دانلود دروس تخصصی موفقیت ارتباط با ما فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی پاورپوینت تمامی رشته ها فایل ویکی1

دانلود پاورپوینت فرآيند های قالب گيری

دانلود پاورپوینت فرآيند های قالب گيری

فهرست مطالب:

قالب‌گيری تزريقی (Injection molding)
واحد تزريق (Injection unit)
واحد قفل كننده قالب ( Clamping unit)
مشخصات ماشينهای تزريق (Clamping tonnage)
مراحل قالب گيری تزريقی
مزايای فرآيند قالب‌گيری تزريقی
معايب قالب‌گيری تزريقی
قالب‌گيری فشاری (Compression molding)
قالب‌گيری انتقالی (Tranfer molding)

--------------

در فرآيند های قالبگيری ( Molding processes)، رزينها، پودرها و دانه های پلاستيكی را می توان به محصولات مفيد تبديل نمود. نكته مشترك در همه فرآيندها ی قالب گيری اين است كه در تمام اين فرآيند ها از نيرو Force استفاده می شود. در قالب گيری مواد پلاستيكی پودری و دانه ای بايد از نيروی زيادی استفاده كرد. ولی پركردن قالب با رزين مايع احتياج به نيروی به مراتب كمتر دارد.

فرآيند قالب گيری پلاستيك ها بسيار زياد است به همين دليل ما درباره سه گروه اصلی اين فرآيندها يعنی قالب گيری تزريقی Injection، فشاری Compression و انتقالی Transfer به صورت مختصر مباحثی ارائه داده ايم.

قالب‌گيری تزريقی (Injection molding):

قالب‌گيری تزريقی (Injection molding) يكی از رايج‌ترين روش‌های توليد قطعات پلاستيكی است. بدنه تلويزيون‌ها، مانيتور‌ها، دستگاه پخش CDها، عينك‌ها، مسواك‌ها، قطعات خودرو و بسياری قطعات ديگر با اين روش ساخته می‌شوند.

قالب‌گيری تزريقی را می‌توان برای همه ترموپلاست‌ها به جز پلی تترافلوروتين (PTFE)، پلی‌ايميد، بعضی پلی استر‌های آروماتيك و بعضی پلاستيك‌های خاص ديگر به كاربرد.

ماشين‌های قالب‌گيری تزريقی (IMM) خاص ترموست‌ها را می‌توان برای ساخت قطعاتی از جنس فنوليك، ملامين، اپوكسی، سيليكون، پلی‌استر و الاستومر‌ها استفاده كرد. در قالب‌گيری تزريقی همه اين مواد، گرمای كافی به دانه‌های پلاستيكی اعمال می‌شود تا بتوانند درون قالب و گذرگاه‌های آن " جاری " شوند. پس اين ماده به درون يك قالب بسته با فشار تزريق می شود تا همه حفره قالب را پر كرده و فرم مورد نظر را به خود بگيرد. پس از سرد شدن ماده و انجماد كامل آن، قالب باز شده و پيشنهاد بيرون انداز، قطعه كار پلاستيكی را از قالب خارج میكنند.
ماشين های تزريق به صورت افقی و عمودی ساخته می شوند كه نشان دهنده جهت باز و بسته شدن قالب می باشد.

در ماشينهای تزريق افقی پس از باز شدن قالب قطعه كار به پايين می افتد و از طريق يك كانال يا نوار نقاله از ماشين خارج می شود. در ماشينهای تزريق عمودی اين اتفاق نمی افتد. معمولا از ماشين های تزريق عمودی برای كاشت قطعات فلزی در ماده پلاستيكی استفاده می شود.

ماشين های تزريق عمودی فضای كمتری نسبت به ماشينهای افقی اشغال می كنند و با توجه به چند ايستگاهی بودن قالب آنها، هزينه استهلاك قالب در آنها پايين تر است در ماشين هاي تزريق پلاستيك د و قسمت مهم وجود دارد: واحد تزريق Injection unit و واحد قفل كننده قالب Clamping unit .

واحد تزريق(Injection unit):

وظيفه اين واحد، ذوب كردن پلاستيك و تزريق آن به داخل قالب است. در اين واحد قطعاتی از قبيل قيف تغذيه، پوسته مارپيچ، در وپوش انتهايی پوسته، نازل، مارپيچ، شير يك طرفه، نوارهای گرم كننده ، موتور گردش مارپيچ و سيلندر هيدروليكی برای حركت رفت و برگشتی مارپيچ تعبيه شده است.سيستم كنترل ماشين می تواند حرارت اعمالی به پلاستيك، زمان گردش و حركات رفت و برگشتی مارپيچ را كنترل كند.

عملكرد ميله مارپيچ، تعيين كننده، سرعت و بازدهی ذوب كردن دانه های پلاستيكی می باشد.

واحد قفل كنند 5 قالب ( Clamping unit):

وظيفه اين واحد باز كردن و بستن قالب و همچنين بيرون انداختن Ejecting قطعه كار از قالب است. دو روش رايج برای تامين نيروی قفل كننده قالب، استفاده از نيروی هيدروليك به صورت مستقيم و يا استفاده از يك مكانيزم قفل كننده زانؤيی بامحرك هيدروليكي ميباشد

مشخصات ماشينهای تزريق (Clamping tonnage):

قماشين های قالب گيری تزريق عبارتند از ظرفيت تزريقShot size و تناژ قفل كردن قالب (Clamping tonnage)

ظرفيت تزريق:

ظرفيت تزريق عبارت است از حداكثر مقدار مواد پلاستيكی كه ماشين می تواند در هر سيكل به داخل قالب تزريق كند با توجه به اينكه چگالی پلاستيكهاي مختلف با هم تفاوت دارد بايد يك استاندارد برای مقايسه تعريف شود. پلی استايرين به عنوان پلاستيك استاندارد برای اين ارزيابی پذيرفته شده است

تناژقفل كردن قالب:

تناژ قفل كردن، حداكثر نیرویی است كه ماشین می تواند به قالب وارد كند. از نظر تناژ می تواند ماشینهای تزریق را به سه گروه كوچك، متوسط و بزرگ دسته بندی كرد. در ماشینهای كوچك تناژ، قفل كردن حداكثر 99 تن است. تناژ ماشینهای متوسط
100-2000و تناژ ماشینهای تزریق بزرگ بالاتر از 2000 تن است. ماشینهای تزریق بزرگ كه به صورت استاندارد ساخته می شوند. ممكن است تناژی معادل 10000 تن نیز داشته باشد.

شامل 22 اسلاید POWERPOINTپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
farayand_haye_ghalebgiri_1985498_9779.zip375.8k

دانلود پاورپوینت استراتژی تولید : یک دیدگاه تطبیقی

دانلود پاورپوینت استراتژی تولید : یک دیدگاه تطبیقی برای موفقیت دربازارهای رقابتیِ حساس نسبت به زمان، کسب و کارها نیاز به ساخت فرایندهایی دارند که سریع، منعطف و با قابلیت تطلبق سریع با تغییر باشند. نیاز به راه حلهای ادغامی ای دارند که زنجیره های عرضه را به فرایندهای کارگاه، تجهیزات تولید و سیستمهای یکپارچه مشتری محور، متصل کند .  SAP: SAP با تجربه وسیعش در صنعت ، در توسعه جهانی این چنین راه حلهایی، پیشتاز است . SAP بزرگترین تهیه کننده جهان ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

دانلود پاورپوینت استخراج فلزات 1 (آماده‌سازی بار)

دانلود پاورپوینت استخراج فلزات 1 (آماده‌سازی بار) آگلومراسيون - مقدمه:  مهمترين روشهاي آگلومراسيون درصنعت فولاد ، كلوخه سازي وگندله سازي مي باشد. اهداف زير باعث پيشرفت توليد گندله و کلوخه شد: 1-  بهبود بخشيدن به احياپذيري و تنظيم ابعاد بار كوره‌ها 2- مصرف ضايعات حاوی آهن 3-  کاهش مواد فرار و رطوبت  در بار كوره بلند 4-  مصرف كنستانتره‌هاي نرم حاصل ازكاني‌هاي كم عيار و نرمه مشخصات يك آگلومره مناسب ب ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,500 تومان

دانلود پاورپوینت استخراج فلز کروم

دانلود پاورپوینت استخراج فلز کروم در سا ل 1797 میلادی دو شیمیدان به نام های(Vauquelin) و(Klaproth) هریک بطور جداگانه عنصر کروم را از یک سنگ معدنی آن موسوم به Crocoisite به فرمول  PbCrO4 که از سیبری بدست آمده بود، جدا نمودند. خواص فیزیکی:  نام کروميوم Chromium از واژه يوناني Chroma به معني رنگ گرفته شده است. کروميوم فلزي است نسبتاً سخت به رنگ سياه خاکستري – با نماد Cr ، عدد اتمي24، وزن اتمي996 /51، وزن مخصوص19 /7 ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,200 تومان