دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت مديريت مشاركتی با رويكرد استقرار نظام پيشنهادها

دانلود پاورپوینت مديريت مشاركتی با رويكرد استقرار نظام پيشنهادها

فهرست مطالب:

 تاريخچه مشاركت
مديريت مشاركتي
نظام پيشنهادها (اهداف، ويژگيها، شاخصها، موانع و ...)
 مهندسي مجدد نظام پيشنهادها
 تحليل روند اجراي نظام پيشنهادها
------------
تاريخچه مشاركت:

1 ـ تاريخ بشر آغاز نظام مشاركتي را به نظام مردم سالار يونان باستان و تا حدودي روم باستان نسبت مي‌دهد كه كنسول يا نمايندگان مردم در مجلس سنا به صورت فردي يا گروهي پيشنهادهايي را براي اداره حكومت ارائه داده و پس از بررسي و شور به تصميم‌گيري گروهي مي‌پرداختند.

2 ـ در سال 1867 (آلفرد كروپ) در كارخانه فولادسازي كروپ، اولين قدم را در راستاي تشويق كاركنان جهت ارائه پيشنهاد برداشت و ايده‌پردازي و نوآوري را در شرح وظايف كارگران قرار داد.

3 ـ در سال 1880 در انگلستان و در كارخانه كشتي‌سازي (ويليام دني و برادران) برنامه تشويق كارگران در مقابل ارائه پيشنهاد پياده شد.

4 ـ در اوايل قرن بيستم نظام پشنهادها در صنايع آمريكا آغاز و به سرعت گسترش يافت كه تأكيد آنها بر پاداشهاي مالي بود و كمتر به انگيزه‌هاي دروني توجه داشتند.

5 ـ پس از جنگ جهاني دوم ، مسئولين اجرايي ژاپن در هنگام بازديد خود از آمريكا با اين شيوه آشنا شده و آن را به ژاپن انتقال دادند. اما اين سرايت بسيار هوشمندانه بود زيرا ژاپني‌ها بر عكس آمريكاييها به جاي تأكيد بر انگيزه‌هاي مادي صرف به انگيزه دروني و معنوي در ارائه پيشنهاد اولويت دادند. (ماتسوشيتا، 1985، 6 ميليون، رتبه اول ، يك نفر با 17000 پيشنهاد)

6 ـ تاريخ درخشان اسلام نيز شاهد مشاركت‌پذيري و مشورت خواهي امامان بزرگوار و پيامبر اكرم (ص) در زمينه‌هاي مختلف است كه مهمترين آن پيشنهاد حفر خندق توسط سلمان فارسي در جنگ خندق مي‌باشد كه به نام روز پيشنهاد در ايران پيشنهاد شده است.

7 ـ نظام پيشنهادها در ايران از سال 1365 و در كارخانه رادياتورسازي ايران آغاز گرديد و به سرعت در كارخانه‌هاي وابسته به سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران، بنياد مستضعفان و صنايع ملي ايران گسترش يافت كه از جمله مي‌توان به شركت‌هاي نورد و توليد قطعات فولادي، آكام فلز، سوليران، نورد آلومينيوم اراك و كنتورسازي اشاره نمود.

شركت ايران خودرو در سال 1370 نظام پيشنهادها را آغاز نمود، شركت ملي صنايع پتروشيمي 1375، شركت سايپا 1375، دانشگاه فردوسي 1379 و به تدريج در اكثريت صنايع و سازمانهاي دولتي و خصوصي گسترش يافت.

8 ـ در حال حاضر نظام پيشنهادها در اكثر سازمانها و شركتهاي معتبر جهاني و ايراني با استفاده از فناوري اطلاعات فعاليت مي‌نمايد، مانند شركت ايران خودرو كه با نصب ايستگاههاي متعدد دريافت پيشنهاد در سالنهاي شركت، ساليانه بالغ بر يكصد هزار پيشنهاد دريافت نموده و در مدت كمتر از يك هفته به آن رسيدگي مي‌نمايد.

انواع سبك رهبري:

سبك رهبري در هر سازماني مي‌تواند يك نقطه از يك طيف باشد كه يك سرآن استبداد و سر ديگر آن مشاركت كامل است.

S1 : سبك رهبري استبدادي يا استثماري است كه سازمان فقط بر اساس رأي مدير كار مي‌كند. به اين سبك اصطلاحاً دستوري يا (Telling) نيز گفته مي‌شود.

S2 : سبك آمرانه اما خيرخواهانه است كه مدير با كاركنان خود برخوردي پدرانه دارد كه اصصلاحاً به آن سبك معامله‌اي يا (Selling) مي‌گويند.

S3 : سبك رهبري مشاوره‌اي و مشاركتي است كه اصطلاحاً به آن سبك حمايتي يا (Supportive) مي‌گويند.

S4 : سبك رهبري مشاركت جويانه‌ است كه مدير به طور كامل به كاركنان در همه امور اعتماد و اطمينان دارد و كليه كارها را به آنها تفويض مي‌نمايد. در اين سبك مشاركت گروهي و دخالت فعالانه كاركنان در تصميم‌گيريها مورد تاكيد است كه اصطلاحاً به آن سبك تفويضي يا (Deligating) مي‌گويند.

مهارتهاي مورد نياز جهت استقرار مديريت مشاركتي:

1 ـ مهارتهاي ارتباطي كلامي و شنيداري (گوش دادن به جاي شنيدن ، بحث به جاي سخنراني) .

2 ـ شناسايي نقاط ضعف و قوت كاركنان.

3 ـ مهارت حل تعارض (بخشش به جاي عناد و يك دندگي) .

4 ـ مهارت خود كنترلي (كنترل خشم، عادات، تمايلات) .

5 ـ مهارت مذاكره و مباحثه (بحث بدون تعصب كور) .

6 ـ مهارت سازش (توافق و همراهي كاركنان با يگديگر) .

7 ـ مهارت آموزش‌پذيري :

(يادگرفتن چگونه يادگرفتن Self Learning)

8 ـ مهارت انعطاف‌پذيري (جايگزيني متغيرها).

9 ـ مهارت قبول واقعيت (پذيرش قصور و خطا) .

10 ـ مهارت كار تيمي به جاي تلاش فردي.

11 ـ مهارت الگوسازي و آموزش (بهترين آموزش الگو بودن است) .

12 ـ مهارت دستيابي به تفاهم به جاي تخاصم

شامل 28  اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,800 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Modiriyat_mosharekati_1985524_9471.zip143.6k

دانلود پاورپوینت استانداردهای خدمات پس از فروش

دانلود پاورپوینت استانداردهای خدمات پس از فروش تعریف فروش : تعریف سنتی فروش : روند انتقال کالایی به شخص غیر، تحت قیمتی توافق شده تعریف متداول فروش : فروش عبارت است از تشخیص احتیاجات خریدار بالقوه و برآورده کردن آنها عوامل کلیدی فروش : 1- تلاش برای رسیدن به وضعیت برد – برد 2- ایجاد اعتماد در مشتری 3- تقویت اعتماد در مشتری 4- شناخت و تشخیص نیازهای مشتری 5- کمک به مشتری 6- ایجاد اشتیاق و علاقمندی در مشتری روندی هفت مرحله ای ف ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,500 تومان

دانلود پاورپوینت آشنایی با مبانی و اصول استانداردها و الگوهای مصرف

دانلود پاورپوینت آشنایی با مبانی و اصول استانداردها و الگوهای مصرف فصل اول-آشنایی با مبانی و اصول استانداردها و الگوهای مصرف فصل دوم- آشنایی با استانداردهای بین المللی و الگوهای مصرف فصل سوم - نحوه پياده سازي استانداردها و الگوهاي مصرف در سازمان ها فصل چهارم- تكنيك ها و راهكارهاي عملياتي براي صرفه جويي در محيط هاي كاري اصلاح الگوی مصرف: تعریف:نهادینه کردن الگوهای صحیح استفاده از منابع کشور. فرایند اصلاح الگوی مصرف ،سبب ارتقای شاخص های بهره وری و اثربخشی در ...

توضیحات بیشتر - دانلود 9,000 تومان

دانلود پاورپوینت استاندارد و خدمات الکترونیک

دانلود پاورپوینت استاندارد و خدمات الکترونیک تاريخچه سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران: 1304 – نخستين قانون اوزان و مقياسها به تصويب مجلسين رسيد . 1332 - موسسه استاندارد در قالب يك اداره آزمايشگاهي به منظور كنترل كيفي كالاهاي صادراتي آغاز بكار كرد . 1339 – قانون " اجازه تاُسيس موسسه استاندارد ايران " در شش ماده به تصويب مجلسين وقت رسيد. 1343 - آزمايشگاههاي واقع در شهر صنعتي كرج (محل فعلي) ضميمه شد و نام موسسه استاندارد ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان