دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت مطالعه و طراحی نحوه استقرار كاركنان و مبلمان اداری واحدهای شركت ب.م.خ

دانلود پاورپوینت مطالعه و طراحی نحوه استقرار كاركنان و مبلمان اداری واحدهای شركت ب.م.خ

1- اهميت فضاي اداري:

فضاي اداري و نحوه استقرار كاركنان يكي از عوامل اساسي در كارآيي، تسريع در فرايندكار  و كاهش نارضايتي كاركنان مي باشد.
 با توجه به اهميت موضوع، در قانون برنامه سوم و چهارم توسعه جمهوري اسلامي ايران، بهره برداري مطلوب از فضا و ساختمانهاي اداري دستگاههاي دولتي مورد تاكيد قرار گرفته و متعاقب آن در سال 1379 و 1383 ضوابط و استانداردهاي فضاي اداري با تصويب شوراي عالي اداري به كليه دستگاههاي اجرايي كشور ابلاغ گرديد.
 
مهمترين مولفه ها در طراحي، تخصيص و استقرار افراد و واحدها در فضاي اداري موارد زير مي باشند:
1- رعايت استاندارد فضاي تخصيص يافته به شاغلين با توجه به سبد ملزومات شغلي مورد نياز
2- توجه به فرايند انجام كار (تسهيل در گردش كار) كه موجب كاهش هزينه هاي اداري ميگردد.
3- ارگونومي (نور، تهويه، صدا و ..)
 
اصول و ضوابط طراحي فضا و ساختمانهاي اداري:
1- شرايط فيزيكي محيط كار :
توجه به شرايط فيزيكي محيط كار، يكي از عوامل مؤثر در ايجاد روحيه مناسب براي كاركنان در سازمان‌هاو شركتها مي باشد كه علاوه بر آنكه بازده كار را افزايش مي‌دهد و از عوامل نگهدارنده نيروي انساني محسوب مي‌‌گردد.علاوه بر مسائل مربوط به استقرار كاركنان، تجهيزات و مبلمان اداري، عواملي نظير نور، تهويه و سر و صدا نيز جزئي از شرائط فيزيكي محيط كار بشمار مي آيند.
 
2- فضاي باز اداري :
در كارهايي كه به شكل فرآيندي انجام مي شود استقرار افراد در فضاي باز و در كنار يكديگر موجب تسريع در گردش كار و زمان انجام عمليات مي گردد ضمن آنكه
موجبات صرفه جويي فضاي ناشي از سطح اشغال شده ديوارها مي‌گردد.
در فضاي باز اداري نور و تهويه به علت نبودن موانع، بهتر فراهم  مي گردد و امكان نظارت و كنترل مديران بر كار كاركنان را تسهيل مي بخشد .
يكي از مزاياي اصلي فضاي باز اداري قابليت انعطاف و تغيير در آن است. بررسي‌هاي انجام شده در كشور آمريكا نشان مي‌دهد كه در يك دوره 5 الي 10 ساله در حدود 50 درصد فضاي اداري تغيير  مي يابد و هزينه بسيار گزافي را براي سازمان‌ها و شركتها بدنبال دارد ولي در سازمان‌ها و شركتهايي كه از فضاي بازاداري استفاده شده است اين هزينه ها تا يكدهم كاهش يافته اند  .
 
3- نقش فرايند كار در فضا سازي اداري:
در هر نوع آرايش فضاي اداري (Lay-Out) ارتباط ميان كاركنان و واحدها عنصر تعيين كننده است.
 
4- ضوابط ناظر بر بهره‌برداري مطلوب از فضا و ساختمان‌هاي اداري:
شورايعالي اداري ضوابط ناظر بر بهره برداري مطلوب از ساختمان‌هاي اداري و تخصيص مناسب فضاي اداري را تصويب و ابلاغ نمود. اجراي مصوبه شمارة 431/013ط مورخ 15/12/1379 براي كليه دستگاه‌هاي اجرايي الزامي است. در سال 1383 نيز شوراي عالي اداري مجدداَ ضوابط ساختمانهاي اداري دستگاه‌هاي اجرايي را تصويب و ابلاغ نمود. ضوابط تخصيص بهينه فضاي اداري دستگاههاي دولتي بشرح زير مي باشد.
 
1-4-تعاريف فضاهاي ساختمان اداري:
كليه فضاهاي يك ساختمان اداري در  5 گروه به شرح زير طبقه بندي مي شوند.
 
گروه 1 (فضاهاي اصلي):
به فضاهايي اطلاق مي گردد كه فعاليت اداري مستقيماَ در آنها انجام مي شود .
 
گروه 2 (فضاهاي وابسته):
فضاهايي اطلاق مي گردد كه براي تسهيل و خدمات رساني انجام كار پيش بيني شده و در كنار فضاهاي گروه يك شكل مي گيرند. مانند: سالن اجتماعات ،‌كتابخانه، كلاسهاي آموزشي ، مركز تلفن، اطلاعات ،‌نگهباني، مراكز ‌رايانه، تكثير، بايگاني راكد و موارد مشابه
 
گروه 3 (فضاهاي رفاهي):
منظور فضاهايي هستند كه براي تامين رفاه كاركنان و مراجعين در ساختمان اداري پيش بيني شده و در كنار فضاهاي گروه 1 و 2 شكل مي گيرند، مانند: نمازخانه،غذاخوري،آبدارخانه،فروشگاه تعاوني،مركزكمكهاي اوليه،‌سرويسهاي بهداشتي
 
گروه 4 (فضاهاي پشتيباني):
منظور فضاهايي هستند كه براي پشتيباني فعاليتها و خدمات اداري پيش بني شده و به طور غيرمستقيم در كنار فضاهاي گروه 1، 2 و 3 شكل مي گيرند، مانند: تعميرگاه لوازم، تعميرگاه خودرو، انبارها، رختكن و اتاق كاركنان خدمات، پاركينگ ، تاسيسات مركزي و كنترل آن در طبقات.
 
گروه 5 (فضاهاي گردش):
منظور فضاهايي هستند كه براي ارتباط بين فضاهاي ياد شده و سطوح زير ساخت (ديوارها و ستونها) پيش بيني مي شوند و عبارتند از :
 
الف) گردش افقي در طبقات:
مانند: ورودي ها، راهروها، فضاهاي مكث و تقسيم، بعلاوه سطوح زيرساخت (ديوارها و ستونها) در طبقات و مسيرهاي (Risers) تأسيساتي .
 
ب) گردش عمودي بين طبقات:
مانند: پله هاي ارتباطي طبقات، آسانسورها، بالابرها، پله هاي فرار، پاگردها، شيب روها(Ramps) و موارد مشابه .
 
شامل 64  اسلاید POWERPOINT


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,300 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tarahiye_nahve_esteghrare_karkonan_2029586_6369.zip620.5k

دانلود پاورپوینت طراحی كارخانه

دانلود پاورپوینت طراحی كارخانه تعاريف و قلمرو طراحي كارخانه: نحوه توليد كالا يا ارايه خدمات طرح  ريزي شده، شماي كف كارخانه كه نحوه قرار گرفتن ساختمانها در محوطه كارخانه، چيدن ماشين آلات و تجهيزات در داخل سالن توليد، شبكه هاي تاسيساتي قلمرو طراحي: حمل و نقل، دريافت (تخليه بار)، انبار مواد، قطعات و محصولات نهايي، توليد، بسته بندي، انتقال مواد، خدمات كارمندي، فعاليتهاي كمك توليدي، ارسال (بارگيري)، ادارات، ساختمانها، زمين، ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,500 تومان

دانلود پاورپوینت طراحی انبار

دانلود پاورپوینت طراحی انبار تعريف انبار: انبارمحلي براي نگهداري كالاها و مواد است، در صنعت براي نگهداري مواد اوليه ، كالاهاي نيم ساخته ، محصولات يك واحد توليدي، قطعات يدكي دستگاهها و ماشين آلات و اجناس اسقاط ، و در تجارت به منظور نگهداري اقلام و كالاهاي خريداري شده براي توزيع و فروش استفاده مي شود.   انواع انبار: انبارهاي متنوع و مختلفي در عمل وجود دارد و تاكنون تقسيم بنديهاي مختلفي در مورد آنها شده است .   در ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,300 تومان