دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت ايمنی انبارداری

دانلود پاورپوینت ايمنی انبارداری

رعايت نظم و ترتيب در چيدن كالاها و مواد مختلف شيميايي و نيز نظافت عمومي انبارها جزء اصول اوليه ايمني انبار داري بوده و بايستي دقيقا" رعايت گردد.

حتي الامكان بايستي در انبارداري تجانس كالاها و اجناس مد نظر قرار گيرد بطوري كه بتوان با نصب تابلوهاي راهنما بخشهاي مختلف انبار را از يكديگر مجزا نمود.

اجناس سنگين و نيز مايعات شيميايي يا مواد خطرناك بايستي در طبقات زيرين قفسه ها نگهداري گردند.

كالاها و مواد طوري در طبقات چيده شوند كه در هنگام برداشت امكان دسترسي به كالاها و مواد قديمي تر وجود داشته و زودتر مورد استفاده قرار گيرند.

حتي الامكان از تحويل گيري ظروف و يا جعبه هاي حاوي موادي كه داراي فرسودگي، پاره گي و يا نشتي مىباشند جهت انبارداري بايستي خودداري شود، در غير اينصورت اينگونه موارد بايستي در محلي جداگانه (خارج از انبار) نگهداري شده و سريعا" مورد استفاده قرار گيرند.

از چيدن مواد شيميايي مختلف (نامتجانس) در كنار هم در طبقات اكيدا" خودداري شود.

از تحويل گيري و انبارداري مواد شيميايي به حالتهاي مختلف (جامد، مايع و گاز) كه فاقد پلاك مشخصات بوده و به عبارتي شناسايي نشده اكيدا" خودداري شود.

چنانچه در طول مدت زمان نگهداري مواد شيميايي در انبار نشتي و يا پاره گي در ظروف آنها مشاهده گرديد، بايستي سريعا" نسبت به خروج آن از انبار اقدام و محل آلوده را با دقت تميز نمود.

جهت نگهداري اشيايي كه داري سطوح صاف نمىباشند (مثل لاستيك اتومبيل و غيره) بايستي به منظور جلوگيري از ريزش و لغزش تدابير لازم جهت نگهداري آنها در طبقات اتخاذ نمود.

نردبانهاي مورد استفاده در انبار علاوه بر اينكه بايد امكان دسترسي به بالاترين طبقات قفسه ها را فراهم سازد بايستي به منظور جلوگيري از سقوط، انتهاي بالايي آنها به قفسه ها قلاب شود.

هر عملي كه باعث ريخت و پاش مواد در انبار گردد ممنوع مىباشد. لذا كليه اجناس (چه در هنگام تحويل گيري و چه در هنگام تحويل دهي) بايستي بصورت بسته بندي باشد.

بطور كلي استعمال دخانيات در انبار اكيدا" ممنوع مي باشد.

تمام اقلام و كالاها بايستي روي سطح كاملا" صاف چيده شده و حداكثر ارتفاع مجاز كالاهاي مختلف دقيقا" رعايت گردد.

چيدن اقلام در مسير بالابرها و مسير رفت و آمد عمومي پرسنل، اكيدا" ممنوع است و كالاها بايد در  محلهاي مناسب چيده شود

لبه جعبه هاي چيده شده بايد روي هم در يك راستا بوده و لبه يك بسته از بقيه بسته ها بيرون نزند.

چيدن بشكه هاي حاوي مواد محلول صنعتي بر روي يكديگر ممنوع مىباشد (در موارد استثنايي چيدن بشكه هاي مذكور بر روي يكديگر تنها با اجازه كتبي مسئول ايمني مجاز مىباشد.)

كليه مواد شيميايي كه در اثر مجاورت با يكديگر احتمال فعل و انفعالاتي داشته و در نتيجه توليد خطر يا گازهاي خطرناك مينمايند و يا سبب آتش سوزي و انفجار ميشوند بايد در انبارهاي مجزا و يا بطور مطمئن دور از يكديگر انبار شوند. لذا لازم است كه قبل از انبار كردن مواد شيميايي شناسنامه ايمني مواد را كاملا" بررسي نموده و مسئول ايمني نيز در جريان قرار گيرد.

بشكه ها يا ظروف مايعات خطرناك در انبار روباز بايد در سكوهاي سيماني ، آجري و... نگاهداري شود.

شامل 13  اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,400 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
IMENI-ANBAR-DARI_2040399_3981.zip81k

دانلود پاورپوینت انبار و فرآیند کار در انبار

دانلود پاورپوینت انبار و فرآیند کار در انبار انبارداری یک خدمت اقتصادی است و عبارت از تهیه و نگهداری کالا به منظور عرضه به موقع آن یا گسترش دادن مدت عرضه آن است به نحوی که کالا برای مدت بیشتری قابل دسترس و مصرف باشد. در اقتصاد هر کشوری انبارداری ها حلقه هایی از زنجیره تولید ، انتقال ، توزیع و مصرف به شمار رفته و نقش اتصال و واسطه را درانتقال کالا از مناطق تولید به بازارهای مصرف وسپس توزیع محلی برعهده دارند . درصد زیادی از سرمایه سازمان های ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,100 تومان