فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود مقاله طرح ابتدایی بودن منطق بول وکاربرد آن

دانلود مقاله طرح ابتدایی بودن منطق بول وکاربرد آن
  1. در نوشته هاي محققان دانش اطلاع رساني، بخصوص در بحث از نظامهاي بازيابي پس همانا[1] اشاره‌هايي به منطق بول مي شود. منطق بول، كه از نوآوريهاي جوري بول[2][3] دانشمند انگليسي است، ساختاري رياضي است كه به اعتبار ساخت صوري آن تعبيري گوناگون مي پذيرد. جاي بحث منطق بول در منطق رياضي و رياضيات جديد است. از اين روست كه محققان بسياري در نوشته هاي خود اغلب با اشاره كوتاهي به اين منطق از آن مي گذرند و خواننده براي آگاهيهاي بيشتر خود بايد به كتابهاي مناسب مراجعه كند.

هدف ما در اين مقاله طرح رياضي منطق بول نيست. مي خواهيم مفوهمهايي از اين نظريه را كه دانستن آن براي علاقمندان به دانش اطلاع رساني لازم مي نمايد با بياني ساده شرح دهيم و آنگاه به كاربرد آن در يكي از نظامهاي ساده بازيابي بپردازيم. اين نوشته، زمينه را براي طرح دقيق منطق بول و نظريه‌هاي تازه تري كه در نظامهاي بازيابي كاربرد پيدا كرده اند و فهم آنها به دانستن مباني نظري بالاتري دارد، فراهم مي آورد. يكي از اين نظريه هاي، نظريه مجموعه هايست كه مرز روشني[3][4] ندارند. اين نظريه اثر يكي از محققان ايراني، پروفسور لطفي زاده است كه بخصوص در رفع پاره اي از دشواريهاي نظامهاي بازيابي كه مبتني بر منطق بول هستند ، اهميت يافته است. درباره اين نظريه در شماره هاي آينده سخن خواهيم گفت.

شامل 14 صفحه فایل word قابل ویرایش


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,500 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
maghaleh_578856_5663.zip874.9k

آخرین محصولات فروشگاه