دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت ماشین آلات راه سازی

دانلود پاورپوینت ماشین آلات راه سازی

غلتک :

غلتکهای (roller) زراعی برای خرد کردن کلوخه ها و متراکم سازی خاک سطحی مورد استفاده قرار می گیرند. این غلتکها مجموعه ای از صفحات فلزی ضخیم و دایره ای شکل هستند که در کنار یکدیگر قرار گرفته و حول یک محور مرکزی می چرخند.

واحدهای یک غلتک بر رویهم استوانه ای را بوجود می آورند که شیار دار یا دندانه دار است. هر چه طول دندانه ها یا عمق شیار غلتکها بیشتر باشد خردکردن کلوخه ها بهتر انجام شود.

غلتک زراعی برای خرد کردن کلوخه های درشت و سختی که با دیسک خرد نمی شوند مناسب است هر گاه غلتک زراعی با سرعت زیادی روی زمینهای کلوخه ای کشیده شود، واحدهای غلتک در اثر برخورد با کلوخه ها از زمین بلند شده و مانند پتکی روی کلوخه ها کوبیده

 می گردند این ضربات سبب ترک خوردن و شکسته شدن کلوخه ها میشود.

پس از خرد کردن کلوخه های سطحی می توان دیسک زد تا کلوخه های خرد شده به زیر رفته و کلوخه های درشت به سطح آیند. دو یا سه توالی غلتک زدن و دیسک زدن برای خرد کردن کلوخه های سخت ممکن است ضرورت داشته باشد.

از غلتکها برای کشت علوفه نیز استفاده می شود. غلتکهای مورد استفاده مورد استفاده در کشت گیاهان علوفه ای خاک را بطور سطحی خرد کرده و متراکم کمی سازند و محیط مناسبی را برای تماس بذرهای ریز با خاک ایجاد می نمایند. بعضی از ماشینهای کاشت گیاهان علوفه ای دارای دور ردیف غلتک شیاردار هستند.

طرز قرار گرفتند غلتکها به نحوی است که شیارهای ایجاد شده توسط غلتکهای ردیف جلوئی بوسیله غلتکهای ردیف عقبی پر می شوند.

از غلتکهای مسطح سبک (بدون شیار یا دندانه) برای فشردن زمینهای زیر کشت گندم و جو یا یونجه (در سال اول رشد) که لایه سطحی خاک آنها در اثر یخبندان بلند شده است استفاده می گردد. در زراعت سنتی ایران از ماله ایرانی برای این منظور استفاده می شود.

بیل مکانیکی  (power shovel) :

بیل مکانیکی یکی از متداولترین ماشینهای معدن روباز می باشد در مواردی که سنگهاو مواد معدنی نرم باشند   ٬ این دستگاه عمل حفر و بارگیری را تواما بر عهده دارد در مورد سنگها و مواد معدنی سخت ٬ ابتدا آتشباری انجام میگیرد و سپس از بیل مکانیکی برای بارگیری مواد استفاده میشود .

امروزه برای کار در معادن مواد نرم –به ویژه معادن زغال سنگ – بیلهای مکانیکی بزرگی ساخته شده است که ظرفیت برخی به بیش از 138 متر مکعب نیز میرسد.این ماشین از قسمتهای مختلفی مانند ارابه٬ موتور و جرثقیل٬ دکل ٬بازو و صندوقه تشکیل شده است.

دراگلین(drag line):

وسیله ای است که  برای خاکبرداری و حفر مواد نرم در قسمتهای گود به کار میرود . شکل عمومی این دستگاه نیز شبیه بیل مکانیکی  اما صندوقه این دستگاه به دو رشته کابل متصل است که به وسیله این کابل ها میتوان آن را در قسمتهای مختلف به کار برد .

به طور مختصر شیوه کار این دستگاه به این صورت است که ابتدا کابلها را رها میکنند و صندوقه دستگاه را به پایین گودال میفرستند سپس به وسیله کابل دیگری آنرا روی زمین میکشند که به این ترتیب صندوقه از مواد معدنی پر میشود

بیل چرخشی (bucket wheel excavator):

یکی از ماشینهای متداول در معادن روباز و به ویژه معادن زغال می باشد قسمت اصلی این دستگاه را چرخ بسیار بزرگی تشکیل میدهد که قطر آن به 16 متر نیز میرسد.

پس از رسیدن به قسمت بالای چرخ مواد درون سطلها بر روی نوار نقاله ای ریخته میشود  این چرخ ٬ زواید سطل مانندی دارد که در نقاط مختلف محیط آن معلقند و ضمن گردش چرخ و تماس آن با  مواد معدنی باعث حفر این مواد میشود و سطلها از مواد پر میشوند  و

 راندمان این دستگاه هنگام کار بسیار بالا میباشد . انواع معمولی آن قادر است تا 1500 متر مکعب در ساعت مواد معدنی را حفر و  به وسیله نوار نقاله خود به فاصله 130 متری منتقل کند از این رو وسیله بسیار مناسبی برای باطله برداری از روی مواد معدنی میباشد
بولدوزر(bulldozer):
در جلو دستگاه یک بیل بزرگ  و در عقب آن چنگکهایی وجود دارد و دستگاه روی  زنجیر حرکت میکند همان گونه که میدانیم مواد معدنی یا باطله نرم   را به وسیله بیل حفر میکنند ولی برای  مواد
سخت تر ازبولدوزر استفاده میشود .
 
حفر کننده برجدار (tower excavator):
این دستگاه شبیه دراگلین است و معمولا همراه با سایر ماشینهای معادن روباز از قبیل بیل مکانیکی و دراگلین به کار میرود به ویژه به هنگام بازسازی معادن روباز از این وسیله استفاده میشود زیرا بیل یا دراگلین قسمتهای بالای قسمتهای بازسازی شده را به خوبی نمیتوانند پر کنند .
دستگاه دارای دو برج متحرک در جلو وعقب است که آندو را به ترتیب در قسمت انبار باطله و در جلو قسمتی که هنوز استخراج نشده است قرار میدهند . در بالای برجها قرقره هایی وجود دارند که چند رشته کابل از درون آنها عبور میکنند . به ای کابلها صندوقه ای متصل است که در اثر حرکت کابلها بین دو برج نوسان میکند و مواد باطله را به بالای انبار این مواد منتقل میکند.
 
بیل هیدرولیکی(hydraulic excavator):
این دستگاه نیز شبیه بیل مکانیکی می باشد با این تفاوت که حرکت صندوقه آن توسط چند بازوی هیدرولیکی انجام میشود
 
تراکتور :
به طور کلی تراکتورهایی که با عنوان تجهیزات ساختمانی به کار می روند دارای کاربردهای متعددی هستند ، هدف اولیه تراکتورها ، به جلو راندن یا کشیدن انواع بارها است.
 
روی تراکتورها انواع و اقسام لوازم مکانیکی نصب می شود که عبارتند از :
بیلهای مکانیکی معمولی و معکوس نصب شده در جلوی تراکتورها ، ریپرها ، تیغه های بلدوزر ، نهرکن ها ، کج بیلها ، جامهای لودر و غیره. تراکتورها در انواع و اندازه های مختلف ساخته می شوند و معمولاً برای اغلب کارها مناسبند.
به طور کلی دو نوع تراکتور یا ارابه وجود دارد که عبارتند از ارابه ها یا تراکتورهای چرخ زنجیری و تراکتورها یا ارابه های چرخ لاستیکی که انتخاب هر کدام از این دو نوع تراکتور بستگی به عوامل مختلفی از قبیل : سرعت حرکت در عملیات ، جنس خاک ، استحکام و باربری خاک ، مسافت حمل و غیره دارد.

شامل 59  اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,800 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
MASHIN-ALAT-RAH-SAZI_2037095_5783.zip6.5 MB