فروشگاه تخصصی علمی آموزشی فایل ویکی تمامی رشته ها فایل ویکی1 دروس تخصصی موفقیت پاورپوینت ارتباط با ما دانلود

دانلود پاورپوینت امنیت اطلاعات

دانلود پاورپوینت امنیت اطلاعات
در حال حاضر گسترش و توسعه روزافزون فناوري اطلاعات و ارتباطات و ظهور اينترنت و ... باعث پيشرفت روزافزون بشر شده به طوريکه عصر حاضر را به نام عصر اطلاعات مي نامند.
حرکت سريع کشورها به سوي جامعه اطلاعاتي موجب رشد وسيع سيستم ها و سرويس هاي اطلاعاتي شده است.
اطلاعات گنجينه اي ارزشمند است که در حال حاضر به جاي نگهداري در کمدها و اطاق ها در داخل شبکه هاي محلي درون يا برون سازماني نگهداري مي شود.
از امور مرتبط با شبکه‌هاي داخلي سازمانها تا شبکه‌هاي بين سازماني، تجارت الکترونيک، انتقال اطلاعات درون سازمان يا بين سازمانها، همگي نيازمند شاخه هايي از امنيت اطلاعات مي باشند.
ويروسها، نفوذگرها، خرابکاران اينترنتي، سرقت اطلاعات، فروش اطلاعات سازماني به رقبا، از بين رفتن اطلاعات، دستيابي‌هاي غير مجاز به اطلاعات و بسياري ديگر همگي جزيي کوچک از تهديدات امنيت اطلاعات در اکثر سازمانها و شرکتهاي مرتبط با اطلاعات مي باشد.
دريافت گواهينامه استاندارد ISO 27001 از يک گروه معتبر مي‌تواند نمايانگر قابليت اجرا و مديريت کنترلهايي در سازمان باشد که تضمين کننده حفظ سه عنصر محرمانگي، صحت و در دسترس‌ بودن اطلاعات مي‌باشد.
در واقع استاندارد ISO 27001   تامين کننده يک سري از ابزارهاي سازگار با يکديگر براي سنجش مديريت امنيت اطلاعات در هر سازمان بدون توجه به نوع کار يا حجم سازمان مي باشد.اين گواهينامه مي‌تواند براي يک سازمان، بخش و يا حتي يک سايت دريافت گردد. و سپس متناوباً در سازمان گسترش يافته و بخش‌هاي ديگر را هم در‌برگيرد.
موسسات ISO و IEC از موسسات بين‌المللی تدوين استاندارد در سطح جهانی می‌باشند که کميته مشترکی را به نام JTC1 برای تدوين استانداردها تشکيل داده‌اند.
استاندارد بين‌المللی ISO/IEC 17799 برای اولين بار توسط موسسه استاندارد انگلستان ارائه شد و سپس توسط JTC1  پذيرفته شد.
 
اطلاعات چيست:
اطلاعات يك دارايـي است كه هماننـد ساير دارايي هاي مهم براي فعاليت هـاي کاري يك سازمان بسيار اساسي است.
 
انواع  اطلاعات:
اطلاعات مي تواند در اشكال بسيار مختلف وجود داشته باشد. اطلاعات را مي توان بر روي كاغذ به رشته تحرير درآورد و يا آن را بر روي كاغذ چاپ نمـود.
 اطلاعات را مي توان به صورت الكترونيكي ذخيره سازي نمود و آنرا از طريق پست يا با استفاده از وسايل الكترونيكي ارسال نمود.
اطلاعات را مي توان بر روي فيلم ها به نمايش درآورد و يا آنها را به صورت شفاهي و كلامي در مكالمات ادا نمود.
 
امنيت اطلاعات چيست:
اطلاعات ( مانند ساير دارائی‌های سازمانی ) به عنوان يک دارائی مهم و باارزش برای هر سازمان به حساب می‌آيد و در نتيجه نيازمند ارائه راهکارهای حفاظتی لازم برای نگهداری آنها، می‌باشند.
امنیت اطلاعات یعنی حفاظت اطلاعات و سیستم‌های اطلاعاتی از فعالیت‌های غیرمجاز. این فعالیت‌ها عبارتند از دسترسی، استفاده، افشاء، خواندن، نسخه برداری یا ضبط، خراب کردن، تغییر، دستکاری.
امنیت اطلاعات به محرمانگی، یکپارچگی و در دسترس بودن داده‌ها مربوط است بدون در نظر گرفتن فرم اطلاعات اعم از الکترونیکی، چاپ، و یا اشکال دیگر.
امنيت اطلاعات به وسيله اجرای يکسری از کنترل‌های مناسب، حاصل خواهد شد. اين کنترل‌ها ميتوانند به صورت خط‌مشی‌ها، رويه‌ها، ساختارهای سازمانی و يا نرم‌افزارهای کاربردی باشند. اين کنترل‌ها برای اطمينان از برآورده شدن اهداف امنيتی سازمان بايستی اجرا گردند.
 
علت نياز به امنيت اطلاعات در چيست:
اطلاعات و فرآيندهاي پشتيباني، سيستم ها و شبكه ها از جمله دارايي هاي مهم و حائز اهميت به شمار مي روند. سازمان ها، سيستم هاي اطلاعاتي و شبكه هاي آنها با طيف وسيعي از تهديدات امنيتي از جمله كلاهبرداري هاي كامپيوتري، جاسوسي، خرابكاري، آتش سوزي، سيلاب، زلزله، عمليات تروريستي و ... مواجه هستند.
 
مفاهیم پایه:
محرمانگی: محرمانگی یعنی جلوگیری از افشای اطلاعات به افراد غیر مجاز
یکپارچه بودن: یکپارچه بودن یعنی جلوگیری از تغییر داده‌ها بطور غیرمجاز
قابل دسترس بودن: اطلاعات باید زمانی که مورد نیاز توسط افراد مجاز هستند در دسترس باشند.
قابلیت بررسی
قابلیت عدم انکار انجام عمل
اصل بودن
کنترل دسترسی
 
کنترل امنیت اطلاعات:
کنترل امنیت به اقداماتی گفته میشود که منجر به حفاظت، مقابله، پیشگیری و یا به حداقل رساندن خطرات امنیتی است. این اقدامات را میتوان به سه دسته تقسیم کرد:
1-کنترل مدیریتی
2-کنترل منطقی
3-کنترل فیزیکی
 
کنترل مدیریتی ( کنترل رویه ها) عبارتند از سیاست ها، رویه ها، استانداردها و رهنمودهای مکتوب که توسط مراجع مسئول تایید شده است.
کنترل منطقی (کنترل فنی) استفاده از نرم افزار، سخت افزار و داده‌ها است برای نظارت و کنترل دسترسی به اطلاعات و سیستم‌های کامپیوتر.
کنترل فیزیکی برای حفاظت و کنترل محیط کار و تجهیزات کامپیوتری و نحوه دسترسی به آنها است که جنبه فیزیکی دارند.
 
رمزنگاری:
در امنیت اطلاعات از رمزنگاری استفاده میشود تا اطلاعات به فرمی تبدیل شود که به غیر از کاربر مجاز کس دیگری نتواند از آن اطلاعات استفاده کند حتی اگر به آن اطلاعات دسترسی داشته باشد.
 
حراست فیزیکی:
حراست فیزیکی دارایی ها عنصری است که در هر سیستم حسابداری وجود دارد. رایانه ها و اطلاعات و برنامه های موجود در این رایانه ها در حقیقت دارایی های با ارزش سازمان هستند.
 
ISMS چيست :
برگرفته از کلمات زير و به معناي “سيستم مديريت امنيت اطلاعات”  است.
 Information Security Management System
ISO  سازمان بين المللي استاندارد سازي و  IEC كميسيون  بين المللي الكتروتكنيك در كنار هم سيستم تخصصي استاندارد سازي جهاني را تشكيل داده  اند که بالاترين مرجع استانداردسازي ISMS است.
 
مجموعه ایزو ۲۷۰۰۰:
مجموعه 27000 ISO/IEC  که تحت عنوان خانواده استاندارد         ISMSیا به اختصار ISO27kشناخته شده‌است، شامل استانداردهای امنیت اطلاعات به طور مشترک توسط سازمان بین المللی استانداردسازیISO و کمیسیون علوم الکترونیکی بین المللی IEC منتشر شده‌ است.
این مجموعه بهترین توصیه‌ها را بر پایه تجربیات عملی در مدیریت امنیت اطلاعات، ریسک و کنترل را در کلیه ابعاد سیستم مدیریت امنیت اطلاعات(ISMS) بیان می‌کند. به علاوه توصیه‌های مشابهی نیز در طراحی سیستم‌های مدیریت تضمین کیفیت )سری (ISO9000 و حفاظت از محیط زیست (سری ISO14000).
 
شامل 27 اسلاید POWERPOINT

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,700 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Information-security_1763029_2196.zip229.7k

دانلود پاورپوینت فناوری اطلاعات و جنگ

دانلود پاورپوینت فناوری اطلاعات و جنگ تکامل جنگ: در فرهنگ قدیم جنگ به معنی دویدن،جا خالی دادن و پرتاب کردن اشیا به طرف یکدیگر بود کم کم پرتاب دستی جای خودرا به پرتاب با ماشین های مختلف داد اختراع باروت باعث شد توانایی پرتاب به سمت دشمن افزایش یابد اختراع ادوات الکترونیکی و به خصوص رادار باعث تغییرات اساسی در جنگ شد کشتی ها وهواپیماها قادر شدنن که به روی دشمناننی آتش کنند که جز یک سایه سبز رنگ از آنها نمی دیدند. امروزه انسانها به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,500 تومان

آخرین محصولات فروشگاه