دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت سيستم حقوق و دستمزد آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خراسان رضوی

دانلود پاورپوینت سيستم حقوق و دستمزد آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خراسان رضوی

تاريخچه فعاليت شرکت :

شرکت سهامي خاص آزمايشگاه فنی و مکانيک خاک طبق مصوبه مورخ 28 فروردين ماه 1362 مجلس شورای اسلامی تاسيس و در تاريخ 11/3/1366 تحت شماره 65535  در اداره ثبت شرکتها و موسسات تجارتی تهران به ثبت رسيده است . طبق قانون تاسيس شرکت ، رياست مجمع عمومی به عهده وزير راه وترابری می باشد . قبل از تاسيس شرکت فعاليتهای آن طبق مصوبات هيئت دولت تحت نام بنگاه آزمايشگاه فنی ومکانيک خاک انجام می گرفته است . اساسنامه شرکت سهامی خاص آزمايشگاه فنی ومکانيک خاک در جلسه مورخ 18 بهمن ماه 1363 مجلس شورای اسلامی تصويب و در تاريخ 30/11/1363 به تاييد شورای نگهبان رسيده است .

اساسنامه شرکت :  

فصل اول: کليات سرمايه :

 1- شرکت دارای شخصيت حقوقی ومالی مستقل و وابسته به وزارت راه و ترابری است که طبق مفاد اين اساسنامه و قوانين و مقررات مربوط به شرکتهای دولتی اداره خواهد شد .

 2- مدت شرکت نامحدود و مرکز اصلی آن در تهران و در محلی است که هيئت مديره تعيين می کند شرکت می تواند با تصويب مجمع عمومی در نقاط مختلف کشور با رعايت قوانين و مقررات مربوط شعبه داير نمايد .

3- سهام شرکت ازتعدادی سهم 10000 ريالی تشکيل شده است و کليه سهام آ ن مربوط به دولت است .

فصل دوم : موضوع فعاليت ، وظايف و اختيارات شرکت :

1- مطالعه خواص فيزيکی مکانيکی و شيميائی خاک و مصالح ساختمانی مانند بتن ،سيمان قير و آسفالت .

2- تهيه و تدوين استانداردها به منظور انتخاب و تعيين روشهای مناسب

3- آموزش کارشناسان و تکنسين ها و متخصصين شرکت و ديگر متقاضيان بخش دولتی و غير دولتی .

4- ارائه ، خريد و فروش کليه خدمات مربوط به موضوع شرکت

 5- مطالعه ، طراحی ، محاسبه و همچنين نظارت و مشاوره در موارد مکانيک خاک و سنگ ، راه ،  فرودگاه ، بنادر ، راه آهن ة ژئوتکنيک و مقاومت مصالح طبق ضوابط سازمان مديريت وبرنامه ریزی کشور .       

 6- ارتباط با منابع علمی ايران و جهان به منظور تبادل اطلاعات و روشهای جديد .

فصل سوم - ارکان شرکت :

ماده 6- ارکان شرکت عبارتند از:

الف – مجمع عمومی

ب- هیئت مديره

ج- بازرس (حسابرس)

ماده 7- مجمع عمومی شرکت از افراد زيرتشکيل می شود :

1- وزير راه وترابری ( رئیس مجمع عمومی )

2- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور

3- وزیر امور اقتصاد ودارایی

--------------

 تاريخچه آزمايشگاه فنی و مکانيک خاک خراسان رضوی:

تاريخچه و تشکيل آزمايشگاه در استان به سالهای اوليه دهه 40 برمی گردد. در سال 42 آزمايشگاه مشهد به صورت يک واحد محلی جهت کنترل محورمشهد ، قوچان شروع به کار و به تدريج گسترش يافت به طوری که اکنون مجموعه مذکور به صورت اداره کل و با امکانات فنی ، پرسنلی و تجهيزاتی بسيار بالا جوابگوی کليه پروژه های در سطح استان می باشد . آزمايشگاه استان خراسان در حال حاضر دارای 4 شعبه در شهرهای مشهد، نيشابور، سبزوار، گناباد و حدود پنجاه واحد محلی مستقر در پروژه های مهم در سطح استان وظيفه مهم کنترل کيفی آنها را به نحواحسن به انجام می رساند .

علاوه برآن انجام آزمايشات کامل ژئوتکنيک جهت طراحی پی مناسب ، ارائه طرح بتن ،ارائه طرح آسفالت ، مطالعات مسير، کنترل جوش به روشهای بازرسی چشمی رنگهای نافذ ، امواج مافوق صوت (اولتراسونيک)، تعيين مقاومت کششی ميلگرد و آزمايشات قير و آزمايشات سيمان ، آزمايش کيفيت بازتاب خط کشی راهها ، تعيين مقاومت آجر، موزائيک ، آزمايش بارگذاری و ... از توانمندی های آزمايشگاه استان می باشد .

تعریف سیستم حقوق ودستمزد :

در مؤسسات مختلف پرداخت حقوق و دستمزد به هریک از کارکنان می تواند بر اساس ساعات کار به صورت دستمزد روزانه یا هفتگی و یا حقوق ماهانه باشد .هنگام پرداخت حقوق و دستمزد اطلاعات مربوط به دریافت هر یک از کارکنان بایستی همراه با ریز محاسبات و مبتنی بر مدارک کارکرد وی پردازش و ارائه شود . پس می توان سیستم حقوق ودستمزد را به صورت زير تعریف کرد :

سیستم حقوق ودستمزد مجموعه ای از اجزای به هم پیوسته داخل يک مؤسسه است که داده های مربوط به سهم نیروی کار در تولید محصولات و یا ارائه خدمات به صورت ها و اطلاعات حقوق و دستمزد تبدیل می کند .

داده های مربوط به سهم نیروی کار عبارتند از : نام کارمند ، شماره تأمین اجتماعی ، ساعات کارکرد ، نرخ دستمزد ، اضافه کاری ، کسورات بیمه و مالیات و .... می باشد .

 منظور از دستمزد، پرداختي است که مبناي محاسبه آن ساعت است و منظور از حقوق پرداختهايي است که ماهانه صورت مي پذيرد. دستمزد، متداول ترين شيوه پرداخت به کارگران و حقوق، متداول ترين شيوه پرداخت به کارمندان است .

کدینگ حقوق و دستمزد :

آیتمهای مورد استفاده در سیستم حقوق و دستمزد جهت سهولت در دسترسی کدینگ می شوند و شناسه هر آیتم کد مربوط به خودش است . کدهای تعریف شده به صورت 0 می باشد و مطابق با استانداردهای حسابداری تنظیم شده است .

نرم افزار حسابداری مورد استفاده شرکت :

 سیستم مالی مورد استفاده این شرکت نرم افزار جامع مالی است که به صورت یکپارچه و تحت شبکه عمل می کند .

 دایره کارگزینی :

وظیفه عمده این دایره ، تأمین نیروی کار لازم برای قسمت های مختلف شرکت است . این دایره علاوه بر انجام وظیفه ذکر شده آئین نامه های استخدامی را تهیه و برنامه های آموزشی و شرح وظایف وارزیابی مراحل را انجام می دهد .

این دایره با هماهنگی مسئولین سایر دوایر، شرایط و تعداد کارکنانی که می خواهند استخدام کنند را تعیین کرده و با رعایت مقررات استخدامی اقدام به استخدام کارکنان می نمایند. لازم به ذکر است که مقررات استخدامی مورد عمل در شرکت باید با قوانین ودستوالعمل های وزارت کار و امور اجتماعی ، سازمان تأمین اجتماعی و سایر موارد قانونی  مطابقت داشته باشد .

وظیفه دیگراین قسمت این است که برای هر یک از کارکنان شرکت باید پرونده ای تشکیل دهند ، که این پرونده ها حاوی یکسری اسناد ومدارک زیر می باشند :

 حکم استخدام یا قراداد استخدام

کپی شناسنامه کارمند یا کارگر و افراد تحت تکفل او

کپی مدارک تحصیلی

حکم های اضافه حقوق ودستمزد

حکم اخراج یا استعفا نامه  ، سوابق مربوط به مرخصی ، سندهای تضمینی اخذ شده وسایر موارد دیگر ...  به حکم کارگزینی توجه نمایید :

 شامل 82  اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
SYSTEM-HOGHOGH-V-DASTMOZD_2045414_9638.zip16.2 MB