دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت سيستم حقوق و دستمزد آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خراسان رضوی

دانلود پاورپوینت سيستم حقوق و دستمزد آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خراسان رضوی

تاريخچه فعاليت شرکت :

شرکت سهامي خاص آزمايشگاه فنی و مکانيک خاک طبق مصوبه مورخ 28 فروردين ماه 1362 مجلس شورای اسلامی تاسيس و در تاريخ 11/3/1366 تحت شماره 65535  در اداره ثبت شرکتها و موسسات تجارتی تهران به ثبت رسيده است . طبق قانون تاسيس شرکت ، رياست مجمع عمومی به عهده وزير راه وترابری می باشد . قبل از تاسيس شرکت فعاليتهای آن طبق مصوبات هيئت دولت تحت نام بنگاه آزمايشگاه فنی ومکانيک خاک انجام می گرفته است . اساسنامه شرکت سهامی خاص آزمايشگاه فنی ومکانيک خاک در جلسه مورخ 18 بهمن ماه 1363 مجلس شورای اسلامی تصويب و در تاريخ 30/11/1363 به تاييد شورای نگهبان رسيده است .

اساسنامه شرکت :  

فصل اول: کليات سرمايه :

 1- شرکت دارای شخصيت حقوقی ومالی مستقل و وابسته به وزارت راه و ترابری است که طبق مفاد اين اساسنامه و قوانين و مقررات مربوط به شرکتهای دولتی اداره خواهد شد .

 2- مدت شرکت نامحدود و مرکز اصلی آن در تهران و در محلی است که هيئت مديره تعيين می کند شرکت می تواند با تصويب مجمع عمومی در نقاط مختلف کشور با رعايت قوانين و مقررات مربوط شعبه داير نمايد .

3- سهام شرکت ازتعدادی سهم 10000 ريالی تشکيل شده است و کليه سهام آ ن مربوط به دولت است .

فصل دوم : موضوع فعاليت ، وظايف و اختيارات شرکت :

1- مطالعه خواص فيزيکی مکانيکی و شيميائی خاک و مصالح ساختمانی مانند بتن ،سيمان قير و آسفالت .

2- تهيه و تدوين استانداردها به منظور انتخاب و تعيين روشهای مناسب

3- آموزش کارشناسان و تکنسين ها و متخصصين شرکت و ديگر متقاضيان بخش دولتی و غير دولتی .

4- ارائه ، خريد و فروش کليه خدمات مربوط به موضوع شرکت

 5- مطالعه ، طراحی ، محاسبه و همچنين نظارت و مشاوره در موارد مکانيک خاک و سنگ ، راه ،  فرودگاه ، بنادر ، راه آهن ة ژئوتکنيک و مقاومت مصالح طبق ضوابط سازمان مديريت وبرنامه ریزی کشور .       

 6- ارتباط با منابع علمی ايران و جهان به منظور تبادل اطلاعات و روشهای جديد .

فصل سوم - ارکان شرکت :

ماده 6- ارکان شرکت عبارتند از:

الف – مجمع عمومی

ب- هیئت مديره

ج- بازرس (حسابرس)

ماده 7- مجمع عمومی شرکت از افراد زيرتشکيل می شود :

1- وزير راه وترابری ( رئیس مجمع عمومی )

2- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور

3- وزیر امور اقتصاد ودارایی

--------------

 تاريخچه آزمايشگاه فنی و مکانيک خاک خراسان رضوی:

تاريخچه و تشکيل آزمايشگاه در استان به سالهای اوليه دهه 40 برمی گردد. در سال 42 آزمايشگاه مشهد به صورت يک واحد محلی جهت کنترل محورمشهد ، قوچان شروع به کار و به تدريج گسترش يافت به طوری که اکنون مجموعه مذکور به صورت اداره کل و با امکانات فنی ، پرسنلی و تجهيزاتی بسيار بالا جوابگوی کليه پروژه های در سطح استان می باشد . آزمايشگاه استان خراسان در حال حاضر دارای 4 شعبه در شهرهای مشهد، نيشابور، سبزوار، گناباد و حدود پنجاه واحد محلی مستقر در پروژه های مهم در سطح استان وظيفه مهم کنترل کيفی آنها را به نحواحسن به انجام می رساند .

علاوه برآن انجام آزمايشات کامل ژئوتکنيک جهت طراحی پی مناسب ، ارائه طرح بتن ،ارائه طرح آسفالت ، مطالعات مسير، کنترل جوش به روشهای بازرسی چشمی رنگهای نافذ ، امواج مافوق صوت (اولتراسونيک)، تعيين مقاومت کششی ميلگرد و آزمايشات قير و آزمايشات سيمان ، آزمايش کيفيت بازتاب خط کشی راهها ، تعيين مقاومت آجر، موزائيک ، آزمايش بارگذاری و ... از توانمندی های آزمايشگاه استان می باشد .

تعریف سیستم حقوق ودستمزد :

در مؤسسات مختلف پرداخت حقوق و دستمزد به هریک از کارکنان می تواند بر اساس ساعات کار به صورت دستمزد روزانه یا هفتگی و یا حقوق ماهانه باشد .هنگام پرداخت حقوق و دستمزد اطلاعات مربوط به دریافت هر یک از کارکنان بایستی همراه با ریز محاسبات و مبتنی بر مدارک کارکرد وی پردازش و ارائه شود . پس می توان سیستم حقوق ودستمزد را به صورت زير تعریف کرد :

سیستم حقوق ودستمزد مجموعه ای از اجزای به هم پیوسته داخل يک مؤسسه است که داده های مربوط به سهم نیروی کار در تولید محصولات و یا ارائه خدمات به صورت ها و اطلاعات حقوق و دستمزد تبدیل می کند .

داده های مربوط به سهم نیروی کار عبارتند از : نام کارمند ، شماره تأمین اجتماعی ، ساعات کارکرد ، نرخ دستمزد ، اضافه کاری ، کسورات بیمه و مالیات و .... می باشد .

 منظور از دستمزد، پرداختي است که مبناي محاسبه آن ساعت است و منظور از حقوق پرداختهايي است که ماهانه صورت مي پذيرد. دستمزد، متداول ترين شيوه پرداخت به کارگران و حقوق، متداول ترين شيوه پرداخت به کارمندان است .

کدینگ حقوق و دستمزد :

آیتمهای مورد استفاده در سیستم حقوق و دستمزد جهت سهولت در دسترسی کدینگ می شوند و شناسه هر آیتم کد مربوط به خودش است . کدهای تعریف شده به صورت 0 می باشد و مطابق با استانداردهای حسابداری تنظیم شده است .

نرم افزار حسابداری مورد استفاده شرکت :

 سیستم مالی مورد استفاده این شرکت نرم افزار جامع مالی است که به صورت یکپارچه و تحت شبکه عمل می کند .

 دایره کارگزینی :

وظیفه عمده این دایره ، تأمین نیروی کار لازم برای قسمت های مختلف شرکت است . این دایره علاوه بر انجام وظیفه ذکر شده آئین نامه های استخدامی را تهیه و برنامه های آموزشی و شرح وظایف وارزیابی مراحل را انجام می دهد .

این دایره با هماهنگی مسئولین سایر دوایر، شرایط و تعداد کارکنانی که می خواهند استخدام کنند را تعیین کرده و با رعایت مقررات استخدامی اقدام به استخدام کارکنان می نمایند. لازم به ذکر است که مقررات استخدامی مورد عمل در شرکت باید با قوانین ودستوالعمل های وزارت کار و امور اجتماعی ، سازمان تأمین اجتماعی و سایر موارد قانونی  مطابقت داشته باشد .

وظیفه دیگراین قسمت این است که برای هر یک از کارکنان شرکت باید پرونده ای تشکیل دهند ، که این پرونده ها حاوی یکسری اسناد ومدارک زیر می باشند :

 حکم استخدام یا قراداد استخدام

کپی شناسنامه کارمند یا کارگر و افراد تحت تکفل او

کپی مدارک تحصیلی

حکم های اضافه حقوق ودستمزد

حکم اخراج یا استعفا نامه  ، سوابق مربوط به مرخصی ، سندهای تضمینی اخذ شده وسایر موارد دیگر ...  به حکم کارگزینی توجه نمایید :

 شامل 82  اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
SYSTEM-HOGHOGH-V-DASTMOZD_2045414_9638.zip16.2 MB