دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت مطالعه و طراحی نحوه استقرار كاركنان و مبلمان اداری واحدهای شركت ب.م.خ

دانلود پاورپوینت مطالعه و طراحی نحوه استقرار كاركنان و مبلمان اداری واحدهای شركت ب.م.خ

1- اهميت فضاي اداري:

فضاي اداري و نحوه استقرار كاركنان يكي از عوامل اساسي در كارآيي، تسريع در فرايندكار  و كاهش نارضايتي كاركنان مي باشد.
 با توجه به اهميت موضوع، در قانون برنامه سوم و چهارم توسعه جمهوري اسلامي ايران، بهره برداري مطلوب از فضا و ساختمانهاي اداري دستگاههاي دولتي مورد تاكيد قرار گرفته و متعاقب آن در سال 1379 و 1383 ضوابط و استانداردهاي فضاي اداري با تصويب شوراي عالي اداري به كليه دستگاههاي اجرايي كشور ابلاغ گرديد.
 
مهمترين مولفه ها در طراحي، تخصيص و استقرار افراد و واحدها در فضاي اداري موارد زير مي باشند:
1- رعايت استاندارد فضاي تخصيص يافته به شاغلين با توجه به سبد ملزومات شغلي مورد نياز
2- توجه به فرايند انجام كار (تسهيل در گردش كار) كه موجب كاهش هزينه هاي اداري ميگردد.
3- ارگونومي (نور، تهويه، صدا و ..)
 
اصول و ضوابط طراحي فضا و ساختمانهاي اداري:
1- شرايط فيزيكي محيط كار :
توجه به شرايط فيزيكي محيط كار، يكي از عوامل مؤثر در ايجاد روحيه مناسب براي كاركنان در سازمان‌هاو شركتها مي باشد كه علاوه بر آنكه بازده كار را افزايش مي‌دهد و از عوامل نگهدارنده نيروي انساني محسوب مي‌‌گردد.علاوه بر مسائل مربوط به استقرار كاركنان، تجهيزات و مبلمان اداري، عواملي نظير نور، تهويه و سر و صدا نيز جزئي از شرائط فيزيكي محيط كار بشمار مي آيند.
 
2- فضاي باز اداري :
در كارهايي كه به شكل فرآيندي انجام مي شود استقرار افراد در فضاي باز و در كنار يكديگر موجب تسريع در گردش كار و زمان انجام عمليات مي گردد ضمن آنكه
موجبات صرفه جويي فضاي ناشي از سطح اشغال شده ديوارها مي‌گردد.
در فضاي باز اداري نور و تهويه به علت نبودن موانع، بهتر فراهم  مي گردد و امكان نظارت و كنترل مديران بر كار كاركنان را تسهيل مي بخشد .
يكي از مزاياي اصلي فضاي باز اداري قابليت انعطاف و تغيير در آن است. بررسي‌هاي انجام شده در كشور آمريكا نشان مي‌دهد كه در يك دوره 5 الي 10 ساله در حدود 50 درصد فضاي اداري تغيير  مي يابد و هزينه بسيار گزافي را براي سازمان‌ها و شركتها بدنبال دارد ولي در سازمان‌ها و شركتهايي كه از فضاي بازاداري استفاده شده است اين هزينه ها تا يكدهم كاهش يافته اند  .
 
3- نقش فرايند كار در فضا سازي اداري:
در هر نوع آرايش فضاي اداري (Lay-Out) ارتباط ميان كاركنان و واحدها عنصر تعيين كننده است.
 
4- ضوابط ناظر بر بهره‌برداري مطلوب از فضا و ساختمان‌هاي اداري:
شورايعالي اداري ضوابط ناظر بر بهره برداري مطلوب از ساختمان‌هاي اداري و تخصيص مناسب فضاي اداري را تصويب و ابلاغ نمود. اجراي مصوبه شمارة 431/013ط مورخ 15/12/1379 براي كليه دستگاه‌هاي اجرايي الزامي است. در سال 1383 نيز شوراي عالي اداري مجدداَ ضوابط ساختمانهاي اداري دستگاه‌هاي اجرايي را تصويب و ابلاغ نمود. ضوابط تخصيص بهينه فضاي اداري دستگاههاي دولتي بشرح زير مي باشد.
 
1-4-تعاريف فضاهاي ساختمان اداري:
كليه فضاهاي يك ساختمان اداري در  5 گروه به شرح زير طبقه بندي مي شوند.
 
گروه 1 (فضاهاي اصلي):
به فضاهايي اطلاق مي گردد كه فعاليت اداري مستقيماَ در آنها انجام مي شود .
 
گروه 2 (فضاهاي وابسته):
فضاهايي اطلاق مي گردد كه براي تسهيل و خدمات رساني انجام كار پيش بيني شده و در كنار فضاهاي گروه يك شكل مي گيرند. مانند: سالن اجتماعات ،‌كتابخانه، كلاسهاي آموزشي ، مركز تلفن، اطلاعات ،‌نگهباني، مراكز ‌رايانه، تكثير، بايگاني راكد و موارد مشابه
 
گروه 3 (فضاهاي رفاهي):
منظور فضاهايي هستند كه براي تامين رفاه كاركنان و مراجعين در ساختمان اداري پيش بيني شده و در كنار فضاهاي گروه 1 و 2 شكل مي گيرند، مانند: نمازخانه،غذاخوري،آبدارخانه،فروشگاه تعاوني،مركزكمكهاي اوليه،‌سرويسهاي بهداشتي
 
گروه 4 (فضاهاي پشتيباني):
منظور فضاهايي هستند كه براي پشتيباني فعاليتها و خدمات اداري پيش بني شده و به طور غيرمستقيم در كنار فضاهاي گروه 1، 2 و 3 شكل مي گيرند، مانند: تعميرگاه لوازم، تعميرگاه خودرو، انبارها، رختكن و اتاق كاركنان خدمات، پاركينگ ، تاسيسات مركزي و كنترل آن در طبقات.
 
گروه 5 (فضاهاي گردش):
منظور فضاهايي هستند كه براي ارتباط بين فضاهاي ياد شده و سطوح زير ساخت (ديوارها و ستونها) پيش بيني مي شوند و عبارتند از :
 
الف) گردش افقي در طبقات:
مانند: ورودي ها، راهروها، فضاهاي مكث و تقسيم، بعلاوه سطوح زيرساخت (ديوارها و ستونها) در طبقات و مسيرهاي (Risers) تأسيساتي .
 
ب) گردش عمودي بين طبقات:
مانند: پله هاي ارتباطي طبقات، آسانسورها، بالابرها، پله هاي فرار، پاگردها، شيب روها(Ramps) و موارد مشابه .
 
شامل 64  اسلاید POWERPOINT


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,300 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tarahiye_nahve_esteghrare_karkonan_2029586_6369.zip620.5k

دانلود پاورپوینت طراحی كارخانه

دانلود پاورپوینت طراحی كارخانه تعاريف و قلمرو طراحي كارخانه: نحوه توليد كالا يا ارايه خدمات طرح  ريزي شده، شماي كف كارخانه كه نحوه قرار گرفتن ساختمانها در محوطه كارخانه، چيدن ماشين آلات و تجهيزات در داخل سالن توليد، شبكه هاي تاسيساتي قلمرو طراحي: حمل و نقل، دريافت (تخليه بار)، انبار مواد، قطعات و محصولات نهايي، توليد، بسته بندي، انتقال مواد، خدمات كارمندي، فعاليتهاي كمك توليدي، ارسال (بارگيري)، ادارات، ساختمانها، زمين، ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,500 تومان

دانلود پاورپوینت طراحی انبار

دانلود پاورپوینت طراحی انبار تعريف انبار: انبارمحلي براي نگهداري كالاها و مواد است، در صنعت براي نگهداري مواد اوليه ، كالاهاي نيم ساخته ، محصولات يك واحد توليدي، قطعات يدكي دستگاهها و ماشين آلات و اجناس اسقاط ، و در تجارت به منظور نگهداري اقلام و كالاهاي خريداري شده براي توزيع و فروش استفاده مي شود.   انواع انبار: انبارهاي متنوع و مختلفي در عمل وجود دارد و تاكنون تقسيم بنديهاي مختلفي در مورد آنها شده است .   در ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,300 تومان