بيماري عود كرده و بروز مي كند.

در حاليكه با يوگا مي توان استرس ها را با تمرينات مختلف پراناياما، رايلكس و مديتيشن بر طرف نمود و استرس كه خود يكي از بزرگترين عوامل خطر بيماري هاي قلبي است را بر طرف نمود.

عامل خطر ديگر بيماري هاي قلبي، تغذيه ناسالم است. يكي از مواردي كه از عوامل خطر جدي قلبي است، كلسترول بالاست كه با رژيم هاي پر گوشت و پر از پروتئين هاي حيواني مرتبط است. مصرف زياد گوشت و پروتئين، كليه ها را بيش از حد فعال كرده و آلبومين خون را بالا مي برد. كه اين عامل خطر نيز با رژيم غذايي يوگا برطرف مي شود. با انجام آساناها و پراناياما، و با كنترل و هماهنگي ساير غدد درون ريز، كه باعث كنترل و آزاد سازي هورمون هاي مختلف مي شود، پيام هايي كه به قلب مي رسد براي افزايش يا كاهش فعاليت، تعديل شده و فعاليت قلب نيز متعادل مي شود. يكي ديگر از عوامل زمينه ساز بيماريهاي قلبي، چاقي است. با يوگا مي توان به وزن ثابت و متعادل رسيد. حركات يوگا راه هاي سوزاندن چربي را افزايش داده و بنابراين با افزايش دماي بدن، موجب بالا رفتن ميزان سوخت و ساز مي شوند.

سيستم غدد درون ريز:

يكي از تاثيرات عمده يوگا، بر نحوه كاركرد و ترشح غدد درون ريز است و آنها را متعادل مي كند. يوگا بر تعادل انواع غدد بدن مانند تيروئيد، پارا تيروئيد، پانكراس، غدد فوق كليوي موثر است. براي نمونه، غده تيروئيد كه تاثير زيادي درمتابوليسم و تعيين نحوه سوخت و ساز و كاركرد بدن دارد، توسط برخي از حركات يوگا همچون حركت ماهي Fish Posture، تحت تاثير قرار مي گيرد و از اين طريق تاثير اين غده به تمامي ارگان هاي بدن منتقل شده و آن ها نيز متعادل مي شوند.

در مورد بيماري ديابت، تمرينات مراقبه نشان داده اندكه قادرند با استراحت داده به دستگاه عصبي سمپاتيك به غدد درون ريز كمك كنند. تمرينات هاتا يوگا در درمان

شامل 22 صفحه فایل word قابل ویرایش


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
maghaleh_618644_5079.zip20.3k

دانلود پاورپوینت آماده شدن براي مسابقات(تغذيه قبل ودر طول ورزش)

دانلود پاورپوینت آماده شدن براي مسابقات(تغذيه قبل ودر طول ورزش) اهداف آموزشي: - شناخت عوامل موثر در ايجاد خستگي درورزشكاران - شرايط و ويژگيهاي وعده غذائي قبل ازورزش -زمان بندي مصرف غذا و مايعات قبل ورزش - آشنائي با نحوه تغذيه در طول ورزش اتخاذ روشهاي مناسب تغذيه اي قبل،در طول وپس از تمرين و مسابقه مي تواند عوامل موثر در ايجادخستگي را كاهش داده يا به تاخير اندازدو بدين وسيله عملكرد ورزشكاران را افزايش دهد. اين عوامل عبارتند از:   •   ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

دانلود مقاله آموزش تمرینات یوگا

دانلود مقاله آموزش تمرینات یوگا بسیاری از افراد در گردن و شانه های خود تنش دارند که باعث خشک شدن گردن و سردرد می شود. تمرینات یوگا می‌تواند این تنشها را کاهش دهد و....   بسیاری از افراد در گردن و شانه های  خود تنش دارند که باعث خشک شدن گردن و سردرد می شود. تمرینات یوگا می‌تواند این تنشها را کاهش دهد، انعطاف را زیاد کند و ماهیچه‌ها را سفت کند. این حرکات را به آرامی انجام دهید. هنگام انجام این حرکات توجه د ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,500 تومان

دانلود مقاله یوگا

دانلود مقاله یوگا يوگا شناختي مستقيم و بي واسطه از ژرفاي هستي خويش و هماهنگي با قوانين طبيعت است. اين معرفت شهودي در پي سلوكي پي گير و عشقي صادقانه حاصل مي شود. در پي اين سلوك ، فرد تسلطي همه جانبه بر قواي تن ، احساسات و افكار خود پيدا مي كند. و در نهايت مي تواند خود را از حيطة تغيرات احساسي و نگرانيهاي فكري فراتر برده ، در عمق قلب خود قرار يابد ، جايي كه تلاطمات فكري و محيط خارجي قادر نيست تاثيري بر آن داشته باشد. ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,700 تومان

آخرین محصولات فروشگاه