فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود مقاله ورزش با بدن چه کار می‌کند و چگونه موجب بهبود حافظه می‌شود؟

دانلود مقاله ورزش با بدن چه کار می‌کند و چگونه موجب بهبود حافظه می‌شود؟

مدتهاست که فواید ورزش برای قلب و عروق شناخته شده است. اما امروزه مشخص شده که ورزش برای همه بدن و حتی مغز سودمند است. ورزش جریان خون را در کل بدن افزایش می‌دهد و بالطبع جریان خون در مغز نیز افزایش می‌یابد. به نظر می‌رسد افزایش جریان خون در مغز فرایند از دست رفتن بافت سلولی مغز را که در حدود 40 سالگی شروع می‌شود کند می‌کند.
با افزایش سن فرایندی در مغز رخ می‌دهد که می‌تواند منجر به بروز مشکل در به خاطر آوردن برخی اتفاقات شود. همچنین با افزایش سن به صورت طبیعی انجام عملکردهای چندگانه کمی‌مشکل می‌شود. برای مثال ممکن است بین انجام چند کار مجبور باشید کمی‌صبر کنید تا به یاد بیاورید که باید چکار کنید. مطالعات نشان می‌دهند که ورزش می‌تواند این فرایند را به تاخیر بیاندازد و حتی از برخی از این تغییرات وابسته به سن در مغز پیشگیری کرده و در مواردی باعث بهبود حافظه شود.

آلماني ها علاقه عجيبي به ورزش دارند، اين را نه تنها آمار، بلکه مثلاً ساعت کار استخرهاي شناي محله ها هم نشان مي دهد اين مراکز تقويت عضله موظفند در هفته ، دست کم دو روز از ساعت 6 صبح آماده پذيرايي از «ورزش دوستاني» باشند که پيش از رفتن به کار، مايلند تني به آب بزنند و با سوزاندن کالري، انرژي جديدي براي انجام وظايف روزانه خود کسب کنند. شمار کساني که بعد از کار روزانه ، ساک ورزشي به دست به اين و آن کلوپ ورزشي مي روند يا تک تک و گروه گروه به دو و دوچرخه سواري و فوتبال در پارک ها مي پردازند، کم نيستند. در اين جامعه، اين واقعيت که ورزش، بدن را سالم نگه مي دارد، امري بديهي است.

حالا دو تن از پژوهشگران مغز اين ديار، طي بررسي ثابت کرده اند حرکت، در سلامتي مغز و فعاليت هاي آن هم تاثير مثبت بسزايي دارد. نتايج اين پژوهش نشان مي دهد فعاليت هاي ورزشي، از تقليل قدرت روحي - رواني انسان جلوگيري مي کند و بر بازدهي نيروي دماغي او مي افزايد. يکي از اين پژوهشگران، دکتر رالف راين هارت مي گويد؛ مغز مي تواند پس از فعاليت هاي ورزشي، سريع تر و موثرتر کار کند.

اين دو پژوهشگر براي اثبات ادعاي خود، فعاليت هاي يک گروه از دانشجويان دانشگاه اولم را بين سال هاي 2005 تا 2008 به دفعات مورد مطالعه قرار دادند. موضوع پژوهش اين بود؛ آيا فعاليت هاي ورزشي بر فعاليت هاي دماغي دانشجويان تاثير مي گذارد؟

پيش از آغاز کار، تيم پژوهشگر، ميزان فعاليت و توانايي هاي دماغي اين دانشجويان، از جمله ميزان تمرکز و ظرفيت فراگيري و حفظ واژه ها از سوي آنان را مورد آزمايش قرار داد. اين پژوهشگران، پس از آن دانشجويان را به دو گروه تقسيم کردند؛ يک گروه بايد دو تا سه بار در هفته بدود. گروه ديگر، از انجام هرگونه فعاليت ورزشي معاف شد.

پس از شش هفته، دو گروه بار ديگر مورد آزمايش قرار گرفتند و نتايج اين بررسي با برآورد هاي آزمايش شش هفته پيش مقايسه شد. نتيجه کار کاملاً روشن بود؛ تيم پژوهشي توانست ثابت کند ظرفيت فراگيري و ذهنيت تصويري گروه «ورزشکار» نسبت به شش هفته پيش افزايش يافته است. بر اساس اين نتايج، اين گروه خوش خوتر عمل مي کرد و مي توانست بهتر و بيشتر تمرکز کند.

تيم پژوهشگر پس از چند بار تکرار اين آزمايش ها، سرانجام ثابت کرد فعاليت هاي ورزشي نه تنها توانايي هاي انسان را به طور کلي بالا مي برد، بلکه تاثيرات پايدار هم دارد. در اثر فعاليت هاي جسماني، گردش خون روان تر صورت مي گيرد و در نتيجه بر قدرت دفاعي بدن افزوده مي شود. از سوي ديگر، از آنجا که فعاليت هاي پيوسته ورزشي بر توليد پروتئين، بيش از حد معمول مي افزايد و اين ماده نيز به نوبه خود براي رشد سلول ها و شبکه هاي عصبي ضرورت دارد، توانايي هاي روحي و دماغي انسان نيز تقويت مي شوند چون فعاليت هاي مغز، به نوعي به رشد اين سلول ها و ارتباطات شبکه يي آنها ربط دارد.

پژوهشگران آلماني از اين نتايج، تنها براي تشويق شهروندان اين کشور به اجراي فعاليت هاي بيشتر ورزشي سود نمي جويند. دانشمندان رشته هاي ديگر از جمله پزشکي نيز تاثير آنها را در بهبود بيماري هايي نظير آلزايمر و پارکينسون (لقوه) آزمايش کرده اند. اين پزشکان ثابت مي کنند سلول هاي مغزي در اثر فعاليت هاي جسمي، واکنش شديد نشان مي دهند و از اين رو مي توانند توانايي هايي را که به نظر مي رسيده از بين رفته اند، دوباره بعضاً به فعاليت وادارند، يا از بدتر شدن «وضعيت فراموشي» بيمار جلوگيري کنند

شامل 12 صفحه فایل word قابل ویرایش


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,600 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
maghaleh_617154_1807.zip22.8k

دانلود مقاله نقش مکمل ها در ورزش

دانلود مقاله نقش مکمل ها در ورزش بیشتر متخصصین تغذیه معتقدند که غذا بهترین منبع مواد مغذی است. در صورتی که غذاهای متنوعی از غلات، سبزیجات، میوه جات، لبنیات و گوشت مصرف کنید، به قرص های ویتامین و مواد معدنی نیاز پیدا نخواهید کرد. با این وجود در صورتی که نوعی بیماری یا نیازهای تغذیه ای خاصی دارید که با منابع معمول غذایی قابل رفع نیست یا اینکه اصولاً از یک نوع مواد غذایی خاص استفاده نمی کنید (مثلاً از شیر یا سایر محصولات لبنی مصرف ن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

دانلود پاورپوینت مهندسی ورزش

دانلود پاورپوینت مهندسی ورزش مبحث ورزش همانند هر فعاليت ديگر انساني با گذشت زمان دچار تغيير و تحول شده است. قوانين ورزشي و ابزار و تجهيزات ورزشي همگي دچار تغييرات مداوم هستند. ورزش از تكنولوژي روز جهاني گسسته نمانده و پيشرفت هاي تكنولوژيكي حضور خود را در صحنه ورزش نيز به نمايش مي گذارند. دانش رو به رشد بشري ، همانطور كه در صحنه پزشكي تغييرات كاملاً محسوسي را ايجاد نموده ، در صحنه مهندسي نيز با دگرگون ساختن ساختارهاي قبلي تأ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,300 تومان

دانلود پاورپوینت اصول عمومی ماساژ

دانلود پاورپوینت اصول عمومی ماساژ •ماساژ يكي از قديمي ترين، مفيد ترين و آسانترين نوع درمان براي تسكين درد مي باشد. •ماساژ به عنوان يك عامل درماني در سرتاسر تاريخ، هم به منزله يك نوع آرام سازي و نيز به عنوان يك درمان براي افزايش زيبايي شخص استفاده شده و به خصوص در ميان رومي هاي باستاني شايع بوده است. رومي ها روغن هاي اصلي را با روغن هاي گياهي براي اصلاح و زيبايي پوست به ويژه براي پوست صورت مخلوط مي كردند. براي يك درم ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,900 تومان

آخرین محصولات فروشگاه