دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت تعریف کیفیت و کیفیت در آموزش

دانلود پاورپوینت تعریف کیفیت و کیفیت در آموزش

اولین بار کیفیت در صنعت بکار برده شده است کیفیت به معنای زیبایی و خوبی با ذهنیت سروکار دارد .

کیفیت به معنای آستانه است استاندارد خا ص و معیار تعریف می کند به عبارت دیگر تضمین رسیدن به استاندارد کیفیت می باشد .

سازمان جهانی استاندارد کیفیت را عبارت است از مجموعه ویژگی های و خصوصیات یک فرآورده یا خدمت می داند که بیانگر توانایی آن در برآوردن خواسته ها بیان شده است .

کیفیت یک نقطه ثابت و ایستا نیست کیفیت یک حرکت مستمر است و یکی از پیشگامان این نهضت ؛دمینگ بو د یک آمارشناس آمریکایی است که در دهه 1950میلادی ضمن توجه به کیفیت کالاهای ژاپنی ،محصولات صنعتی این کشورها را که دارای کیفیتی نامطلوب بود به درجه ای از کیفیت ارتقاء داد به بازارها ی جهانی سیره کرد .

البته بعضی از کارشناسان سرچشمه آن را ظهور نظریه روابط انسانی التون مایو معرفی نموده اند  .

ادوارد دمینگ اولین فردی که مدیریت کیفیت جامع را مطرح کرده است سپس در ادامه کوشش های مربوط به افزایش کیفیت محصول ها (برون دادها به تدریج کیفیت عناصر دیگر نظام های تولیدی (طراحی ،تولید محصول،درونداد و فرایند )مورد توجه قرار گرفت                                                                

کیفیت به معنای تناسب با هدف    

کیفیت به معنای مناسب بودن برای استفاده

کیفیت به معنای پیشرفت

کیفیت به معنای تعالی

کیفیت به معنای دگرکونی

کیفیت به معنای اشتباهات صفر

کیفیت در نظریه کلاسیک:

کیفیت یک محصول و یا یک خدمت و میزان تطبیق آن با استاندارد است .فیلیپ گو می گود کیفیت درجه تعالی ،درجه انطباق با استاندارد ،نوع و ویژگی های تعالی درونی و ذاتی ،برتری در نوع ،پالایش در با استاندارد ،خصوصیات ،صفات ویژه و مطلوب و روش عمل است .کیفیت به صورت مجموعه ای از ویژگی ها و خصوصیات کلی کالاها و خدمات که برای بر آوردن احتیاجان و پاسخگویی به تقاضای مشتری است

کیفیت در آموزش عالی:

به معنی «تولید کالا و خدمات مطلبق با تقاضا ها واستانداردهای مورد قبول مخاطب است .کیفیت به تغییر اتی که در رفتارهای یادگیرنده پیدامی شود پس تنها معیار معتبر کیفیت تغییر رفتار یادگیرنده است کیفیت در همه ابعاد رفتاریارگیرنده ظاهر می شود یعنی از نوعی جامعیت و کلیت برخودار است .

ارزشیابی کیفیت آموزشی :

فرایندی است که به منظور بهبود کیفیت و پاسخگویی به ذی نفعان برنامه است بهمین دلیل چون دیدگها و نظرات مخاطبان در مرکزیت است بنابراین کیفیت به راحتی قابل ارزشیابی و انداز ه گیری نیست در نتیجه هم تعاریف هنجار مدار و هم تعاریف معیار مدار در مورد کیفیت معتبر است .

ضرورت تضمین کیفیت در آموزش:

به طور کلی شیوه های تضمین کیفیت را می توان به 3دسته تقسیم کرد:

الف) ممیزی کیفیت

ب) ارزیابی کیفیت

ج)اعتبار سنجی

 ارزیابی کیفیت در آموزش :فرایند تعیین ،گردآوری ،داده ها و اطلاعات برای قضاوت درباره دروندادها ،فرایندها و بروندادها ی یک نظام به منظور قضاوت و تصمیم گیری است.

کیفیت ،هزینه، بهره وری به عنوان سه عامل اساسی همواره مورد توجه موترد توجه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی بوده است اما کیفیت بیش از دوعامل دیگر مورد توجه بوده است .

به نقل صدیقی معتقد است 4الزام حرفه ای ،اخلاقی، رقابیت و مسئولیت پذیری ،ضرورت تضمین کیفیت در آموزش عالی را آشکار می کند .

ارزشیابی در مدیریت کیفیت:

کنترل کیفی به عنوان اولین فن برای ارائه ی کیفیت در اوائل 1930بوده است واژه کنترل جامع کیفیت توسط فایگن باوم در سال 1983مطرح شده است کنترل کیفیت در گسترده ترین مفهوم به طیفی ازروش های مدیریتی برای تلاش در جهت حفظ کیفیت کالاهای صنعتی در سطوح مورد تقاضا است .

بنابراین کنترل کیفیت می تواند به معنای اجتناب از کیفیت بسیار بالا و پائین به عبارت دیگر برای کیفیت از پیش تعریف شده است شاخه دیگر تضمین کیفیت فرم تضمین کیفیت است .                                                      

1-سروکار داشتن با برنامه ریزی با کیفیت

2-تهیه توسعه و تخصیص کیفی            

3- آموزش پرسنل

4- تهیه کالاهای داخلی داخلی ،فرایند و روش ارزیابی محصول تمام شده.

5-  تجزیه و تحلیل شکایات مشتری و ادعای مجوز وتعهد در قبال محصول

انواع مدل های کیفیت :

مدل کیفیت جامع کیفیت دمینگ یک رویگرد مدیریتی است که به دهه   1950 بر می گردد این مدل از توصیف فرهنگ ،نگرش ،سازمان مربوط به شرکتی که تلاش می کند تا با فراهم کردن تولیدات و ارائه خدمات ،مشتریانی را بدست آورد که نیازهای آنان را ارضا نماید

سرمدی به نقل از اهیرتال (1998)مدیریت کیفیت جامع را فلسفه مدیریت می داند که نیازهای مشتری و اهداف سازمان را جدایی ناپذیر تلقی می کند این نظریه ای مدیریت انسان گرایانه است زیرا را کلید آن بر رضایت مشتریان سازمان بنا شده است کلید واقعی موفقیت مدیریت جامع کیفیت انسان ها است 

دمینگ به عنوان پدر کنترل کیفیت آمار ژاپن شناخته شده است و او به یک رویکرد نظام مند برای کنترل کیفیت انتخاب کرد هدف مدیریت کیفیت جامع ایجاد سیستم و نظام مدیریتی است که از بروز نارسایی و مشکلات در چرخه عملکرد سازمان و موسسه جلوگیری می کند برای تحقق این امر باید وضعیت های که در فعالیت سازمان ایجاد مشکل می کند بررسی و اقدام شود

زنجیره دمینگ:

در این زنجیره اساس کار افزایش کیفیت در هر مرحله 4گروه اساسی شامل مشتریان، کارکنان، جامعه و سهامداران تمام تلاش رضایت همه جانبه است .

از دیدگاه دمینگ کیفیت «کیفعیت پیش بینی نیازهای آینده متریان است در واقع هدف اولیه یک سازمان باید دست یابی به بالاترین سطح رضایت مشتریان باشد نه سود بیشتر زیرا رضایت آنان به خودی خود رضایت مشتری را به همراه خواهد آمد.

عناصر کلیدی  مدیریت کیفیت جامع کیفیت:

ا- نتیجه گرایی

2- مشتری مداری

3-رهبری و ثبات در مقاصد

4-مدیریت بر مبنای واقعیت ها و فرایندها

5-مشارکت و توسعه منابع انسای

6-یادگیری و نو آوری و بهبود مستمر

7-توسعه شرکا

8- مسئولیت اجتماعی سازمان

شامل 27  اسلاید POWERPOINTپرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,200 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
keifiat_dar_amoozesh_1995136_6111.zip17 MB