فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود مقاله ديدگاه ارسطو در اخلاق و نظريه توسط

دانلود مقاله ديدگاه ارسطو در اخلاق و نظريه توسط

مكتب ارسطو از مكتب‏هاى‏اخلاقى بسيار مهمى است كه در اخلاق نظرى وجود دارد. ارسطو به عنوان برجسته‏ترين‏فيلسوفان يونان باستان برخى ازشالوده‏هاى اصلى را كه در زمينه اخلاق نظرى‏ارائه داده است، تاكنون مورد پذيرش بسيارى از فلاسفه و علماء علم اخلاق درجهان است هرچند با جرح و تعديل‏هائى به غالب كتابهاى فلسفى و اخلاقى پس از وى‏راه يافت. سه كتاب يا سه رساله در علم اخلاق به وى منسوب است علاوه بر مقالات واضافات اخلاقى كه در بسيارى از آثار متفرقه منسوب به او موجود است.

دهخدا در لغت‏نامه خود در ذيل ماده «ارسطو» ص 1834 مى‏نويسد:

«در علم اخلاق سه رساله به ارسطو منسوب است كه در اساس هر سه يكسانند و لكن‏يكى از آنها كه موسوم است‏به اخلاق «نيقوماجس‏» بيشتر محتمل است كه از ارسطوباشد».

برخى گفته‏اند كه ارسطو اين كتاب را به پسرش «نيكوماخس‏» اهداء كرده است.

اين كتاب از همان قرون اوليه اسلام به عربى ترجمه و مورد استفاده دانشمندان‏اسلام قرار گرفته و ترجمه عربى كه اينك در دسترس است، حدس زده‏اند توسط اسحاق‏بن حنين در قرن سوم هجرى از لغت‏يونانى به عربى ترجمه شده باشد.

«ابن مسكويه‏» (1) يكى از علماء بزرگ اسلامى است و به تعبير محقق لاهيجانى(درگوهر مراد، ص 489) او در حكمت عملى به منزله ابوعلى سينا است در حكمت‏نظرى كتاب مشهور خود «تهذيب الاخلاق و تطهير الاعراق‏» را به تصريح خودش بااستعانت از كتب و رسائل اخلاقى ارسطو و شارحان كلام او نوشته است هرچند باترتيب و تحقيقاتى بيشتر.

شامل 8 صفحه فایل word قابل ویرایش


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,200 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
maghaleh_593144_1862.zip11.8k

دانلود مقاله پندنامه افلاطون

دانلود مقاله پندنامه افلاطون     اين پندنامه وصاياي افلاطون (Plato) است به شاگرد ِ خود ارسطاطاليس (Aristotle) كه در انتهاي كتاب ِ اخلاق ِ ناصري شيخ بزرگوار خواجه نصيرالدين طوسي آمده است. ببينيد ما چه متخصصاني داشتيم و به چه بهاي سنگيني آنها را فراموش كرده ايم!       معمولا وصيت ِ يك عالم ِ بزرگ چكيده ي تمام چيزهايي است كه كوچكترين شكي در آن براي عالم وجود ندارد. در واقع او گوهر ِ عمرش را ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,200 تومان

دانلود مقاله اثبات محرک غيرمتحرک در فيزيک و متافيزيک ارسطو

دانلود مقاله اثبات محرک غيرمتحرک در فيزيک و متافيزيک ارسطو در اين نوشتار اثبات‌هاي مرتبط با محرک غيرمتحرک در فيزيک و متافيزيک وي بررسي مي‌گردند و در انتها نيز صورت صوري شده‌اي از اثبات ارسطو در مابعدالطبيعه بر اساس علت فاعلي و علت غايي ارائه خواهد شد. 1- محرک غيرمتحرک در فيزيک در کتاب هشتم فيزيک، ارسطو از بررسي ماهيت حرکت، به اين نتيجه رسيد که براي توضيح هر حرکتي در جهان، بايد محرک غيرمتحرک اولي وجود داشته باشد. او در 8.1 فيزيک استدلال مي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

آخرین محصولات فروشگاه