دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود مقاله نگاهي به طرح جامع نوسازي ناوگان حمل و نقل جاده اي

دانلود مقاله نگاهي به طرح جامع نوسازي ناوگان حمل و نقل جاده اي

بر اساس وابسته بودن خدمات حمل ونقل به سایر صنایع، بهره وری در این بخش همپوشانی زیادی با سایر بخش های خدماتی و صنعتی داشته و تأثیرات متقابلی نیز بر عملكرد یكدیگر می گذارند كه در این رهگذر می توان بهره وری در حمل ونقل را از دو بعد سخت افزاری و نرم افزاری مورد بررسی قرارداد.

از بعد نرم افزاری مواردی مانند: تركیب بهینه ناوگان، افزایش كاركرد وسیله نقلیه، كاهش یك سربار و كاهش حمل ونقل مضاعف را میتوان مثال زد و از بعد سخت افزاری نیز گسترش شبكه راهها و تأسیسات زیربنایی حمل ونقل و نوسازی ناوگان، از اهم موارد است.

تركیب بهینه ناوگان:

برای جابه جایی یك بار از مبدأ تا مقصد گزینه های زیادی به لحاظ نوع و ظرفیت وسیله نقلیه وجود دارد؛ با در نظر گرفتن انواع باری كه در كل كشور جابه جا میشود باید طیف گسترده ای از انواع بارگیرها در دسترس باشند. سؤال اصلی دراین میان این است كه از هر نوع بارگیر چه تعداد مورد نیاز است تا در عین اینكه بار سریع و ایمن به مقصد برسد، ارزانترین گزینه نیز انتخاب شده باشد. در واقع با اصلاح این موضوع كالای مورد نیاز برای جابه جایی با كیلومتر طی شده كمتری منتقل میشود.

به عبارت دیگر ضریب تن – كیلومتر در یك بازه زمانی مشخص پایین می آید. نتایج مستقیم این موضوع، تعدیل عرضه و تقاضا، كاهش مصرف سوخت، كاهش عوارض زیست محیطی و افزایش فعالان این بخش است.

افزایش كاركرد وسیله نقلیه:

به رغم اینكه ایران از موقعیت ژئواستراتژیكی كم نظیری برخوردار است لیكن كاركرد (بهره وری) سالانه وسایل نقلیه عمومی به ویژه در بخش حمل ونقل كالا از رقم پایین در مقایسه با كشورهای اروپایی برخوردار است.

اصلیترین دلیل این ادعا جدا بودن شخصیت حقوقی شركت و مالك وسیله نقلیه است به عبارت دیگر وقتی یك شركت حمل ونقل توان مدیریت بر وسایل نقلیه مشخص و مدت داری را در حوزه كاری آن شركت نداشته باشد نمی توان رابطه مالك وسیله نقلیه با شركت را به یك نوع رابطه همكاری دو شخصیت مستقل تعبیر كرد. برخی معتقدند اگر شركت مالك وسایل نقلیه باشد مشكل فوق مرتفع میشود. عده ای نیز این راهكار را مانع ورود سرمایه های خرد به بخش دانسته و معتقدند روابط متصدیان حمل و نقل نیاز به بازنگری اساسی دارد.

در هرحال نباید از نظر دور داشت كه فارغ از عامل انسانی، وسیله نقلیه سرمایه و پیش نیاز اساسی بخش حمل و نقل محسوب میشود.
درخصوص بهبود كاركرد وسیله نقلیه عوامل دیگری همچون ناوگان كارآمد و نیز تعاملات بین المللی كشورمان با دیگر كشورها به ویژه كشورهای همسایه مهم و تأثیرگذار است.

كاهش یك سربار:

بخشی از پدیده یك سربار به ضعف برنامه ریزی از سوی شركت های حمل و نقل بر می گردد كه آن هم به نوعی به مشكل عدم مدیریت شركت ها روی ناوگان باز می گردد. لیكن در شرایط حاضر ضعف اطلاع رسانی و سیستم كه رانندگان توسط آن از وجود مراكز بار در سطح كشور آگاهی یابند موضوع برجسته ای به حساب می آید.

یقینا بهره گیری از
IT در این زمینه می تواند بسیار راه گشا باشد كه در نهایت میتواند به یك شبكه واحد اطلاع رسانی منجر شود و رانندگان و شركت ها می توانند با دسترسی به این شبكه از اطلاعات كالاهای آماده حمل آگاهی یابند.

شامل 17 صفحه فایل word قابل ویرایشپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
haml-o-naghl_539283_2882.zip21.4k