دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت مبانی مخابرات - فصل اول

دانلود پاورپوینت مبانی مخابرات - فصل اول

مقدمه:

رشته مخابرات یکی از رشته های مهندسی برق می باشد. اکثر سیستم های گیرنده- فرستنده از سیستم های مخابراتی بهره می گیرند. این سیستم ها شامل یک فرستنده و یک گیرنده و یک کانال مخابراتی می باشند.

یکی از ساده ترین سیستم های مخابراتی سیستم صدای انسان می باشد که شکل آن در زیر آمده است.

در این سیستم حنجره انسان به عنوان فرستنده و گوش انسان به عنوان گیرنده و نخ به عنوان کانال عمل می کند. همچنین صدا به عنوان پیام عمل می کند.

در زمان های قدیم بشربرای ارتباط با یکدیگر از علائمی از قبیل دود، صدای طبل، انعکاس نور استفاده می کرده است.کاربرد این روش ها بعد مسافت را زیاد می کرده است ولی پیام به صورت محرمانه باقی نمی ماند. سر انجام در سال 1876 الکساندربل اولین سیستم  تلفن را اختراع کرد.با پیشرفت علم مخابرات سیستم های بی سیم اختراع شد و سرانجام سیستم تلفن همراه به صورت متنوع ایجاد شد. با استفاده از تلفن همراه می توان پیام متنیSMS ، پیام کوتاه صوتی VMS، پیام کوتاه چندرسانه ایMMS  فرستاد.

مخابرات نوری در حالت فعلی جای گزین سیستم های مخابراتی سیمی شده است و باعث پیشرفت زیادی در مخابرات با سیم شده است.

اجزای سیستم های مخابراتی و نحوه ارتباط رادیویی:

هر سیستم مخابراتی از اجزای زیر درست شده است.

1- فرستندهTRANSMITTER

2- گیرنده RECEIVER

3- کانال CHANNEL

در سیستم مخابراتی ساده، فرستنده دهان انسان و گیرنده گوش انسان و کانال هوا می باشد.در زیر سیستم مخابراتی رادیویی نشان داده شده است. در این سیستم از طریق آنتن فرستنده امواج به فضا ارسال می شود و از طریق آنتن گیرنده امواج از فضا گرفته می شود. کانال مخابراتی فضای بین فرستنده و گیرنده می باشد. باید دقت کرد امواج با سرعت نور حرکت می کنند و کانال مخابراتی تحت تاثیر عوامل محیطی قرار دارد.

عوامل موثردر سیستم های مخابراتی:

سیگنال های مخابراتی از هنگام تولید ، ارسال و دریافت مسیرهای متفاوتی طی می کنند لذا تحت عواملی ناخواسته قرار گرفته و دست خوش تغییرات می شوند. این عوامل عبارتند:

1- تضعیف

2-اعوجاج

3- نویز

4- تداخل

 تضعیفAttenuation:

 سیگنال تولید شده پس از ارسال از کانال، در گیرنده ضعیف می شود.اگر این سیگنال خیلی ضعیف شود قابل بازسازی نیست.

 اعوجاجDistortion:

اعوجاج به معنی تغییر شکل دادن است. سیگنال با عبور از کانال ممکن است تغییر شکل پیدا کند در این حالت در سیگنال اعوجاج بوجود می آید

 نویز یا اغتشاشNOISE:

نویز عبارت است سیگنال الکتریکی غیر تصادفی و تصادفی پیش بینی نشده که در داخل یا خارج سیستم تولید می شود. حرارت یک نوع نویز داخلی است. منابع انسانی ، مدارهای کلید زنی و جرقه زنی، خطوط ولتاژقوی نویز خارجی می باشند.

تداخل Interference:

تداخل به معنی تاثیر گذاری ناخواسته نویز روی سیستم های مخابرات می باشد. در شکل های زیر سیگنال و نویز و تداخل نشان داده شده است.

دسته بندی فرکانس ها:

فرکانس های مختلف در مدارهای الکترونیکی رفتارهای مختلفی از خود نشان می دهند. همین رفتار متفاوت باعث می شود هر کدام کاربرد خاصی داشته باشند و دسته بندی می شوند. ابتدا واحدهای فرکانس نام برده می شود.

تقسیم بندی عمومی فرکانس ها:

تفسیم بندی فرکانس ها دارای تنوع زیاد دارند لذا به تفسیم بندی کلی اشاره می شود.

شامل 29  اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,200 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
mabaniye_mokhaberat_2068765_7774.zip1.4 MB

دانلود پاورپوینت لزوم احداث مولدهای مقياس كوچک در استانهای مازندران و گلستان

دانلود پاورپوینت لزوم احداث مولدهای مقياس كوچک در استانهای مازندران و گلستان صنعت برق كشور در طول سه دهه پس از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي در زمينه هاي مختلف رشد و شكوفائي زائدالوصفي داشته است، لكن بدلايل متعددي از جمله توسعه برقرساني به اقصي نقاط كشور رشد صنعت و كشاورزي ، گسترش رفاه اجتماعي و فراگيرشدن استفاده از تجهيزات مختلف برقي در بخشهاي خانگي ، تجاري ، عمومي و ...  و بالاخره استفاده بي رويه در مصرف برق و افزايش تلفات در شبكه ها و تاسيسات بويژه در بخش توزيع نيرو ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,700 تومان

دانلود پاورپوینت خودروهای هيبريدی

دانلود پاورپوینت خودروهای هيبريدی حتما برايتان پيش آمده که زمان زيادي را درپمپ بنزين بگذرانيد. شايد به خاطر شلوغي و شايد هم به خاطر کند بودن پمپ،اين مشکلات بدليل بنزيني بودن خودروي شماست. البته نه فقط بنزين بلکه کليه سوخت هاي فسيلي مشکلات مخصوص به  خود را دارند. يکي از راههايي که خودروسازان به آن رو آورده اند(براي کم شدن مشکلات و آلودگي هوا) ساخت خودروي هيبريدي است. تاريخچه خودروي هيبريدي : يك مهندس آمريكائي به نام H.Piper ...

توضیحات بیشتر - دانلود 11,000 تومان

دانلود پاورپوینت كريستال مايع و سيستم های LCD

دانلود پاورپوینت كريستال مايع و سيستم های LCD کریستال مایع: کریستال مایع ماده‌ای است که به طور فیزیکی دارای خاصیت‌های مواد جامد و مواد مایع هر دو باشد. یکی از خاصیت‌های آن توانایی تغییر موقعیت بسته به ولتاژ اعمالی به آن است. با اینکه مایعات معمولاً همسانگرد (ایزوتروپ) هستند، حدود ۲۰۰ ماده شناخته ‌شده‌اند که در حالت مایع و در دماهایی بالاتر از دمای ذوبشان خواص ناهمسانگرد دارند. معمولاً به این مواد کریستال‌ها(بلوره ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,200 تومان