فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود مقاله مقیاس اندازه گیری

دانلود مقاله مقیاس اندازه گیری

            مقیاس اندازه گیری، نسبی یا مدت دار است و داده ها به طور نرمال توزیع شده اند و می توانند مقادیری بین 1- و 1 داشته باشند: 1 نشان دهنده ی یک ارتباط کامل مثبت و -1 نشان دهنده ی یک ارتباط کامل منفی می باشد. مقدار 7/0 + یک ارتباط مثبت قوی را پیشنهاد می دهد، در حالی که مقدار 4/0 - ، برای مثال، یک ارتباط منفی ضعیف را پیشنهاد می دهد. برای داده های غیر پارامتری (که مقیاس اندازه گیری اسمی یا وضعی است / یا داده ها به طور نرمال و طبیعی توزیع نشده اند) آزمون ارتباطی spearmans rho استفاده می شود. اگر پرسش نامه موثق و معتبر است، ما باید یک ارتباط مثبت بالایی را مشاهده کنیم (مقداری حداقل 7/0 تا 1). اگرچه این آزمون به طور واضح زمانی که با انسان ها سر و کار دارد، گیج کننده و پیچیده می شود، زیرا انسان ها از تجارب خودشان یاد می گیرند و در طول زمان تغییر می کنند با داشتن یک آزمون جامع یا پرسش نامه ی کامل، پاسخ دهندگان می توانند جواب سؤالات را که به انها داده شده است به خاطر اورده و به سادگی پاسخ مشابه را ارائه دهند. حداقل سه ماه اختلاف زمانی باید بین آزمون و تکرار آن وجود داشته باشد، اما پیشنهاد شده است که مدت زمان طولانی تر بین آزمون ها بهتر است، زیرا پاسخ دهندگان پاسخ های قبلی خود را کمتر به خاطر می آورند. از سوی دیگر، ما باید در نظر داشته باشیم که انتخاب ها می توانند در چهارچوب های زمانی مختلف، تغییر یابند.

گزینه ی دیگر برای آزمایش قابلیت اطمینان پرسش نامه ی آزمون، آزمون اشکال موازی است که شامل ایجاد دو پرسش نامه است که ترکیب مشابهی را در جمله بندی های مختلف آزمایش می کند. جفت بخش های هم ارز در طول طراحی پرسش نامه ایجاد شده و یک مجموعه، یک نسخه از پرسش نامه را فراهم می کند، در حالی که مجموعه ی دیگر به

شامل 51 صفحه فایل word قابل ویرایش


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,700 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
maghaleh_584055_5056.zip44.6k

آخرین محصولات فروشگاه