دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت تجهیزات اتاق عمل

دانلود پاورپوینت تجهیزات اتاق عمل

هر اتاق عمل بایستی حداقل وسایل لازم را دارا باشد .برخی از تجهیزات بصورت  ثابت در هر اتاق عمل نصب می گردد از قبیل چراغ سیالیتیک ،اکسیژن وساکشن سانترال ، ولی اکثر وسایل به صورت سیار ،قابل حمل و نقل می باشند .
در این فصل به معرفی برخی از تجهیزات اتاق عمل می پردازیم . برای راحتی کار وسایل اتاق عمل را دو گروه الکتریکی و غیر الکتریکی تقسیم بندی می نماییم . برخی از وسایل به دو صورت دستی و الکتریکی موجود می باشند که در اکثر اتاق عمل ها کاربرد دارند .

الف) وسایل الکتریکی :
1) دستگاه دیاترمی (الکترو سرجیکال یا کوتری ):
این وسیله در سال 1906توسط لی دی فارست معروف به پدر تشعشع بطور تصادفی کشف گردید . این وسیله امروزه در اعمال جراحی کاربرد زیادی دارد . اصول کار ان استفاده از جریان الکتریکی با فرکانس بالاست که موجب بریدن و هموستازنسج می گردد.فرکانس پایین جریان الکتریکی در صورت عبور از بدن موجب انقباض عضلانی ،فیبریلاسیون  بطنی ،اریتمی و نیز برق گرفتگی می شود و به همین علت در این سیستم ، دستگاه با فرکانس بالا ،کار می کند . عدم آشنایی کافی با دیاترمی جراحی ،باعث احتمال بروز خطرات زیادی می شود لذا بسیار ضروری است که پرستار اتاق عمل از سیستم و طرز کار با ان اطلاع کافی داشته باشد .

دیا ترمی سه نوع تاثیر به روی نسج دارد :

1)فولگوریشن :

این اصطلاح به پرتاب جرقه های الکتریکی از نوک قلم دیاترمی اطلاق می شود که از فاصله نزدیک عبور کرده ، به بافت بدن اصابت می نماید جهت انجام انعقاد (کوآگولاسیون ) نسج احتیاجی به تماس کامل قلم با نسجمورد نظر نیست و از فاصله نزدیک تاثیر کافی دارد .
در انعقاد ،نسج مورد نظر دهیدراته شده ،لایه سطحی نسج منهدم و تخریب میگرددد . این روش جهت اعمالی مانند برداشتن پاپیلوم ،رکتوم یا مثانه ، ایده ال است .

2)دایسکشن :

روش دیگری است که عملکرد آن شبیه فولگوریشن است و تنها فرق آن ،تماس کامل قلم دیاترمی با نسج می باشد . گرما وحرارت موجب سوزادن و تخریب قسمت کوچکی از سلولها ی نسج می شود و عمل انعقاد صورت می گیرد .

قدرت آن توسط درجه ای ،قابل تنظیم است . البته جهت سوزاندن و انعقاد مطلوب باید به مدت کافی تماس بین قلم و نسج برقرار باشد .

3)کاتینک:

هنگام استفاده از قسمت برش دستگاه ،نسج توسط قلم دیاترمی شکافته می شود و لبه های بریده شده ،به میزان کمی منعقد میگردند .دو روش فولگویشن و دایسکشن که عمل انعقاد را انجام می دهند فقط توسط یک دکمه (ابی رنگ ) در رو ی قلم کوتری مشخص شده است . و روش کاتینگ که علاوه بر انعقاد ،عمل  برش را نیز انجام می دهد با دکمه زرد رنگ مشخص است . در صورت استفاده پدال پایی در روی آن نیز با همین رنگها مشخص است .

دستگاه دیاترمی جراحی شامل قسمت های زیر است :

ژنراتور : یک مدار الکتریکی که جریان برق با فرکانس بالا را به وجود می آورد قلم یا فورسپس دیاترمی به همراه کابل مربوطه (الکترود فعال ).

پلیت یا صفحه بیمار (الکترود خنثی ) که به عنوان الکترود بازگشتی عمل می نماید .

پدال یا سوئیچ پایی

تکمه روشن و خاموش روی قلم دیاترمی که کار جراح را اسان کرده و نیاز به استفاده از پدال پایی کمتر می شود .

اساس کاردیاترمی به دو روش است :

1- ژنراتور دیاترمی جراحی با اتصال به زمین :

معمولا مسیر جریان برق از الکترود فعال (قلم دیاترمی ) به بدن بیمار و سپس به الکترود غیر فعال (پلیت ) می باشد و در نهایت اتصال زمینی پیدا می کند . اگر در کابل اتصال  به زمین دیاترمی ، بریدگی یا قطع یا اشکال دیگری وجود داشته باشد ، عبور جریان الکتریکی از بدن بیمار راه دیگری را پیدا نموده ،تخلیه خواهد شد . یا اگر در مسیر جریان مقاومت کمی به وجود آید عبور و تخلیه این جریان با مشکل روبرو می شود . این  حالت ممکن است بر اثر تماس بدن با لیدهای الکترو کاردیو گرافی یا جادستی و نواحی فلزی تخت به وجود آید که این تماس باعث سوختگی پوست بیمار خواهد شد .

2-ژنراتور دیاترمی جراحی به روش ایزوله :

در این ژنراتور راهی برای برگشت جریان الکتریکی وجود ندارد و روش کارایی نوع دستگاه مانند یک باطری است که اتصال زمینی نداشته ،

شامل 10  اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,700 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
TAJHIZAT-OTAGH-AMAL_2042936_3927.zip110.6k

دانلود پاورپوینت تب در کودکان

دانلود پاورپوینت تب در کودکان تعريف :  افزايش درجه حرارت بدن بعنوان مكانيسم دفاعي در برابر عوامل عفوني و التهابي است. معمولاً 38 cمقعدي (Core tem) غير طبيعي تلقي مي‌گردد. تب در اطفال به سه گروه تقسيم مي‌شود:  تب كوتاه مدت با علايم موضعي كه با معاينه و شرح حال علت آن پيدا مي‌شود.  تب بدون علايم موضعي كه بر خلاف گروه اول با معاينه و شرح حال علت آن پيدا نمي‌شود .  تبي كه بعد از گذ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,900 تومان

دانلود پاورپوینت تالاموس

دانلود پاورپوینت تالاموس تالاموس ها : هسته هايي به شكل تخم مرغ در دوطرف بطن سوم  و پائين بطن هاي طرفي هستند  عملكرد تالاموس:  با دستگاه هاي حسي. دستگاه حركتي. دستگاه تعادلي.  دستگاه ليمبيك .حافظه ودستگاه بيدار نگهدارنده مغز در ارتباط است . 1- دريافت تمام حس هاي بدن ( بجز بويايي ) وانتقال آنها به قشر مغز. 2 - دريافت اطلاعات حركتي از مخچه و هسته هاي قاعده اي  مغز و ارسال آن به قشر حركتي مربوطه& ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,200 تومان