دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت كتاب بازگشت به عشق , بخش 2 ازدواج خود آگاه (فصل 6و7)

دانلود پاورپوینت كتاب بازگشت به عشق , بخش 2 ازدواج خود آگاه (فصل 6و7)

تولد خود آگاهي:

علت اصلي اكثر مشكلات زناشويي،مغز كهنه است.مغز كهنه سيستم عصبي كه قسمت اعظم اعمال و واكنشهاي خود بخودي شما راتعيين ميكند .بخشي از مغز كه مسئول محافظت از بدن واعمال حياتي مثل گردش خون وتنفس وخواب ومسئول اعمال فيزيكي بدن است.

وظيفه تضمين سلامتي و امنيت انسان وآگاهي از دنياي خارج ومحدود ومبهم است.امروز و فردا ندارد هر چه بود هنوز هم هست ،در حال جاودان قفل كرده است و سعي در باز سازي و باز آفريني شرايط دوران كودكي ما را دارد و اين نياز قوي را دارد كه زخمها و جراحات دوران كودكي خود را التيام بخشد .

مغز نو جايگاه عملكردهاي شناختي ،در سير تكاملي مغز بعد از ساير قسمتها شكل گرفته ،قشر خاكستري مغز است كه انديشه ورز است و پيشگويي مي كند ، اطلاعات و داده ها را مرتب و منظم مي كند ، ذاتا منطقي است و براي هر علتي معلولي دارد و براي هر معلولي علتي دارد.

اين مغز نواست كه ما را وادار مي كند كساني را انتخاب كنيم كه به پدر و مادرمان شباهت داشته باشند ، كساني كه در كودكي بيش از ديگران بر ما تاثير گذار بوده اند .مغز كهنه مسئول فرافكني ها و درون فكني ها و انتقالها است.

مغز كهنه ما مسئول پاسخ كودكانه به يأس كه همان گريه و انتقاد است و فقط به تخريب بيشتر مي انجامد ، مي باشد.

نقش مثبت مغز كهنه اين است كه انگيزه هاي پايه اي وزير بنايي آن جهت سلامت ، خوبي و خوشي ما ضروري به حساب مي آيند، اين ميل و انگيزه ما به اينكه تخريب روحي و صدمات عاطفي از دوران كودكي خود را التيام بخشيم و توانايي هاي بالقوه روحي و معنوي خود را به عنوان يك انسان تشخيص داده و بتوانيم انسانهاي كامل و مهرباني شده و مراقبت و توجهي كه ديگران به آن نياز دارند را به آنها بدهيم .

مشكل مغز كهنه اين است كه راهبر ندارد و بايد مغز نو را بكار ببريم كه همان بخش انتخابگر است ،بايد ميان انگيزه هاي قدرتمند و غريزي مغز كهنه و نيروهاي شناختي و انتخابگر مغز نو اتحاد و همكاري به وجود آيد تا اهداف ضمير ناخودآگاه درك شود .از طريق به هم پيوستن غرايز مغز كهنه و شعور مغز نو سرخوردگيهاي نبرد قدرت به تدريج پشت سر گذاشته مي شود.

ادغام مغز نو و مغز كهنه:

زندگي متفاوت تر مي شود اگر مغز نو نقش فعالتري داشته باشد .مثلا شما و همسرتان مشغول صرف صبحانه هستيد. همسرتان ناگهان از شما به خاطر سوزاندن نان انتقاد مي كند .مغز كهنه كه حافظ هميشگي امنيت شماست مي گويد كه بجنگيد يا فرار كنيد اما اگر مغز نو را به خدمت بگيريد باعث مي شود كه حالت منطقي داشته و چاره اي را پيدا كرده و باعث خلع سلاح او شده و در چشم همسرتان به شكل يك دوست قابل اعتماد در مي آييد .

ازدواج نا خود آگاه رابطه اي عشقي است كه در آن واكنشها و عكس العملها ي مغز كهنه غالب است اما در ازدواج خود آگاه مغز كهنه بوسيله منطق و استدلال مغز نو تعديل شده است .

ازدواج خود آگاه ازدواجي است كه بيشترين رشد روحي و رواني را در پي داشته باشد ، با تولد خود آگاهي شروع شده و با تلاش و همكاري جهت بر آورده ساختن نيازهاي ضمير نا خود آگاه كه همان ايمن بودن و التيام يافتن و كامل و يكپارچه بودن است ، ادامه پيدا مي كند .

ده وي‍ِ‌ژگي يك ازدواج خود آگاه:

1-به جاي توجه به اميال ظاهري در مي يابيد كه ازدواج شما هدف و منظوري پوشيده را دنبال مي كند كه آن التيام زخمها و جراحات دوران كودكي است .

2-تصوير دقيقي از همسرتان را ترسيم مي كنيد .در ابتدا او را با والدين خود يكي گرفته و بعد صفات منفي خود را بر او فرافكن مي كرديد و در ازدواج خود آگاه او را نه به چشم ناجي بلكه به ديده يك انسان مجروح ديگر كه براي التيام دست و پا مي زند خواهيد ديد .

3-نيازها و خواسته هاي خود را شخصا بيان مي كنيد .

4-در مراودات و تبادلات خود هدفمند تر مي شويد و سازنده رفتار مي كنيد .

5-مي آموزيد كه براي نيازها و آرزوهاي همسرتان به اندازه نيازهاي خود ارزش و بها قائل شويد و از خود شيفتگي رها شده و بيشتر انرژي خود در جهت برآورده كردن نيازهاي همسرتان به جريان مي اندازيد .

6-بخشهاي تيره شخصيت خود را قبول مي كنيد .

 شامل 11  اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,100 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
BAZGASHT-BE-ESHGH_2041578_6308.zip69.1k