دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت موتورهای الكتريكی

دانلود پاورپوینت موتورهای الكتريكی

 يك موتورالكتريكي الكتريسيته رابه حركت مكانيكي تبديل   مي كند.

عمل عکس آن که تبدیل حرکت مکانیکی به الکتریسيته است توسط ‍‍ژنراتور صورت مي گيرد.

اغلب موتورهای الکتریکی دوارند، اما موتور خطی هم وجود دارد. در یک موتور دوار بخش متحرک که معمولاً درون موتوراست  روتوروبخش ثابت استاتور خوانده مي شود.

انواع موتورها:

1-موتورهاي DC

2-موتورهاي AC

موتورهاي DC :

یکی از اولین موتورهای دوار، توسط مايكل فارادي درسال 1821 م ساخته شد.

يك موتوردي سي ماشيني است كه وقتي به آن جريان مستقيم داده مي شودمي تواند براي كارهاي مكانيكي از قبيل به حركت درآوردن پمپ ها گرداندن ماشين هاي ابزار و غيره به كار رود.همچنين از موتورهاي الكتريكي جريان مستقيم به طور وسيعي براي كاربردهاي كه به كنترل سرعت نياز دارد استفاده مي شود.بعضي از اين موارد عبارتند از:پرسهاي دستگاه چاپ. قطارهاي برقي .وسايل نقليه و آسانسورها. موتورهاي جريان مستقيم در اندازه هاي مختلفي از100/1 اسب بخار تا هزارها اسب ساخته مي شود.سرعت موتور دي سي به مجموعه ای از ولتاژ و جریان عبوری از سیم پیچهای موتور بستگی دارد.سرعت موتور دي سي وابسته به ولتاژ و گشتاور آن وابسته به جریان است. معمولاً سرعت توسط ولتاژ متغیر یا عبور جریان و با استفاده از تپها(نوعی کلید تغییر دهنده وضعیت سیم پیچ) در سیم پیچی موتور یا با داشتن یک منبع ولتاژ متغیر ، کنترل می‌شود.به دليل اينكه این نوع از موتورمی‌تواند در    
سرعت هاي پایین گشتاوری زیاد ایجاد کند معمولااز آن در كاربردهاي كششي نظير لوكوموتيوها استفاده مي كنند.،

ساختمان موتور DC  :

قسمت هاي اصلي موتوردي سي عبارتند از:

1- آرميچر

2- قطب هاي ميدان تحريك

3- قاب بدنه

4- كاسه موتور(قالپاق ها)

5- جاروبك هاي نگه دارنده

انواع موتورهاي دي سي:

1- موتورهاي سري

2- موتور شنت(موازي)

3-موتورهاي كمپوند

این سه نوع از نظر شکل ظاهری مشابه اند. تفاوت آنها در ساختمان سیم پیچی کلافهای میدان تحریک و اتصال بین کلافهای میدان و آرمیچر است.

 موتورهاي سري:

موتورهای سری شامل سیم پیچ های میدان متشکل از چندین دورسیم که به طور سری با آرمیچر قرار گرفته اند ، می باشد که در شکل دیده می شود. . این موتور دارای گشتاور راه اندازی زیاد و مشخصۀ سرعت متغیر می باشد . هر چه بار بیشتر باشد ، سرعت آن کاهش می یابد . موتور سری عموماً در جرثقیل های معمولی و کابل دار ، قطارهای برقی و غیره به کار می رود .

موتور شنت (موازی):

شامل یک میدان متشکل از تعداد زیادی دورسیم پیچی است که به طور موازی با آرمیچرمتصل شده است و در شکل دیده می شود. این موتور دارای گشتاور متوسط و مشخصۀ سرعت ثابت می باشد و برای کاربردهایی که احتیاج به سرعت ثابت دارند ، از قبیل پرس مته ای و دستگاههای تراش و غیره به کار می رود.

موتور كمپوند:

در موتورهای كمپوندکه در شکل ديده مي شوند،هرکلاف میدان ترکیبی ازمیدانهای سری وشنت بوده ومتشکل ازدوقسمت می باشد. یک قسمت(میدان سری) به طورسری به آرمیچرمتصل شده وقسمت دیگر(میدان شنت) به طورموازی با آرمیچراتصال یافته است.مشخصات اين موتور تركيبي از موتور سري وموتور شنت مي باشد.

ساختمان کلافهای میدان تحریک:

کلافهای میدان سری با دورنسبتاً کم ازسیم کلفت پیچیده می شوند که قطرسیم بستگی به قدرت ولتاژ موتور دارد

کلاف های میدان های شنت شامل تعداد دورهای زیاد از سیم نازک می باشند

كلاف میدان کمپوند ترکیبی از میدان سری و شنت می باشد

اتصال قطب های میدان :

در موتورهای دي سي کلاف های میدان طوری به هم متصل می شوند که پلاریته قطب ها یک در میان شمال و جنوب باشد . بنابراین در موتور دو قطبی یکی از قطبها شمال و دیگری در جنوب است و در یک موتور چهار قطبی قطبها باید یک در میان شمال و جنوب باشد.

شامل 42  اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Motor_electrici_2074002_6524.zip366k

دانلود پاورپوینت مخابرات دیجیتال - مبحث: معرفی درس و مفاهیم اولیه

دانلود پاورپوینت مخابرات دیجیتال - مبحث: معرفی درس و مفاهیم اولیه اهداف درس: آشنایی با اصول و نحوه عملکرد سیستمهای مخابرات دیجیتال طراحی و انتخاب روشهای مناسب انتقال اطلاعات در شرایط انتقال مختلف آشنایی با اصول و روشهای اصلی کدگذاری و کدگشایی منابع اطلاعات دیجیتال بررسی روشهای مختلف مودگردانی دیجیتال   پیش نیاز درس: آشنایی با اصول تجزیه وتحلیل سیستمهای خطی آشنایی با مفاهیم آمار و احتمال مهندسی آشنایی با اصول طراحی سیستمهای مخابرات آنالوگ آشنایی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,600 تومان

دانلود پاورپوینت تعریف مخابرات

دانلود پاورپوینت تعریف مخابرات فهرست مطالب: تعريف مخابرات – باند های فرکانسی جدول تفاوت تلفن – تلفن همراه - بيسيم توضيح انواع ارتباط (يك طرفه – نيم دوطرفه – دوطرفه) توضيح مفهوم انتقال پيام (مثال مسير) شكل ارسال و دريافت پيام در دو حالت رپيتر و دستی به دستی ارتباط ناموفق در تکرار کننده اجزاء بيسيم اصول نگهداري و استفاده صحيح و شارژ باطري- نکات ایمنی (ایجاد حریق و...) ------------- تعريف مخابرات: ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,000 تومان

دانلود پاورپوینت محاسبات روشنايي معابر

دانلود پاورپوینت محاسبات روشنايي معابر هدف: 1-تأمين شدت روشنايي متوسط جهت رويت اجسام، اشياء متحرک(وسائط نقليه) و عابرين 2-تأمين يکنواختی روشنايي در حد مورد نياز 3-جلوگيری از چشم زدگی بويژه برای رانندگان وسائط نقليه  محاسبه ضريب بهره سيستم روشنايي معابر (CU):  با توجه به اينکه در روشنايي معابر تنها نور مستقيم داريم، لذا نور چراغها در يک اسپان درون استوانه ای به قطر 2H توزيع می شود و بنابراين نسبت سطح معبر به سطح جانبی است ...

توضیحات بیشتر - دانلود 9,200 تومان