فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود مقاله زمین در فضا

دانلود مقاله زمین در فضا

خورشید نزدیک­ترین ستاره به زمین در فاصله­ی 30000 سال نوری از مرکز کهکشان راه شیری و در یکی از بازوهای آن قرار دارد و در جهت ساعتگرد تقریباً در هر 225 میلیون سال یکبار به دور کهکشان می­گردد (سال کیهانی) و در عمر 6/4 میلیارد ساله­ی خود تا کنون حدود دو بار حول مرکز کهکشان چرخیده است.انسانهای باستان نامهای مختلفی به خورشید داده­اند، از جمله مصریان خورشید را آمون (رَع)، یونانیان فوبوس آپولون و ایرانیان هور یا خور نامیده­اند. نزدیکترین ستاره به ما بعد از خورشید، پروکسیمای قنطورس است که فاصله­ی آن تا خورشید 370.000 بار بیشتر از فاصله­ی زمین تا خورشید است. مطالعه­ی خورشید از این نظر برای ما اهمیت دارد که الف) خورشید منبع تمام نشدنی انرژی (نیرو)، تقریباً بدون آلودگی برای زمان حال و آینده است. ب) خورشید نزدیکترین ستاره­ای است که می­توانیم اطلاعات دقیق و فراوانی را که از مطالعه­ی آن به دست می­آوریم.

گرما و نور خورشید حدود پنج میلیارد سال است که بر زمین می­تابد و به همین مدت نیز تابیدن آن ادامه خواهد داشت، از این رو همه­ی موجودات زنده­ی زمین حیات خود را به این ستاره مدیون هستند. سوختهایی همچون زغال سنگ، نفت و گاز بقایای گیاهان و جانورانی هستند که میلیونها سال پیش با زندگی و رشد در گرمای خورشید، انرژی خورشید را در خود ذخیره کرده­اند و امروزه ما از این انرژی نهفته استفاده می­کنیم. نیروهای باد، آب، اثرهای مکانیکی خورشید روی جو و اقیانوسها، دریاها و رودخانه­های زمین می­باشد.

شامل 8 صفحه فایل word قابل ویرایش بهمراه فایل powerpoint


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,500 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
zamin-dar-faza_574464_3707.zip1.2 MB

آخرین محصولات فروشگاه