دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت مديريت بهره وری

دانلود پاورپوینت مديريت بهره وری

چيستي بهره وري:

بهره وري يك بينش فكري است كه سعي دارد بطور پيوسته آنچه را كه بوده و هست بهبود بخشد . تحت چنين بينش و ذهنيت فرد به اين اعتقاد و باور مي رسد كه مي تواند امروز كارهايش را بهتر از ديروز و فردا بهتر از امروز انجام دهد.
 بهره وري عبارت است از به دست آوردن حداكثر سود ممكن از نيروي كار، توان، استعداد و مهارت نيروي انساني، زمين، ماشين، پول، تجهيزات، زمان و مكان براي ارتقاء سطح رفاه جامعه و اين امر حاصل نمي شود مگر در سايه اعمال مديريت
 
کارایی:
نسبت بازده واقعی به دست آمده به بازدهی استاندارد و تعیین شده (مورد انتظار ) کارایی یا راندمان است.
نسبت کار انجام شده به مقدار کاری که باید انجام شود.
ظرفیت اسمی
ظرفیت فعلی
 
اثربخشی:
اثر بخشی: درجه و میزان نیل به اهداف تعیین شده
اثر بخشی نشان می دهد که تا چه میزان از تلاش های انجام شده نتایج مورد نظر حاصل شده است. در حالی که نحوه استفاده و بهره برداری از منابع برای نیل به نتایج، مربوط به کارایی می شود.
اثربخشی مرتبط با عملکرد و فراهم آمدن رضایت انسان از تلاشهای انجام شده است.
کارایی مرتبط با بهره برداری صحیح از منابع است
کارایی جنبه کمّی دارد ولی اثر بخشی جنبه کیفی دارد.
بهره وری = اثربخشی + کارایی
بهره وری = اجرای کارهای درست + اجرای درست کارها
 
تعريف بهره وري:
رايج ترين تعريف: رابطه بين ستانده   و  نهاده
با صرف چه منابعي؛ چه  خدمات ،نتايج و آثاري
 نوع رابطه انسان،سازمان،جامعه، دولت، بنگاه و هر واحد اجتماعي با منابع ( بالقوه و بالفعل)در اختيار و ارزشي كه در اين رابطه ايجاد  مي شود
 
بهــره وری :
یعنی : هوشمندی در تولید کردن
هوشمندی در مصرف منابع ( عقلایی مصرف کردن )
کار هوشمندانه
 
عناصر اصلي فرهنگ:
ارزش ها و باورها
ابزارها، تكنيك ها و مهارت ها
آداب، رسوم، قواعد، مقررات و سنت ها
مهمترين خصيصه  فرهنگ اكتسابي و آموختني بودن  آن است.
 
چرايي بهره وري:
منابع مزيت ساز و عوامل توليد در هر سرزميني محدودند اما رشد جمعيت، نيازهاي روز افزون، متنوع و متعدد را باعث شده است پس تقاضا يا ميزان مصرف به طور مستمر رو به افزايش است و شکاف بين اين دو روز به روز بيشتر مي شود. لذا داشتن ديد کلان و جامع از بايسته هاي مديريت نوين است. زماني که بهبود بهره وري به عنوان يک آرمان اساسي، يک هدف غايي، يک وظيفه مستمر و يک تاکتيک مؤثر تلقي شود؛ همه رفتارها در جهت  تقويت آن انسجام مي يابد.
 
تبارشناسي بهره وري:
پس از انقلاب صنعتي تقسيم كار به عنوان يك روش براي تخصصي‌تر نمودن كارها ابداع شد. كه نقش آدام اسميت در اين فراگرد و همچنين اصول سرپرستي و محاسبات بازده سرمايه مشهود و آشكار است.
فرانسوا کنه اقتصاددان فيزيوکرات براي نخستين بار واژه «بهره وري» را در افزايش راندمان بخش كشاورزي بکار برد و اقتدار ملل را منوط به افزايش بهره وري در زراعت دانست.
در خصوص بهبود بهره وري از طريق تقسيم كار كريستوفر پولهم، مخترع سوئدي را مي‌توان نخستين به‌كارگيرنده روش هاي تقسيم كار معرفي نمود. كار بارز او طراحي و ساخت ماشين هاي ضرب سكه‌براي جرج اول پادشاه بريتانيا بود. اما فردي كه به صورت نظام مند، روشمند و گسترده به تقسيم كار تخصصي پرداخت هنري فورد آمريكایی بود. ايده اصلي او طراحي و توليد خودروي ارزان با حاشيه سود اندك ولي تيراژ فروش بسيار بود پس با تغييراتي در فرآيند، چيدمان و حركت مقرر نمود كارگران عوض جابجايي براي مونتاژ، متوقف بمانند اما خطوط توليد حركت كنند. با تلاش فردريك وينسلت تيلور، مديريت جلوه اي آكادميك گرفت و بزرگترين گام در انشقاق مديريت از مالكيت آغاز گرديد.
در اواخر قرن هجدهم دانشمنداني براي رسوخ مهندسي در صنعت تلاش نمودند. الي ويتني نظرات واثقي در مورد اندازه گيري و كنترل كيفي و مديريت كيفيت و حسابداري قيمت تمام شده ارائه نمود.
جيمز وات علاوه بر اختراع موتور بخار يافته هاي ارزشمندي در زمينه طرح ريزي، روش هاي كار، استاندارد نمودن توليد و عمليات، زمان بندي استاندارد و دستمزد داشته است.
جيمز ميل، در دهه 1820 حركات انساني را مطالعه و بررسي نمود.
چارلز بيچ در دهه 1830 روش هاي علمي انجام كار و مطالعات زمان و حركت را تشريح نمود.
در دهه 1850 دانيل‌.‌ي‌.‌مكاليوم استفاده از چارت و نمودار را در مديريت سازمان راه‌آهن مرسوم كرد. دبليو‌.‌ي‌.‌جنيوتر در دهه 1870 در باب حركت و خستگي كارگران و تاثير ابزار مختلف بر روي كار جستارگشايي كرد. فرانك و ليليان گيلبرت دو برادري بودند كه تاثيري ژرف بر دانش بهره وري داشتند. ليليان گيلبرت در خصوص بهداشت محيط كار، روانشناسي صنعتي، فرصت‌بخشي به كارگران كم ‌مهارت و ايجاد فرصت براي نوآموزان براي كسب تجربه، مطالعه استراحت هاي مجاز براي رفع خستگي‌ و فرانك گيلبرت در زمينه مطالعات حركت و بهبود روش هاي انجام كار فعال بود. اچ‌‌.اف‌.‌دوج، رونالد فيشر، دبليو‌.آ‌‌.‌استوارت، كه در مطالعاتي مشابه يافته هاي خود را در باب استنباط آماري، تئوري احتمالات در سمپلينگ تصادفي و بازرسي نمونه‌اي، متدهاي مدرن آمار و نمونه‌گيري بيان نمودند.
جنگ جهاني دوم سرآغازي براي مهندسي مجدد و بازآرايي كليه مناسبات مديريتي، فني و صنعتي بود. پس لرزه هاي جنگ جهاني، لزوم ترميم را آشكارتر كرد و باعث تسريع روند تكاملي علوم كاربردي شد. در اين دوره فرموله كردن شبيه‌سازي كنترل عددي بعنوان ابزار جديد مهندسي و مديريت شيوع يافت.
زمان گذشت و دهه شصت به دليل دستاوردهاي با ارزشش عصر فضا نام گذاري شد. سپس عصر اطلاعات  از راه رسيد و مديريت زمان، سيستم هاي اطلاعاتي، تئوري تصميم‌گيري، ‌تئوري بهينه‌سازي، ‌مديريت منابع و برنامه‌ريزي احتياجات مواد و پردازش از راه دور  به گنجينه معارف بشري افزوده شد.
ضرورت هاي زيستن در دنياي مدرنيته روش هاي نو را به دنبال آورد و دستآوردهاي جديد نيز موجب بهبود بهره وري شد. در سال هاي پاياني هزارة دوم سيستم هاي توليد انعطاف‌پذير، مديريت ژاپني و روش هاي توليد ژاپني، جنبش به صفر رساندن خطا، كنترل سلسله مراتبي، شبکه هاي عصبي مصنوعي، سيستم هاي خبره و در سالهاي اخير نيز نظرياتي چون تلفيق، سيستم هاي اجتماعي، طراحي جامع سيستم و... سهم عمده اي در بهبود کيفيت کاري و زندگي انسان ها ايفا نمودند.

شامل 80  اسلاید POWERPOINT

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
modiriate_bahrevari_2005746_5258.zip2.3 MB

دانلود پاورپوینت ارزيابی کار و زمان

دانلود پاورپوینت ارزيابی کار و زمان اهداف  آشنايي با: تاريخچه مطالعه کار و زمان سنجي نحوه مطالعه روش ابزار مطالعه روش تجزيه و تحليل عمليات در کارهاي صنعتي و خدماتي بالانس کار مطالعه حرکت و مکانيزه کردن روشهاي زمان سنجي ---------------- جايگاه درس در رشته مهندسي صنايع: ارزيابي کار و زمان از زيربنايي ترين و اساسي ترين دروس رشته مهندسي صنايع و پيش نياز يک شاخه مهم از دروس اين رشته مي باشد. دانشي است که در کليه واحدهاي تول ...

توضیحات بیشتر - دانلود 9,100 تومان

دانلود پاورپوینت مديريت زنجيره‌های تامين (معماری سازمانی و زنجيره های تامين)

دانلود پاورپوینت مديريت زنجيره‌های تامين (معماری سازمانی و زنجيره های تامين) جريان‌هاي سازماني در زنجيره تامين (Organizational Flows):  تعريف: در سازمان ها: کليه ارتباطات و تبادلات ما بين اجزای سازمان در زنجيره تامين: کليه ارتباطات و تبادلات مابين اجزای زنجيره تامين   انواع جريان در سازمان‌ها (زنجيره تامين): جريان کار (Work Flow) جريان مواد و کالا (Material Flow) جريان داده و اطلاعات (Data & Information Flow) جريان نقدينگي (Cache Flow) ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,200 تومان

دانلود پاورپوینت مدیریت رفتار سازمانی , موضوع :انگیزش

دانلود پاورپوینت مدیریت رفتار سازمانی , موضوع :انگیزش هنگامی که پدران ومادران در باره پسر یا دختر خود صحبت میکنند می گویند :سالهاست که او درجا میزند او تواناییهای زیادی دارد ولی از همه آنها استفاده نمیکند به ندرت امکان دارد که از تمام تواناییهای بالقوه خود استفاده کنیم وبیشتر ما این واقعیت را میپذیریم .دانشمند معروف انیشتین عقیده خود را درباره سخت کوشی وکسب موفقیت بدین گونه بیان کرد:(ده درصد نبوغ را الهام تشکیل میدهد ونود درصد آن سخت کوشی وعرق ریختن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,900 تومان