دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت قلم نوری

دانلود پاورپوینت قلم نوری

قلم نوری یک ابزار ورودی کامپیوتر میباشد (Input Device) که بوسیله سیم یا  به روش بیسیم به کامپیوتر متصل میگرددو از آن برای کشیدن تصاویر گرافیکی یا برای اشاره به menue option منوهای سیستم عامل یا  منوی دیگر نرم افزارها مانند ماوس استفاده می گردد .

قلم نوری با ظاهری شبیه به قلم معمولی است.در نوک آن بجای گوی آغشته به جوهر ، لوازم  اپتیک نوری  شامل یک عدسی همگرا ، یا در نوع تکاملیافته ترکیبی از عدسیها و فیبر نوری  قرار گرفته است .
کاربر قلم را به سوی نقطه مورد نظر بر روی صفحه نمایش نشانه میگیرد و دکمه های کنترلی واقع بر روی بدنه قلم نوری را برای ارتباط با کامپیوتر فشار میدهد . در این سیستم قلم نوری که ابتدایی ترین نوع آن به شمار میرود ، هیچ نور یا اشعه ای از قلم نوری به صفحه تابانده نمیشود . بلکه نور از صفحه نمایش به قلم می تابد .
بوسیله عدسیها  تصویری کامل ویا  تنها یک یا چند پیکسل از صفحه نمایش بر روی فتوسل که در داخل قلم است انداخته می شود . درست مانند دوربینهای عکاسی که عدسی همگرا  بر روی فیلم ایجاد تصویر می نماید .
فوتوسل ، انرژی دریافتی از فوتون های نور را به جریان الکتریکی تبدیل می نماید و این همان پالسی است که پس از تقویت به وسیله IC  تقویت کننده به قسمت پردازش و سپس کامپیوتر ارسال می شود. در قلم های نوری سازمان یافته تر وضعیتی شبیه دوربین های تصویر برداری مشاهده می کنیم . یعنی تعداد زیادی فوتوسل که حتی حساسیت به سه رنگ متفاوت قرمز ، سبز و آبی دارد . در کنار هم الگو های تصویری را به پالس های الکتریکی تبدیل می کند.بنابراین با آنها قادریم از فاصله دورتر بر روی صفحه های نمایش کار کنیم .حتی در وسایل بازی کامپیوتری ابتدایی مانند نینتندوNintendo ، قلم نوری به شکل اسلحهوجود داشت که به وسیله آن میشد به کاراکترهای بازی شلیک کرد .
سیستم قلم نوری مانند دیگر وسایل ورودی کامپیوتر از دو قسمت سخت افزار و نرم افزار سودمی جوید و سادگی سیستم سخت افزاری آن تا آنجاست که امکان ساخت این ابزار برای فردی باآشنایی مقدماتی به دانش الکترونیک و اپتیک وجود دارد ولی بحث نرم افزاری آن از همانابتدای پیدایش قلم نوری چالشی بزرگ می نمود زیرا مانیتورهای CRT اولیه با مشکل ایجادفرکانس متغییر همراه بودند.بدین شکل که زمان بندی اسکن اشعه کاتدی با پرش فرکانسی ناشیاز دقیق نبودن سیستم های الکترونیک متصل به سیم پیچ های اسکن مواجه می شد.این مشکل زمانی آشکار می گردد که در صفحه نمایش تصاویر به شکل عمودی بالا وپایین می شوند.
حال اگر در چنین وضعیتی قلم نوری را بر روی مانیتور قرار دهیم با دریافت پالس های اشعه کاتدی سر در گم می شود و مکان نقطه را در جای دیگر به سیستم اطلاع می دهد بنابراین نرم افزارهایی نوشته شد که مبنای کار قلم نوری را از نظر تطبیق زمانی تغییر داد . در واقع کارت گرافیک با قلم نوری هماهنگ می گردد و اطلاعات دریافتی از قلم نوری با اطلاعات ارسالی از کارت گرافیک در این نرم افزار مقایسه می شود.
حال اگر در چنین وضعیتی قلم نوری را بر روی مانیتور قرار دهیم با دریافت پالس های اشعه کاتدی سر در گم می شود و مکان نقطه را در جای دیگر به سیستم اطلاع می دهد بنابراین نرم افزارهایی نوشته شد که مبنای کار قلم نوری را از نظر تطبیق زمانی تغییر داد . در واقع کارت گرافیک با قلم نوری هماهنگ می گردد و اطلاعات دریافتی از قلم نوری با اطلاعات ارسالی از کارت گرافیک در این نرم افزار مقایسه می شود.
از آنجا که تمامی صفحه های نمایش اولیه از نوع (CRT  ( Catod Ray Tube   ( لامپ اشعه کاتدی ) بودند قلم های نوری  نیز برای  کار بر روی آنها  و با توجه به روش کار آنها ایجاد گردیدند . بنابراین برای درک روش کار قلم نوری  باید با  تکنیک CRT  و نحوه کار آن آشنا شویم .و سپس به بررسی عملکرد آن می پردازیم .
 
مانیتور(CRT  ( Catod Ray Tube:
وسیله ای است که قلم نوری برای آن ساخته شد . مانیتورها یا صفحات نمایش   CRT عبارتند  از  محفظه ای شیشه ای به شکل هرم یا در مدل ابتدایی مخروطی شکل این محفظه شیشه ای مانند یک بطری میباشد . که در ته آن صفحه نمایش قرار گرفته است .صفحه نمایش شیشه ی اندود شده با مواد فسفرسانس است و در ناحیه گلوی بطری  تفنگ اشعه کاتدی وجود دارد .
 
تکنولوژی CRT:
تکنولوژی CRT  از یک استوانه ایجاد شده است که شامل تفنگ شلیک الکترون و یک صفحه فلوورسانس است .به همراه سیم پیچ های داخلی یا خارجی که  جهت حرکت دادن اشعه الکترون ایجاد شده است . از CRT  برای ایجاد تصاویر بر روی صفحه نمایش فلوورسانس با توجه به این نکته که اشعه الکترونی کاتدی باعث ایجاد درخشش بر روی صفحه فلوورسانس میگردد .
 صفحه نمایش CRT  در شکل ساده تر به عنوان اسیلوسکوپ برای نشان دادن شکل موج الکترونیک استفاده میگردد و در شکل پیچیده تر برای ایجاد تصاویر از آنها در تلویزیون و مانیتور کامپیوتر استفاده شده است .
صفحه نمایش رادار RADAR  نیز از آنها برای نمایش اهداف به شکل نقاطی نورانی بهره میجوید . تنها یک اشعه الکترونی تابش شده از تفنگ الکترون لامپ CRT  می تواند برای نمایش تصاویر متحرک رنگی به کار آید
سیستمهای CRT  ناگزیرند از یک بطری شیشه ای عمیق  ، بزرگ ، سنگین و حجیم استفاده کنند . همین نکته منفی باعث شد تکنولوژی جدید به دنبال راهی بهتر باشد و صفحه های نمایش تخت پلاسما ، مانیتورهای LCD ( کریستال مایع ) ، DLP    و OLED    اختراع شدند .
و اینها هم اکنون در حال جایگزینی کامل به جای CRT  میباشند و میتوانیم با قیمتی کمتر از قیمت CRT های قدیم آنها را خریداری نماییم
 
شامل 25  اسلاید POWERPOINT


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ghalame_nori_2068281_6257.zip1.4 MB

دانلود پاورپوینت ایمنی در برق

دانلود پاورپوینت ایمنی در برق فهرست مطالب: مقدمه خطرات ناشی از الکتریسیته عوامل موثر در برق گرفتگی منابع خطر برق، حوادث در سطح فشار ضعیف، متوسط و فشار قوی انواع روش های حفاظت انسان تدابیر ایمنی برای حفاظت برق کاران ولتاژ تماس و گام وسایل ایمنی فردی و گروهی مقررات ایمنی جهت انجام تعمیرات روی شبکه -------------------------- مقدمه: یکی از مهم ترین سرمایه های هر کشور نیروی انسانی آن است . نیروی برق با وجود آنکه یکی از ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,000 تومان

دانلود پاورپوینت هارمونيک ها

دانلود پاورپوینت هارمونيک ها فهرست مطالب:1- شناخت و بررسي مقدماتي هارمونيكها1-1- كليات1-2- اعوجاج هارمونيكي 2- منابع توليد هارمونيك2-1- منابع تغذيه تكفاز2-2- مبدلهاي قدرت سه فاز AC و DC2-3-  تجهيزات قوس زننده2-4- عناصر اشباع شونده 3- اثر اعوجاج هارمونيكي بر روي عملكرد تجهيزات قدرت3-1- اثر بر روي خازنها3-2- اثر بر روي ترانسفورماتورها3-3- اثر بر روي موتورها 4- پاسخ سيستم قدرت به منابع هارمونيكي4-1- امپدانس سيستم4-2- امپد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,500 تومان

دانلود پاورپوینت قلم نوری

دانلود پاورپوینت قلم نوری فهرست مطالب: قلم نوري چيست؟ كاربردها انواع قلم هاي نوري عملكرد هر يك از قلم هاي نوري مزايا معايب كاربرد در نرم افزارهاي مختلف ----------------   قلم نوري: وسيله اي به شکل قلم است که بانزديک شدن به صفحه نمايش براي ترسيم اشکال دلخواه و براي کنترل آيکونها يا گزينه هاي نمايش يافته در صفحه نمايش مورد استفاده قرار مي گيرد   كاربردها: به جاي موس امضاء اتواسيون اداري دانشجويان ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,800 تومان